Pacze na ścigacze, czyli co wybrać?

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

Pacze na ścigacze, czyli co wybrać?

Postprzez Mona » 2013-08-19, 08:07

Witam.
W przyszłym roku planuję zakupić jednoślada :mrgreen: i stąd też moje pytanie. Czy ktoś z Was, ma jakiekolwiek doświadczenia? Czy posiadaliście motocykl i czy moglibyście coś doradzić? Celuję głównie w pare modeli, pozbierałam trochę opinii ale od Was też chętnie usłyszę takowe ;) Mianowicie poszukuję czegoś w okolicach 600cm3, Honda CBR (najlepiej F4 lub F4i), Yamaha R6, Kawasaki Ninja ZX6R. Roczniki powyżej 2000roku na wtrysku (gaźnik odpada - chociaż w tych rocznikach raczej już niespotykany). Cenowo powiedzmy do 10000zł. Ogólnie będzie to mój pierwszy jednoślad, dlatego też słyszałam że Ninja jest jedną ze zrywniejszych i tutaj odradzają ją na naukę, tak jak i R6tkę. Teoretycznie Suzuki GSXR jest też w kręgu zainteresowań, ale jeżeli mam porównać ją z CBRką to jednak wybiorę Hondę.
Moje pytanie dotyczy głównie kosztów eksploatacyjnych, jak wygląda sprawa z częściami, ich dostępnością czy kosztami serwisu. Wiadome że opony, oleje itp to kwestia indywidualna i nie o to raczej pytam :) No i jezeli posiadaliście którykolwiek z powyższych, czy polecicie/odradzicie? będę wdzięczna za każdą opinię ;)
Pozdrawiam, Mona :)
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez Mona » 2013-08-19, 11:46

BADIX napisał(a):Nie rozumiem tego jak ktoś to mówi. Nie ma czegoś takiego. Jak kupujesz auto to zaczynasz od malucha ?


po części mogę to zrozumieć. Jednak mocniejszy czy bardziej zrywny motocykl na dzień dobry może być bardziej niebezpieczny. Chodzi mi tu głównie o sam fakt ruszania (żeby przykłądowo nie dać się porwać na jedno koło :D) a także o wszelkie manewry gdzie jednak przy mocniejszym sprzęcie, trzeba uważać na każdy minimalny ruch manetki.
Prawdą jest że myślę że taka 600tka, styknie mi na najbliższe 3-4lata, a wtedy jeżeli dalej będę czuć zajawkę, może dorobię się litra :P

BADIX napisał(a):Znajdź dobrego nauczyciela co Ci podpowie co nieco i do boju. Tylko myśle, ze nie chcesz działac w pojedynkę bo to nuda


na szczęście w swoim otoczeniu mam paru znajomych którzy mają hopla na punkcie jednośladów i generalnie się nimi poruszają, więc sama napewno z tym nie będę :P no i jeden z nich zaoferował się do bycia tym dobrym nauczycielem na początek ;) Dzięki za opinię :)
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez Greg » 2013-08-19, 14:59

Żadnego z tych motorów nie miałem okazji dotykać. Dobry kolega zaczynał od jakiejś kawasaki 400 ZXRcośtam :)
Potem suzuki Bandit 600 a ostatnio suzuki SV litra. W końcu sprzedał bo nie ma z kim jeździć, towarzystwo sie wysypało.
Powoli dochodził do wymarzonego sprzętu, każdy poprzeni po kilku miechach okazywał sie niewygodny (kawa zx) za słaby (bandit) dopiero ostatni spełnił jego oczekiwania najbardziej chyba. Na żadnym dużo nie stracił, jednak ciężko sprzedać dobry motocykl, który szkoda oddać za grosze. Do żadnego tez dużo nie dołożył. Wydaje mi się że grunt to kupić pewny motor i cieszyć się jazdą. Aha, on kupował akurat angliki he, he problem z przekładką odpada :)
Dlatego moim skromnym zdaniem radziłbym Ci kupić jednoślad że tak powiem docelowy, wymarzony w miarę przeznaczonych środków. I dopiero powoli sie go uczyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Greg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:53
Lokalizacja: Włoszczowa
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Postprzez Mona » 2013-08-19, 15:27

Greg napisał(a):Dlatego moim skromnym zdaniem radziłbym Ci kupić jednoślad że tak powiem docelowy, wymarzony w miarę przeznaczonych środków. I dopiero powoli sie go uczyć.


może i racja, ale na litra od razu nie wsiądę ;) po kilku jazdach 600tkami stwierdzam, że będzie dla mnie wystarczający na dłuższą metę. Ale dziękuję za wyrażenie zdania :)
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez Mona » 2013-08-19, 17:02

adamze27 napisał(a):podsumowanie:ja osobiscie celowałbym w litra,a potem jego nauka przez kilka lat...ale to moje zdanie i tyle...yamaha R1,moze CBR Fireblade


dzięki za opinie :) jednak ja nie czuję się na litre, może kiedyś :P
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez Voytec » 2013-08-19, 17:51

Bandyta albo Fazer ci wystarczy na początek :-)
Avatar użytkownika
Voytec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2013-05-31, 17:51
Lokalizacja: Eindhoven/Wschowa
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Wojtek

Postprzez Greg » 2013-08-19, 19:03

liter na początek może się okazać za ciężki na naszą drobniutką wojowniczkę. Przecież nie chcemy żeby jakaś kupa żelastwa ją przycisnęła podczas wycofywania z garażu.
Fazer jest fajny ale chyba drogi?
Obrazek
Avatar użytkownika
Greg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:53
Lokalizacja: Włoszczowa
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Postprzez buca » 2013-08-19, 20:16

A ja bym polecał yamahe mt03,lekka zrywana i nie droga. <okok>
buca
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2013-07-20, 20:24
Lokalizacja: Gogolin Opolskie
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Piotr

Postprzez Mona » 2013-08-19, 20:39

Greg napisał(a):liter na początek może się okazać za ciężki na naszą drobniutką wojowniczkę


aleś pojechał po bandzie :D jakoś mam intuicję że mogę być większa od Ciebie :D

buca napisał(a): yamahe mt03

Voytec napisał(a):Bandyta albo Fazer


nie odpowiada mi wygląd :P a jestem wzrokowcem ^^

[ Dodano: 2013-08-19, 21:40 ]
adamze27 napisał(a): o nią sie nie martw :mrgreen: ...martw sie o motocykl :-o


musi mieć wytrzymałą ramę :P
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika


Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości