Paliwo do Diesla- Premium czy zwykłe ?

Postprzez Piotruś » 2013-08-05, 13:58

Zakopianczyk napisał(a):jakie są Wasze opinie/ doświadczenia z tym związane ?


Myślę, że podstawowym kryterium nie jest odmiana paliwa, tylko zaufanie do sprzedawcy.
Od lat obserwuję niezmiennie, że im mniej pośredników, tym paliwo lepsze.

Najlepiej mają ci, którzy kupują duże ilości hurtowe do stacji "wewnątrzzakładowych" (duże firmy transportowe, bazy sprzętu budowy dróg, etc.) .
Niektórym może być trudno uwierzyć ale w samochodach eksploatowanych na najzwyklejszym "dieslu" ale prosto z "rozlewni" - nie odkłada się żaden nagar w układach recyrkulacji spalin, wydechach, etc. ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Mona » 2013-08-05, 14:00

Ja osobiście tankuję tylko na Orlenie (nie na wszystkich stacjach, mam kilka sprawdzonych w okolicy, w trasach jest to jednak już ryzyk fizyk). Na codzien jeżdżę na zwykłym ON jednak zdarza mi się tankować Vervę. W wypadku Audi 100 C4 - na zwykłym ON jeździ o niebo lepiej od Vervy, w wypadku A6 C5, ona uwielbia Vervę, spalanie ma niższe, a dynamika podnosi się zauważalnie.
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez sidewind76 » 2013-08-05, 18:17

Leję lepsze ON (tylko na Diesel Gold narazie się nie zawiodłem) i dodaję jeszcze dodatek do paliwa
Od nieba dzieli nas 9 milimetrów...
Avatar użytkownika
sidewind76
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2013-06-24, 12:48
Lokalizacja: Sosnowiec
Model: VW Golf
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Rafał

Postprzez XCENTRIC » 2013-08-07, 07:42

A ja jak do tej pory tankuję jedynie Orlen, a w ostateczności Lotos - zwykłą ropę, a nie żadne uszlachetniane szajsy.
Jak do tej pory nigdy nie miałem problemów z żadnym z aut, czy to A4 PD, czy A6 z CR, czy Corolla i BMW z CR.
Pamiętam, gdy kolega pracował na Shellu, to bardzo mocno przestrzegał przed tankowaniem "lepszych" paliw, ze względu na dość duży procent zanieczyszczenia - te paliwa zwyczajnie długo leżakowały w zbiornikach ;-) przez zaporowe ceny, wyższe nieraz od Pb98. Może teraz coś poprawili, ale ja tego sprawdzać nie będę - raz na jakiś czas zaleję Vervę, bo silnik na jednej diecie ciągnąć nie może :-D
XCENTRIC
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2013-08-07, 07:01
Lokalizacja: Legnica
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2009
Imię: Mariusz

Postprzez Mona » 2013-08-07, 07:57

XCENTRIC napisał(a):Pamiętam, gdy kolega pracował na Shellu,


no moj znajomy też pracuje w Shellu i stanowczo odradza ogólnie tankowanie na tej stacji... Więc jak widać u nich marka i cena nijak mają się do jakości...
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości