Pasek czy łańcuszek rozrzadu

Pasek czy łańcuszek rozrzadu

Postprzez Bardeuss » 2015-03-01, 23:54

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie, mam audi a6c6 2.0 tdi wersja le manse, kombi, 170hp, rocznik 2010 po liftingu. Myślałem o wymianie paska rozrządu i towarzyszących im wałków, pompy itp ale ku mojemu zdziwieniu na kilku stronach które odwiedziłem które opisywały ten model mowa była o łańcuchu rozrządu a konkretniej o systemie łańcuszków zlokalizowanych po stronie skrzyni biegów i ewentualnych poźniejszych modyfikacjach w wyższym modelu. Nie jestem ekspertem w mechanice auta ale chciałbym wiedzieć żeby nie wyjsć na kompletnego laika czy w moim modelu auta jest pasek czy łańcuch rozrządu i co ile km powinno sie go wymienić. Dziękuje i pozdrawiam.
Bardeuss
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2014-02-26, 22:51
Model: A6 C8
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Tomasz

Re: Pasek czy łańcuszek rozrzadu

Postprzez zibi06 » 2015-03-02, 10:59

Bardeuss napisał(a):Myślałem o wymianie paska rozrządu

Bardeuss napisał(a):ale ku mojemu zdziwieniu na kilku stronach które odwiedziłem które opisywały ten model mowa była o łańcuchu rozrządu

<mysli>
Dla A6C6 (CAGB, CAHA,CAHB ) zestaw "naprawczy" :arrow: 03L 198 119 (bez pompy wody)

Obrazek

Bardeuss napisał(a): towarzyszących im wałków

Chodzi ci o wałki rozrządu ? Jakiś konkretny powód wymiany ?
Bardeuss napisał(a):opisywały ten model mowa była o łańcuchu rozrządu a konkretniej o systemie łańcuszków zlokalizowanych po stronie skrzyni biegów i ewentualnych poźniejszych modyfikacjach w wyższym modelu.

Ale raczej nie dotyczyły Twojego silnika..
Bardeuss napisał(a):i co ile km powinno sie go wymienić.

Jeżeli się nie mylę w/g serwisu pierwsza wymiana przy 180 tyś km.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości