Pedał hamulca

Pedał hamulca

Postprzez camelllcamelll » 2018-06-10, 11:47

Witam

Dzisiaj stojąc z góry trzymałem na hamulcu, i zwróciłem uwagę że pedał hamulca wpada mi do końca. Po przyjeździe do domu sprawdzam i faktycznie gdy depnę na hamulec to jest twardy ale powoli wpada do dechy. Gdy wyłączę silnik to takiego objawu nie ma. Ogólnie jak jadę i depnę gwałtownie to auto staje dęba. Jaka może być przyczyna wpadania tego pedału, chyba że tak ma być??
camelllcamelll
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-11-04, 11:15
Lokalizacja: Nowa Ruda
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Ryszard

Re: Pedał hamulca

Postprzez zibi06 » 2018-06-10, 12:41

camelllcamelll napisał(a):chyba że tak ma być??

Hamulce mam sprawne i niedawno serwisowane. Na postoju (przy pracującym silniku) mam taki sam objaw sukcesywnego "wpadania" pedału hamulca, na wyłączonym pedał jest hamulca jest "twardy"/nie wpada. Też mnie to nurtowało, więc zapytałem kumpla mechanika który stwierdził, że jest to normalny objaw.
Oczywiście dla własnego "świętego spokoju" możesz sprawdzić poziom płynu i czy nie ma jakiś ubytków/wycieków lub/i podjechać gdzieś na warsztat w celu sprawdzenia.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1589
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Pedał hamulca

Postprzez camelllcamelll » 2018-06-10, 13:36

zibi06 napisał(a):Oczywiście dla własnego "świętego spokoju" możesz sprawdzić poziom płynu i czy nie ma jakiś ubytków/wycieków lub/i podjechać gdzieś na warsztat w celu sprawdzenia.


Stan płynu OK, wycieków/ubytków brak.
Dzięki bardzo za odpowiedź.
camelllcamelll
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-11-04, 11:15
Lokalizacja: Nowa Ruda
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Ryszard


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron