Pedały z anglika do europy. Automat na manual.

Pedały z anglika do europy. Automat na manual.

Postprzez Adek4100 » 2015-10-28, 20:30

Witam serdecznie.
Zabrałem się za zmianę skrzyni automatycznej typu TipTronic na manualna 6-biegową w samochodzie Audi A6 C5 2.5 TDI 150KM 00'.

Kupiłem cały zestaw z angola od znajomego który handluje częściami za dość rozsądną kasę.
Dał mi całość razem z pedałami do manuala, ale do anglika. Mówi że nie ma pojęcia jak to przerabiają, ale zawsze jak ktoś bierze od niego komplet swap na manual, chce również pedały, tak więc prawdopodobnie coś z tym można zrobić. Ja osobiście analizowałem wszystko, przyglądałem się staremu zestawowi pedałów z Automatu i tego z Angola (manual) i nie widzę konkretnego rozwiązania, nawet wyprofilowania są inne, a sam pedał sprzęgła nie można przełożyć do stelaża z automatu bo nie ma mocowania.

Podpowie ktoś, jak to ruszyć?
Adek4100
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-10-28, 20:28
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Adrian

Re: Pedały z anglika do europy. Automat na manual.

Postprzez Maxsterr » 2015-10-28, 21:46

Stelaż pedałów z automatu jest taki sam jak z manualnych. Potrzebny jest dłuższy bolec do mocowania pedałów, pompka sprzęgła, sprężyna z mocowaniami. Z pedału hamulca obcinasz dużą blachę i masz normalny pedał hamulca. Z angolowych pedałów nic nie pasuje. Ja zawsze kupuje nasze pedały. Do 100zł da się kupić pełny komplet. ;-)
Avatar użytkownika
Maxsterr
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2015-03-14, 21:12
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość