pilot nie działa - auto uderzone

pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-13, 23:14

Witam. Zakupiłem auto po wypadku które sam robię i tutaj moje pytanie. Pilot wogóle nie działa a auto pali na ten kluczyk. Drugiego nie mam. Plus podświetlenie w lewym przodzie i prawym przodzie drzwi nie działą. Narazie auto jest lakierowane i mam to wszystko rozebrane więc chciał bym wiedzieć gdzie szukać przyczyn ? od czego zacząć ? czy w tym aucie nie ma zabezpieczenia gdy przy uderzeniu właśnie się centralny zablokuje ? gdzieś kiedyś o tym słyszałem.
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez RomanS » 2014-03-14, 10:05

Pedross86 napisał(a):gdzie szukać przyczyn ? od czego zacząć ?


Zacznij od sprawdzenia i ewentualnie wymiany baterii w pilocie :-)

A co do oświetlenia drzwi to sprawdź/wymień żarówki, a jak będą OK to zamki drzwi
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-14, 20:03

żarówki całe. po otwarciu tylnych drzwi zapala się światło w kabinie a po otwarciu przednich nic. prawa i lewa strona. Czyli zamki ?
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez kuna » 2014-03-14, 20:25

Pedross86 napisał(a):żarówki całe. po otwarciu tylnych drzwi zapala się światło w kabinie a po otwarciu przednich nic. prawa i lewa strona. Czyli zamki ?

dokładniej rzecz biorąc mikrostyki w zamkach kierowcy i pasażera .
Możesz wymienić same mikrostyki lub całe zamki .
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-14, 20:28

mam zamek pasażera więc przełoże i zobaczę czy to coś dało ;-)
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez kuna » 2014-03-14, 21:02

Pedross86 napisał(a):mam zamek pasażera więc przełoże i zobaczę czy to coś dało ;-)

w przypadku przekladki zamka pasażera , nie musisz zdejmowac ramki - to znacznie ułatwia prace .Z zamkiem kierowcy jest trochę wiecej zabawy 8-)
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-14, 21:28

akurat mam wszystko zdemontowane bo auto całe lakieruję na nowo 8-) więc zamek od kierowcy razem z klamką dzisiaj demontowałem
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Andzin » 2014-03-14, 21:46

Pedross86, Możesz jeszcze przelutować płytkę,może pomoże
Obrazek





Pozdrawiam Andrzej
Avatar użytkownika
Andzin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2013-06-21, 22:06
Lokalizacja: Turek
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Andrzej

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez kuna » 2014-03-14, 21:50

Andzin napisał(a):Pedross86, Możesz jeszcze przelutować płytkę,może pomoże
Obrazek





Pozdrawiam Andrzej


Jednak trzeba pamietac o dokładnym uszczelnieniu zamka przy jego skręcaniu - jezeli będzie jakakolwiek szczelina i dostanie się tam chocby odrobina wody która zimą zamarznie , to wtedy zaczną się dopiero problemy ( przerabiałem to rok temu ).
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Andzin » 2014-03-14, 22:00

kuna napisał(a):Jednak trzeba pamietac o dokładnym uszczelnieniu zamka przy jego skręcaniu - jezeli będzie jakakolwiek szczelina i dostanie się tam chocby odrobina wody która zimą zamarznie , to wtedy zaczną się dopiero problemy ( przerabiałem to rok temu ).


U mnie to nie pomogło,więc takiego problemu nie miałem. Ale myślę że kolega RomanS, napisze jak to rozwiązał.


Pzdr
Avatar użytkownika
Andzin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2013-06-21, 22:06
Lokalizacja: Turek
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Andrzej

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez RomanS » 2014-03-15, 08:15

Pedross86,
Andzin napisał(a):U mnie to nie pomogło,więc takiego problemu nie miałem. Ale myślę że kolega RomanS, napisze jak to rozwiązał.


A więc proszę bardzo :-)

Sądząc po opisanych objawach winny może być mikrostyk zamka (ten na zewnątrz, na kabelkach). Może byc brudny, może uszkodzony a może chodzić o to, że na płytce faktycznie trzeba przelutować luty. W zeszłym roku w moim aucie padły prawie jeden po drugim 3 zamki. 2 z nich juz "przerobiłem", poprawiłem luty. To jest powszechny problem aut tak. ok. 10 letnich. Nie tylko w zamkach bo wcześniej musiałem przelutować lampki w podsufitce- było to samo.
Moim zdaniem od tego bym zaczął bo to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.
W jednym z zamków po przelutowaniu dalej oswietlenie nie działało. Okazało się, że jeden z pinów wtyczki stracił połączenie z płytką (przerwa "mechaniczna"). To raczej typowe nie było.
Z innych rzeczy które zdarzyły mi się w innych autach (w zasadzie bliźniacze zamki) to raz uszkodzony mikrostyk mechanicznie przez uszkodzoną mechanicznie krzywkę która z nim współpracuje (Octavia-wymieniłem zamek) a raz zablokował się zamek w położeniu zamkniętych drzwi z powodu padniętego silniczka (Passat B5-ale to inny objaw).
Oczywiście zawsze jeszcze może byc, że zamek jest OK a pękł gdzieś kabel czy brak kontaktu (gumowa harmonijka, kostka zasilająca we wnetrzu lub przy lampce).
Oczywiście niczego nie przesądzam, jakbyś mógł Pedross86, odczytać błędy to może coś z nich wynikać :-) .
Co do wymiany mikrostyka (tego własnie na zewnątrz) to niestety ale nie znajdziesz dokładnie takiego jak w zamku i zawsze będzie to mniejsza lub większa rzeźba. Jakbyś wymieniał to pamiętaj aby był w wersji szczelnej z gumową osłonką, inne nie mają sensu bo za chwile będziesz miał powtórkę (może to miał kuna, na mysli ? - bo sama puszka zamka ma gumową uszczelkę, jakby silikon czy coś, i zmontować można ją tylko w jednym położeniu, więc nie wiem jak to zrobił, że było nieszczelne?)

Jak coś ogarniesz to napisz "dla potomnych" co było :-D
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-16, 16:06

mam drugi zamek od strony pasażera i jak go wymienie i będzie działało tzn że mkrostyki. Nie opłaca mi się bawić w takie lutowanie jak zamek kosztuje okolo 20 zł u faceta co sprowadza auto i rozbiera na części :) Wczoraj założyłem furtki i ramki szyb do auta. Troche pasowania z tym było więc jutro sprawdzę ten zamek czy będzie działać. A co do pilota to jaką baterię i jak zakodować na nowo kluczyk?
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Witia » 2014-03-16, 21:57

Pedross86 napisał(a):A co do pilota to jaką baterię


Tu znajdziesz odpowiedź: wymiana-baterii-w-kluczyku-scyzoryk-t1136.html

Dodane: 17.03.2014 g 20:38

Pedross86 napisał(a):jak zakodować na nowo kluczyk


Po wymianie baterii wkładasz kluczyk do zamka , przekręcasz -zamykasz jednocześnie trzymając wciśnięty klawisz zamykania na pilocie (około 2s) . Otwierasz przekręcająć kluczyk jednocześnie trzymając przycisk otwierania (około 2 s) . Przy obu operacjach powinny mignąć kierunki.(no chyba ,że masz taką opcję dezaktywowaną w module komfortu). U mnie to działa.

<okok>
Avatar użytkownika
Witia
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 550
Dołączył(a): 2013-06-11, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Pedross86 » 2014-03-17, 21:13

wymieniłem mikrostyk od strony kierowcy bo zamka nie mogłem całego wymienić ponieważ on ma jeszcze dodatkowy otwór na kluczyk i mechanizm. Działa ale pojawił się kolejny problem z tym kluczykiem pilotem. Chciałem sprawdzić czy auto się zamyka i po włożenniu kluczyka w zamek i przekręceniu zamknęły się drzwi wszystkie. Czyli centralny działa ! Lecz nie mogłem otworzyć auta ! w drugą stronę przekręcam i nic :/ bagażnik otwieram normlanie a drzwi nie idą. Tak jakby auto się zamkneło i tylko na pilota powinno się otworzyć ? na szczęście jedne tylne drzwi nie miałem zamkniętych i po wejściu do środka włączył się alarm ! od środka nie moge otworzyć ani przednich ani tylnych drzwi ! auto się zablokowało ? czy co ? ciężki temat z tymi zamkami
Pedross86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-03-13, 23:12
Model: 100 C3
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: pilot nie działa - auto uderzone

Postprzez Andzin » 2014-03-17, 22:15

Pedross86 napisał(a):wymieniłem mikrostyk od strony kierowcy bo zamka nie mogłem całego wymienić ponieważ on ma jeszcze dodatkowy otwór na kluczyk i mechanizm.


Zalety/wady cześci od anglików :>

Pedross86 napisał(a): Tak jakby auto się zamkneło i tylko na pilota powinno się otworzyć ?


Kluczykiem możesz otwierać i zamykać drzwi.

Pedross86 napisał(a): od środka nie moge otworzyć ani przednich ani tylnych drzwi !


Odłącz akumulator i pociągnij chyba 2 razy za klamkę od środka i już będziesz miał otwarte drzwi.Co za tym idzie łatwiejsze dalsze działanie <lol> <lol>
A jaki masz teraz zamek od strony pasażera,ten od angola? <mysli>
Najlepszym wyjściem byłoby podpiąć komputer.

Pozdrawiam Andrzej.
Avatar użytkownika
Andzin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2013-06-21, 22:06
Lokalizacja: Turek
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Andrzej

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości