Pneumatyka - Po użyciu opcji "lift" przód leży, tył w górze

Pneumatyka - Po użyciu opcji "lift" przód leży, tył w górze

Postprzez wit3k » 2015-03-31, 19:53

Witam.
Jestem świeżo upieczonym (nie)szcześliwym posiadaczem a6 c6 q z zawieszeniem pneumatycznym.
Autko po wymianie kompresora przez poprzedniego właściciela, chodziło ładnie, jeszcze wczorajszego dnia zmiana trybów przebiegała bez problemu.
Dziś chciałem podnieść zawieszenie - użyłem "lift" i zapaliły się 2 kontrolki (zielony i żółty samochód). nie wiem jak długi czas miną do zgaszenia silnika, ale w tym momencie auto jest w stanie nie do jazdy. Przód siedzi bardzo nisko, a tył jest podniesiony do góry.
Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu auto nie wraca do poprawnej pozycji.
Każdy dołek to szuranie auta po ziemi....
Znajomy na jakimś komputerze diagnostycznym sprawdzał błędy. Jedyny którego nie da się skasować to "0246". Niestety nie wiem na jakim sprzęcie sprawdzał.
Po włączeniu zapłonu słychać kompresor oraz pojawia się zielony samochodzik nad zegarami z kontrolką żółtą silnika, w tym momencie w car jest możliwość wybierania opcji. Po chwili kompresor przestaje chodzić (a przynajmniej już brak wibracji i nic nie słychać), a dodatkowo zapala się żółty samochodzik.
W car setup w chwili gdy słychać jeszcze kompresor obie opcje są na off, gdy przestaje chodzić, druga opcja idzie na on i automatycznie obie robią się na szaro.
Opcje zmiany trybu wysokości też są na szaro.
Uruchomienie silnika i jazda nic nie zmienia. Auto dalej jest maksymalnie pochylone do przodu.

Ktoś miał podobny przypadek?
Wiem że przydał by się vag, ale niestety nie posiadam
wit3k
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-03-31, 19:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005

Re: Użycie "lift" na pneumatyce - przód leży, tył w górze

Postprzez Piotruś » 2015-04-01, 15:24

wit3k napisał(a):Ktoś miał podobny przypadek?Wiem że przydał by się vag, ale niestety nie posiadam

Bez VAG'a, Kolego, nie da rady.
Każde koło jest sterowane osobno przez zespół zaworów pneumatycznych (umieszczony przy kompresorze ale mniejsza o to).
Wróżenie na odległość nie ma najmniejszego sensu. Postaraj się o szczegółowy skan błędów sterownika nr 34 - wtedy spróbujemy pomóc.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Użycie "lift" na pneumatyce - przód leży, tył w górze

Postprzez wit3k » 2015-04-04, 17:27

Usterka usunięta. Wymiana kompresora na ten od vita.
wit3k
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-03-31, 19:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości