Po swapie nie działa tempomat

Po swapie nie działa tempomat

Postprzez short24 » 2018-05-03, 19:12

Jak w opisie po swapie z automatu(multitronic) na manual nie działa tempomat. Przeglądałem już pełno stron z podobnym problemem ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi. Tempomat aktywowany, czujniki stopu oraz sprzęgła są podłączone, w blokach pomiarowych reakcja na hamulec 1011 i sprzęgło 1100 Jak przełącze suwak tempomat ON cały czas pokazuje 1000 tak jakby była wciśnięty przycisk minus na manetce, manetka sprawdzona oraz cała wiązka od manetki do ECU -OK.
W aucie zostało zmienione w całości silnik razem ze skrzynią manualną plus komputer z jednego auta, wcześniej był silnik BDG teraz BFC.
Uruchomiłem silnik na oryginalnym komputerze BDG z multitronika, oczywiście pełno błędów z abs ale tempomat działa jak należy tylko nie rozłącza sprzęgło bo ecu z automatu nie widzi sygnału z sprzęgła.
Wie ktoś może co trzeba zrobić aby działało to w ecu BFC z manuala ??
Może coś jeszcze trzeba przekodować czego ja nie zrobiłem?
Czy jest różnica między wiązką kabli do ECU ich podłączeniem pinów pomiędzy automatem (multitronic) a manual??
Może ma ktoś rozpiskę pinów ECU albo wie gdzie można znaleźć ??
short24
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-05-03, 18:44
Model: S6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Marcin

Re: Po swapie nie działa tempomat

Postprzez tiesto851 » 2018-05-28, 12:07

zakodowałeś tempomat w sterowniki silnika ? może po prostu nie jest aktywny bo w aucie z którego zabrałeś silnik nie było tempomatu
tiesto851
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-05-31, 21:07
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Adam


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości