Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez Automatyk16 » 2019-03-15, 20:48

Witam.
Co myślicie o tym modelu, jakieś pierwsze spostrzeżenia?
https://sprzedajemy.pl/audi-a6-c6-model ... nr55389022

Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę?
Podobno po założeniu gazu był problem z szarpaniem, ogólnie dostałem taką oto wiadomość : " rozrzad napinacze nie były wymieniane ponieważ nie ma takiej konieczności łańcucha nie słychać silnik pracuje cichutko a co do skrzyni biegów pracuje płynnie bez żadnych szarpań, po założeniu gazu w styczniu 2017 był drobny problem na pierwszych 2 biegach szarpało ale wymiana świec rozwiazała problem.Na chwile obecna były wymiany jak to eksploatacja , mam na wszystko specyfikacje.tylko uzytkować ,wymieniłem wszystkie uszczelki i 4 wahacze, tarcze ok i klocki z przodu a z tyłu klocki maja jakieś 0,5 cm. Wymieniony pasek rowkowy z napinaczem"

Proszę o szybką odpowiedź w razie możliwość i pewnie w poniedziałek pojadę obejrzeć.
Z góry dzięki
Automatyk16
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-03-15, 20:42
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2006
Imię: Patryk

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez Automatyk16 » 2019-03-16, 10:14

Up
Automatyk16
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-03-15, 20:42
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2006
Imię: Patryk

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez Automatyk16 » 2019-03-16, 12:56

Pomoże ktoś ?
Automatyk16
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-03-15, 20:42
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2006
Imię: Patryk

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez zibi06 » 2019-03-16, 19:17

Automatyk16 napisał(a):Pomoże ktoś ?

Sorki że, pytaniem na pytanie. Na podstawie jakich kryteriów wybrałeś/ zaciekawiło Cię akurat to ogłoszenie ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez Automatyk16 » 2019-03-16, 21:58

zibi06 napisał(a):
Automatyk16 napisał(a):Pomoże ktoś ?

Sorki że, pytaniem na pytanie. Na podstawie jakich kryteriów wybrałeś/ zaciekawiło Cię akurat to ogłoszenie ?


Raczej diesle mnie nie interesują, auto od pierwszego właściciela. A poza tym blisko mnie, potrzebuje czegoś żeby dojeżdżać do pracy 40km w jedną stronę.
Po wakacjach pewnie chciałbym sprzedać i kupić coś nowszego.
Poza tym miałem kilka lat temu chwilowo 2.7 C6 i całkiem dobrze je wspominam
Automatyk16
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-03-15, 20:42
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2006
Imię: Patryk

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez zibi06 » 2019-03-17, 00:17

Automatyk16 napisał(a):auto od pierwszego właściciela.

Pierwszy w Polsce. Auto było sprowadzone ( przynajmniej tak wynika z ogłoszenia) więc pochodzenie auta jest "skądś tam "..
Automatyk16 napisał(a):Po wakacjach pewnie chciałbym sprzedać i kupić coś nowszego.

Teoretycznie, "po zdjęciach" właściciel próbuje sprzedać A6 od lata zeszłego roku, więc "trochę" to już trwa.
2,4 Pb w zestawieniu z multi ( do tego auto ponad 13 letnie i dosyć znacznym przebiegiem i niewiadomą historią serwisową) to trochę ryzykowny wybór.
Tak szczerze mówiąc A6 z podstawowym wyposażeniem (np. klima manual, zwykłe światła, itp..), no niby mniej "do zepsucia" ale nie dla wszystkich jest to "+" Ciężko jest jakoś obiektywnie ocenić auto klasy średniej wyższej za ok 19 tyś (gdzie instalacja gazowa może mieć jakąś wartość dodaną) ponieważ w podobnych cenach (z podobnych roczników) są auta klasy niższej (nie okazyjne złomy) których eksploatacja jest dużo znaczniej przyjazna dla kieszeni. Ich "wada" , są mnie "prestiżowe".

Automatyk16 napisał(a): potrzebuje czegoś żeby dojeżdżać do pracy 40km w jedną stronę.

Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem (ze względu na planowany krótki okres użytkowania) nie byłby zakup czegoś innego / szybciej sprzedawalnego.
Automatyk16 napisał(a):Raczej diesle mnie nie interesują
Automatyk16 napisał(a): miałem kilka lat temu chwilowo 2.7 C6 i całkiem dobrze je wspominam

Ale C6 z silnikiem 2.7 to diesel..
Automatyk16 napisał(a):A poza tym blisko mnie

Jest to jakiś tam "plus". Ale ewentualny zakup chciałbyś poprzedzić jakimś fachowym sprawdzeniem typu diagnostyka, pomiar powłoki lakierniczej (oczywiście samo malowanie nie musi auta wykluczać), itd.. czy oglądasz i ewentualnie kupujesz ?
W mojej ocenie zakup tego/ takiego auta (nawet na krótki okres czasu),dla mnie, byłby raczej zbyt ryzykowną inwestycją..
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Pomoc w ocenie A6 C6 2.4 multi

Postprzez Piotruś » 2019-03-17, 07:10

Automatyk16 napisał(a):Pomoże ktoś ?

Merytorycznie wypowiedział się Kolega zibi06 .

Ja zapytam po co Ci "auto", w którym NIGDY nie ma pewności dotarcia do celu ?
Przedliftowe 2.4 + multi to jedno z najgorszych zestawów jaki można sobie wyobrazić.

W tytule ogłoszenia zamiast wszystkich bezwartościowych bzdetów wystarczyło napisać "Sprzedam minę. Zegar już tyka".

W kontekście rychłej sprzedaży też lipa, bo z takim "wyposażeniem" (chyba najuboższa wersja jaką można sobie wyobrazić) ten egzemplarz jest praktycznie niesprzedawalny i jeśli go kupisz, zostaniesz z nim na całe życie, co zresztą Zbyszek też już celnie zauważył.
Ja oczywiście sam hołduję zasadzie, że wypasem się nie jeździ ale rynek podchodzi do tego odmiennie i lwia większość potencjalnych nabywców zamiast koncentrować się na tym co najważniejsze, skupia uwagę na wielkości centralnego wyświetlacza i jego funkcjach ... .

Uwagę zwraca przedziwna sekwencja zdarzeń, że facet w grudniu 2017 roku montuje LPG, ale ledwo kilka miesięcy później próbuje pozbyć się swojego "dopieszczonego rodzynka" :shock: :-x ... .

Ja osobiście "uwielbiam" ogłoszenia, w których:
- licznik "zatrzymał się" tuż przed przekroczeniem kolejnej setki tysięcy kilometrów (czyli np. 190000, 290000, etc.)
- oferowany samochód wydaje się mało ważnym szczegółem na tle nowego i zadbanego domu, która to sceneria ma podkreślać prywatność i zamożność sprzedającego (czyli że serwisował "na bogato")
- pieprzony handlarzyk albo inny tempy cfaniak gównozjad fotografuje auto zroszone i okapujące wodą, dającą ZŁUDNY efekt lepszego połysku jak i świetnie tuszującą (dopóki nie wyschnie) różne inne niedoskonałości

Takie właśnie są te najtańsze i prymitywne zagrywki dla dających się łatwo manipulować frajerów. Z drugiej strony, paradoksalnie, można to uznać za zaletę, bo od razu widać, że sprzedający nie liczy na nabywcę z głową tylko na dającego się łatwo zwieść idiotę karmiącego się pozorami.

I to by było na tyle z mojej strony.
Moja serdeczna rekomendacja: szukaj dalej.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość