Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-25, 22:26

Witam serdecznie,

Przymierzam się do kupna A6 C5 sedan.
Samochód ma być tylko w benzynie (najlepiej z LPG). V'ki raczej odpadają ze względu na większe koszta serwisowania (zalezy mi na taniej eksploatacji) więc w zasadzie chodzą mi po głowie 2 motory - 1.8 i 1.8t CHYBA że jestem w błędzie i kupno 2.4 by mi sie opłaciło (i tak muszę wsadzić LPG)

Jestem z Wrocławia i interesuja mnie samochody z tych okolic, a budżet jaki mam przeznaczony na auto to do 11 000 zł.

Póki co znalazłem coś takiego i chciałbym abyście doradzili czy warto w ogóle się tymi autami interesować?:

https://www.olx.pl/oferta/audi-a6-1-8t- ... cfe6f57d1b

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-s ... ca263166aa

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-I ... ca263166aa


Uprzejmie proszę Was o info, czy w ogóle w tych pieniądzach jest sens szukać A6 C5 czy lepiej dać sobie spokój.

pozdrawiam serdecznie
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez Piotruś » 2017-11-26, 07:06

Ja Ci doradzę najserdeczniej i najlepiej jak tylko potrafię :!:
Jeżeli Twoim priorytetem jest tania eksploatacja (co uważam za naturalne) - po prostu w ogóle odpuść sobie jakiekolwiek AUDI.
Dopóki mówimy o zwykłych wydatkach eksploatacyjnych rzeczywiście można zachować rygor finansowy ale wystarczy jakakolwiek awaria (lub stłuczka) żeby te wcześniej "zaoszczędzone" pieniądze wydać z dużą nawiązką (w opcji hard można się w wydatkach "po prostu" utopić).
Jak ma być tanio a nie chcesz się rozdrabniać na jakieś chińsko-koreańskie dziadostwa lub inne żabojady, przemyśl zakup dobrze utrzymanego Golfa IV lub Seata Leona albo innej Octavii. Jeśli będziesz miał szczęście może nie zjedzą Cię finansowo.

Tyle ode mnie. Trzymam kciuki za satysfakcjonujące wybory ;-)
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nie pamietam 82 » 2017-11-26, 07:40

Cześć.

Dobry komplet zawieszenia przedniego (który w C5 wyspie się wcześniej lub później) , do tego zestaw tarcz + klocków i ok. 2300 nie Twoje ( BEZ ROBOCIZNY ! ) .
Do tego jakieś przeguby itd itp i Twój portfel będzie wywleczony na lewą stronę .

Oczywiście w grupie FB "A6 C5 World Wide" 3/4 userów napisze Ci , że to wszystko co wymienione wyżej możesz zakupić za mniej niż połowę podanej przeze mnie ceny . Zdać sobie sprawę tylko trzeba , że wówczas jeździsz.......... kaleką :/ .

A w autach (C5) do kwoty , którą posiadasz bankowo nie będzie tak , że lejesz , wsiadasz i jedziesz .

Podobnie jak Kolega Piotruś - odradzam szukania A6 C5 "po taniości" !

Pozdrawiam <luzik>

Tap.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-26, 08:28

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takich odpowiedzi ;)

A czy ogólnie warto by bawić się w szukanie auta w średnim stanie i próba zrobienia go pod siebie pomału, bez spiny?
Bo octavia czy golf IV w ogóle mi się nie podobają, natomiast a6 c5 jest pięknym samochodem, którego zawsze chcialem mieć.
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez Piotruś » 2017-11-26, 08:59

Bo octavia czy golf IV w ogóle mi się nie podobają,

Ale to trochę jak z kobietą. Po pewnym czasie i ładna i brzydka jednakowo spowszednieje ;-) ... .
Poza tym satysfakcja nie wynika z urody, tylko z funkcjonalności (czyli jak rozkłada nogi, jak gotuje, czy z dobrą częstotliwością podaje kolejne piwo i czy ... nie jest zanadto kosztowna w utrzymaniu). Brutalne ale prawdziwe.
Golf/Bora/Octavia nawet jeśli nie są pancerne to zdecydowanie tańsze nawet w przypadku grubych awarii.
Za 11 klocków Twoim najważniejszym priorytetem powinien być przede wszystkim brak korozji i śladów bogatej historii powypadkowej.
Resztę ogarniesz za 30% kosztów AUDI. I tu znowu jak z kobietą - ta po przejściach puści Cię w samych majtkach (albo i bez...) znacznie szybciej.
Oczywiście spróbuj nas dobrze zrozumieć, bo my już "kilka" leciwych A6'tek zdążyliśmy przerobić dzięki czemu wiemy jak z tym "miodem" naprawdę jest.
Jeśli pomimo to podejmiesz mało rozsądną decyzję też będziemy Ci (w miarę możliwości) podpowiadać jak wyjść z opresji ale moim zdaniem jest to klasyczny przykład sytuacji, w której naprawdę warto być mądrym przed szkodą i skorzystać z doświadczenia znacznie starszych (przede wszystkim stażem) kolegów niż odkrywać Amerykę na nowo ... .

Serio .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-26, 09:18

Dzięki Piotrek za fajne porównanie, domyslam się, że golfy itd są tańsze w utrzymaniu, ale czy wg Ciebie / Was np ten 2.4 z ogłoszenia, który zamierzam dzisiaj oglądać nie jest warty tego?
Wiem, że w ciemno to każde auto jak z salonu, dlatego priorytetem jest ich stan.

Ponadto dlatego skłaniałbym się właśnie ku wolnossącej jednostce bo mniejsza szansa, że będzie skatowana.
Czy mógłbyś mi doradzić na co KONKRETNIE należy zwracać uwagę w A6 C5? Oprócz zawieszenia ;)
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez lyngso » 2017-11-26, 13:47

Witam

Będę kolejną osobą, która postara się ostudzić Twój entuzjazm.

Kolego poczytaj dokładnie opisy przy tych autach.

Drugi link to auto od "starszego Niemca", sprzedający zapomniał jeszcze dodać, że "płakał jak sprzedawał". Sprzedający chce za nie 9,8k i wspomina, że wymienił w nim rozrząd, klocki, tarcze, płyny... Nie zastanawia Cie to? Tyle wkładu i sprzedaje za 9,8k??? To Niemiec mu za darmo, to auto dał?

Auto z trzeciego linka niby takie doinwestowane, 7k ale ups niedługo zawieszenie do remontu. Wartość części do zawieszenie pewnie ze 2-3k a gdzie robocizna?

No i ta rozpiętość cenowa od 10,5k za pierwsze do 7k za trzecie...

To tak na szybko.

Kolego pamiętaj, że nikt dobrego auta za bezcen nie sprzeda, a 11k to trochę za mało aby zacząć przygodę z A6.

Kolega Piotruś dobrze Ci radzi, ja tylko dodam, że jeśli chcesz A6 to powinieneś jeszcze trochę dozbierać i do tego dołożyć trochę na górkę na ewentualne naprawy.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-26, 18:49

Powiem Wam, że najrozsądniej wygląda to za 7000. SIlnik nie tykany przez nikogo, auto z pl salonu, gość jest 3 czy 2 właścicielem i do roboty 2 wahacze z tego co mi przez tel powiedział.

Pojadę i obejrzę no i ocenie.
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez Don_Masters » 2017-11-26, 21:07

ale ujebany w środku, na bank jakiś pies tam jeździ :D
Listwy na drzwiach popuchnięte, na bank rdza pod spodem.
Ekran ciekłokrystaliczny przy zegarach do wymiany.
Tyle na pierwszy rzut oka. Zdjęcia słabej jakości.
Trzeba dokładnie obejrzeć na żywo.
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-26, 23:20

Don Masters - dzieki wielkie za info. Czy da się na miejscu odgiąć te listwy gumowe żeby sprawdzić czy rdzy nie ma?
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nie pamietam 82 » 2017-11-27, 07:32

Nie, nie da się.
Ale zrzucenie tapicerki drzwi trwa 2min . Będziesz miał wszystko jak na dłoni.
Wystarczy odchylic i poświęcić latarką.


Tap.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-27, 13:42

Pytanie czy ktoś sie zgodzi na to ;) A jak to porozkręcać?
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez Piotruś » 2017-11-27, 16:49

Po pierwsze ABSOLUTNIE nie wierzę, ze ktoś by się na coś takiego zgodził ... .
Ale nawet gdyby (abstrakcja), to po rozkręceniu nie będzie już czego skręcać z powrotem.
Jeśli już koniecznie chcesz nabić sobie potężnego guza to pootwieraj furtki i starannie przyjrzyj się (skręcając kark lub np. z użyciem lusterka) co dzieje się "w przerwie" między dolnym kantem drzwi a listwą.
Popatrz tez od zewnątrz na powłoki lakierowe i same listwy. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze "załamanie światła" będzie świadczyć, że pod ( ... i nad) listwami toczy się poważna wojna wilgoci z rdzą na metalowym "zbrojeniu" listew a samymi drzwiami.
A jeszcze lepiej daj se wytłumaczyć, że tak czy siak będzie wtopa, bo już sam silnik 2,4 to jedna wielka katastrofa jest (a przynajmniej może być).
W kwestii korozji jest kilka "interesujących" tematów do poczytania.

Kolego, ja naprawdę stoję po Twojej stronie i rozumiem Twoje "motywacje" lepiej niż byś sądził ale pozwól się przekonać zanim zakup tego gruchota nie zrujnuje Twojego dobrego samopoczucia, a prawdopodobnie też finansów.
Po co Ci taki kłopot ? No powiedz po co ? Chcesz kupić starego hebla, na dodatek z motorem, który generalnie "nie jedzie" i z wizją naprawdę poważnych wydatków.
Nie lepiej na razie odpuścić i kupić coś znacznie mniej problematycznego i tańszego w obsłudze i eksploatacji, a na CCCO zaczekać aż będzie Cię na nie naprawdę stać :?:
Szkoda tracić radość z życia i marnować czas na niekończące się kaprysy takiego egzemplarza. Auto ma służyć Tobie a nie Ty jemu, a w tym przypadku nie ma szans na trwałe powodzenie.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez nomad89 » 2017-11-27, 21:32

Wow... No teraz to coraz bardziej sie poważnie zastanawiam nad tym wszystkim.
Nie zależy mi na osiągach, podobno 2.4 jest w miare bezproblemowym silnikiem, wg Ciebie nie jest?
Czyli to już po zdjęciach widzicie, że pod spodem może być ruda?

Ile w takim razie trzeba przeznaczyć na A6 C5 - 99r na przykład w stanie takim, żeby mi dobrze służył i nie był gruzem? No i z jakim motorem najlepiej (nie chce 2.8 bo nie zależy mi na mocy, a za silnik trzeba zapłacić)
nomad89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2017-11-25, 21:44
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: xxx

Re: Pomoc w wyborze A6 C5 do 11.000 zł

Postprzez Piotruś » 2017-11-28, 09:14

nomad89 napisał(a):Wow... No teraz to coraz bardziej sie poważnie zastanawiam nad tym wszystkim.

Nareszcie.
nomad89 napisał(a):Nie zależy mi na osiągach, podobno 2.4 jest w miare bezproblemowym silnikiem, wg Ciebie nie jest?

Odpowiem tak: wielokrotnie przekonywałem się że nie jest bezproblemowy. Miewa problemy ze zmiennymi fazami rozrządu, trapią go wycieki ale niestety widywałem tez egzemplarze z dużymi problemami układu korbowo-tłokowego.
Ba, nawet tu na Forum pomagałem komuś w wymianie takiego silnika na (bodajże) 2.8 (ale dawno było, mogłem cos pomylić).

Już nie będę się pastwił nad problematycznym osprzętem "wtórnego powietrza" i innymi "drobiazgami.
Naturalnie to wszystko jest do ogarnięcia i da się utrzymać w pełnej sprawności jednak sumarycznie kosztuje niemałe pieniądze, a ja nie bardzo widzę potrzebę utrzymywania w 2017 roku pełnoletniej V6-tki, która nie daje żadnej przyjemności z jazdy.
Rozumiem, że nie szukasz super osiągów jednak od paliwożernej landary człowiek oczekiwałby jakichś emocji, a 2.4 jest tępy, ospały i nawet nie brzmi jak porządne V6.

No i powtórzę raz jeszcze - żadne Audi, absolutnie żadne bez względu na okres produkcji nie jest samochodem kierowanym do ludzi na dorobku oczekujących w miarę oszczędnej eksploatacji. A w silnikach V6 to już szczególnie nie zachodzi.

Mówiąc najkrócej jak się da nadzieja na satysfakcję z posiadania pełnoletniego AUDI z jednostką V6 jest utopią, o czym przekonasz się wcześniej niż później.
Inwestowanie w instalację LPG w takiego trupa w dzisiejszych warunkach ekonomicznych to moim prywatnym zdaniem, przepraszam, czysta głupota.

Te wszystkie pieniądze, czas, energię i entuzjazm, które możesz stracić na "przyjemności" posiadania starego zdechłego V6 po 30 właścicielach można spakować do jednego worka i ulokować zdecydowanie celniej w innym, mniejszym, brzydszym i nie tak "emocjonującym" aucie, ale zdecydowanie młodszym i o 2/3 tańszym w eksploatacji.
No chyba, ze kasa wylewa Ci się uszami i wystaje z każdej kieszeni, a pomysł nabycia sztrucla jest zwykłym kaprysem to kupuj, ale od razu przygotuj dwukrotność zainwestowanej kwoty na potrzeby dalszej obsługi technicznej, bo raczej na pewno bardzo Ci się przyda.

nomad89 napisał(a):Czyli to już po zdjęciach widzicie, że pod spodem może być ruda?

Myślę, ze nadinterpretujesz nasze wskazówki. Nikt tutaj niczego takiego nie powiedział, jednak jesteś na forum użytkowników (byłych i aktualnych), którzy zdążyli na własnej skórze poznać jaśniejsze i ciemniejsze strony modelu C5 a teraz dzielą się tym doświadczeniem z innymi.
To oczywiste, że egzemplarz egzemplarzowi nie jest równy, a każde auto wymaga indywidualnych oględzin z natury, szczególnie gdy osiąga już pełnoletność.
My tylko wskazujemy Ci możliwe zagrożenia, a jedynie od Twojej mądrości zależy czy zechcesz z tego skorzystać i powstrzymasz fałszywe emocje pchające Cię w stronę finansowej i prawdopodobnie technicznej "zagłady".
A jeśli się w tym nie zatrzymasz przynajmniej będziesz wiedział, które obszary są najbardziej zagrożone problemami.

Nie mówiąc już o tym, że w 18-letnim samochodzie może być "tysiąc" innych niestandardowych "rozwiązań" zastosowanych według wizji i innych fantasmagorii różnej maści mehanikuf, co w przypadku Audi A6 jest dużo groźniejsze niż w innych, prostszych i lepiej znanych konstrukcjach.

Ile w takim razie trzeba przeznaczyć na A6 C5 - 99r na przykład w stanie takim, żeby mi dobrze służył i nie był gruzem? No i z jakim motorem najlepiej (nie chce 2.8 bo nie zależy mi na mocy, a za silnik trzeba zapłacić)

W Polsce nie wiem, bo zupełnie się tym nie interesuję. Jednak moim zdaniem cena zakupu nie jest aż tak istotna jak późniejsze koszty eksploatacji, a najczęściej też odchwaszczenia po zaniedbaniach wcześniejszych właścicieli.

W Niemczech dobre egzemplarze osiągały poziom sufitu jednak aktualnie panuje "moda" na rozmaite Abrwrackprämie i Umweltprämie co może przekładać się na upadek cen leciwych używek.
Generalnie znalezienie jakiejkolwiek pełnoletniej używki w Niemczech w dobrym stanie nie jest już możliwe, bo ich czas dano przeminął i albo wyjechały za granicę albo wylądowały na szrotach właśnie w celu wykorzystania wwym. prämii .

W przypadku silnika 2.8 nie tyle płaci się za moc, co za bardziej udaną konstrukcję, pomimo wielu podobieństw do 2.4 .
Ale to moja prywatna opinia, być może obciążona dużym błędem.

I na tym elaboracie ostatecznie kończę swój udział w próbie powstrzymania Cię przed wysoce prawdopodobnym błędem, który na długi czas może zagrażać Twoim finansom i nie tylko ... . Taka jest rola naszego Forum. Zechcesz - skorzystasz. Nie zechcesz - może kiedyś skorzysta ktoś inny.
Jak bezkompromisowo uważam, że za pieniądze które bezpowrotnie stracisz na zakup i odchwaszczenie starego A6 niewiadomego pochodzenia możesz mieć auto "gorsze" ale znacznie młodsze, łatwiejsze w serwisie i nieporównywalnie tańsze w kosztach.

Jeśli pomimo wszystko siądziesz za sterami (jakiejkolwiek) A6 - przepadniesz bezpowrotnie, Te auta wciągają bardziej od narkotyków więc poświecisz wszystko zaprzedając diabłu duszę żeby tylko utrzymać samochód w ruchu. Niestety wiem, że nierzadko odbywa się to nawet kosztem budżetu i relacji rodzinnych.
Czyli jak z każdym innym nałogiem ... .

NIE WARTO :!: :!:

A teraz sam decyduj ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości