Pomoc w zakupie A6

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez MaciekS » 2016-07-21, 02:05

Witam Was serdecznie ;)
Po dłuugiej lekturze wielu wątków i postów dotyczących A6/C6 3.0 Quatro TDI przyszedł czas na kilka pytań.

Mianowicie:

-jak wygląda sytuacja z liftingiem modeli C6 - wiem, że modele z 2009 są już modelami po lifcie, co w wersji kombi wizualnie możemy rozpoznać po światłach cofania oraz ledach w przednich lampach. Natomiast w jednym ogłoszeniu (A6/C6 3.0 233km) znalazłem informacje, że silnik jest po lifcie natomiast lampy przednie jak i tylnie na to nie wskazują. W powyższej odpowiedzi znalazłem informacje, że wersje przed 2008r też były już po jakiś lifcie. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli mógł by mi ktoś przedstawić jak wygląda powyższa sprawa w modelach A6/C6.

- ogólnie poszukuję A6/C6 3.0 TDI w wersji kombi w cenie do 60.000 zł. Co moglibyście doradzić jeśli chodzi o tę grupę cenową.

- przesyłam pewną ofertę, która mnie zaciekawiła i zależałoby mi na waszej opini:

http://allegro.pl/a6-3-0-sline-xenon-sk ... ml#thumb/1

z tego co widzę to egzemplarz bardzo zadbany, z bardzo bogatym wyposażeniem, natomiast zastanawia mnie w tym przypadku sprawa z liftingiem.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
MaciekS
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-07-21, 01:46
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008
Imię: Maciek

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez Piotruś » 2016-07-21, 07:02

MaciekS, myślę, że gdybyś naprawdę poświęcił dużo czasu na lekturę forumowych wątków zakupowych, dotyczących silników 2,7 i 3,0 TDi - już wiedziałbyś znacznie więcej niż da się napisać w jednym poście ... .
Zachęcam żebyś czym prędzej jednak nadrobił zaległości, bo wyjdzie Ci to tylko z korzyścią :!:

W największym skrócie :
1. Auta poliftowe 2009 to nie tylko ledy w lampach, które łatwo przełożyć, ale też brak kierunków w błotnikach przedniich (na korzyść lusterek bocznych), wyprostowane końcówki układu wydechowego, a w środku miedzy innymi srebrne obwódki wskazówek, "chromowane" pokrętło świateł i jeszcze kilka innych detali.
Najważniejsza cecha polifta 2009 to czteroliterowy kod silnika zaczynający się od litery C (np. CDYA).

2. Pierwszy delikatny lift (silników) rzeczywiście miał miejsce na rok modelowy 2007 kiedy to w dużym stopniu poprawiono napinacze rozrządu i układ wtryskowy, ale to dopiero był pierwszy krok w dobrą stronę. Ten dla RM,2009 był znacznie ważniejszy.

3. W odniesieniu do poliftów z RM'2009, w grupie cenowej do 60000 zł.- moim zdaniem żaden polski portal internetowy nie oferuje (i nigdy nie oferował) ANI JEDNEGO egzemplarza wartego wydania tych pieniędzy.
Mało tego, niezwykle uboga oferta nawet w wyższej półce cenowej (powiedzmy z przedziału do 87000 zł.-) też obecnie nie oferuje ani jednej sztuki godnej podjęcia jakichkolwiek kroków rozpoznawczych.
Żeby było jeszcze gorzej, uwzględniając lichwiarskie opłaty fiskalne (a niebawem będzie jeszcze drożej), za ok. 60000 zł.- moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na przywiezienie czegokolwiek godnego z Niemiec lub Belgii nawet z przebiegiem kilkuset tysięcy kilometrów.

W kwocie do 60000 być może (??) znalazłbyś coś godnego z lat (modelowych) 2007 - 2008 (silnik ASB lub pochodne), ale wydanie taaaaakiej fury pieniędzy na model, który za rok - dwa rynkowo nie będzie już w ogóle warty żadnych konkretniejszych pieniędzy (tak jak obecnie C5), to jak dla mnie niczym nieuzasadniona nonszalancja i lepiej dołożyć 15 - 20 tysi na polifta '2009, bo w ogólnym bilansie i tak wyjdzie korzystniej. No i bezpieczeństwo techniczne też znacząco większe.

Co do "bardzo zadbanego" egzemplarza od oławskiego handlarzyny ... lepiej żebym nie zabierał głosu ... .

Moja serdeczna rekomendacja - szukaj dalej i nie daj się zwieść pozorom.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez MaciekS » 2016-07-21, 17:38

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

A co byś powiedział na poniższą ofertę:

http://allegro.pl/audi-a6-s-line-240-ps ... 40006.html
MaciekS
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-07-21, 01:46
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008
Imię: Maciek

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez Piotruś » 2016-07-22, 06:50

Odpowiem Ci w ten sposób: w branży samochodowej pracuję ponad 20 lat i pomimo tego, że należę do zagorzałych wrogów stosowana odpowiedzialności zbiorowej - auta z Gubina nie wziąłbym nawet za darmo.
Nie spotkałem się jeszcze z takim egzemplarzem "przywiezionym z Gubina", w którym prędzej czy później (choć zazwyczaj prędzej) nie wyskoczyłaby jakaś mina. Niekoniecznie techniczna. Możesz w to wierzyć, oczywiście nie musisz ale zanim wykonasz pierwszy telefon w tamte rejony (naturalnie zasięg jest znacznie większy niż sam Gubin, bo sięga tez rejonów Zielonej Góry i wielu innych "przyczółków" woj. Lubuskiego, to grzebnij w googla.
Znajdziesz setki zawiedzionych historii i mnóstwo reportaży całkiem konkretnych telewizji ... .
Auto oczywiście jest piękne w środku, zewnętrznie w mój gust nie trafia ale nie o tym ta dyskusja.

Ponadto cena ZNACZĄCO przekracza wcześniej deklarowane 60 tysięcy (a o takich widełkach wcześniej dyskutowaliśmy) i co bardzo istotne - z treści opisu nie wynika status formalny auta, czyli kwestia akcyzy (czy zawiera się w cenie, czy jest to "auto do opłat" - często najlepiej przez finalnego nabywcę ... ) .
Jeżeli handlarz zadeklaruje, że cena obejmuje opłaty, a on wystawia polską fakturę - w przypadku auta z Gubina - powinieneś wystąpić z pisemnym zapytaniem do Urzędu Celnego o potwierdzenie zapłaty normalnego podatku, gdyż może się okazać, że pierwotnie to czerwone cudeńko wprowadzono na polski obszar celny jako bankowóz albo inną pomoc drogową czy ciężarówkę, a to gwarantuje poważne kłopoty w przyszłości, gdy UC podejmie wtórną weryfikację dokumentów (a podejmie na pewno) ... .

Skoro weszliśmy już na wyższy poziom finansowy i żeby nie omawiać tasiemcowo dziesięciu następnych nic nie wartych ogłoszeń może lepiej od razu pokażę Ci pięć aut BYĆ MOŻE wartych uwagi, ale to należałoby jeszcze nader gruntownie i wnikliwie sprawdzić :

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=63 ... 7d211afece
Bardzo trudno powiedzieć cokolwiek o faktycznej zgodności treści opisu z faktami ale wydaje się na tyle rozsądna, że ewentualnie warto się zakręcić.

2. http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroa ... 2a23ab3a7e
Nie podoba mi się brak jakiegokolwiek opisu ale gdybym MUSIAŁ kupić auto na przedwczoraj - pewno próbowałbym ustalić coś niecoś.

3. http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroa ... 2a23ab3a7e
Jeżeli znajdę czas w przyszłym tygodniu, a auto nie będzie jeszcze sprzedane, być może (??) sam się nim zainteresuję.
Hah, być może rezerwowałbym go nawet i dzisiaj ale NIE PODOBA mi się wysoki przebieg w zestawieniu z jak się na zdjęciu wydaje - mocno wytartą kulką haka holowniczego. To mnie na razie blokuje i jeśli nie uda się porozmawiać z użytkownikiem, który wiarygodnie wyjaśni z jaką przyczepą autko "chodziło" - bezwarunkowo odpuszczam.

4. http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroa ... 2a23ab3a7e
Do tego auta mam VIN ale jeszcze nie sprawdzałem.
Na dzień dobry nie odpowiada mi, że przy dosyć już wyśrubowanej cenie komuś nie chciało się uzupełnić brakującego kawałka plastikowego "nakola" na tylnych lewych drzwiach. Brakuje tez informacji na temat ewentualnej bezwypadkowości auta.
No i wcześniej przez dłuuugi czas wystawiała ten egzemplarz "osoba prywatna", a pomimo teoretycznej atrakcyjności - wóz się nie sprzedał choć powinien zejść jak ciepła bułka ... więc i tutaj trzeba być bardzo ale to bardzo ostrożnym.

5. Ten pokazał się wczoraj, brutto "wychodzi" ok. 75000 (niby niemało jak na 2009 ale znajdź taniej coś porządnego ... ) i nie wiem czy nie popełniam dużego błędu rekomendując go na naszym Forum :mrgreen: :-o :
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-3-0-td ... ytMRb.html
... ale niech tam :-x .

Poza konkursem rozmawiałem też z tym gościem :
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroa ... 2a23ab3a7e
Auto stoi w ogłoszeniach co najmniej miesiąc. Teraz już na czterech kołach ale na pierwotnych zdjęciach po prawym przednim widniały tylko jakieś strzępy 8-) .
Pomimo tego człowiek w rozmowie wydaje się bardzo konkretny i nie wydaje mi się by kłamał. Prawdopodobnie, pomimo urwanego koła, uszkodzenie w kontekście dalszej eksploatacji można uznać za bagatelne, a siła uderzenie raczej poszła "na zewnątrz" i nie przeniosła się na elementy konstrukcyjne auta.
Tyle z gadki. Resztę trzeba by ustalić z natury. Ja niestety nie mam teraz czasu ale nie wiem, czy zważywszy niesłychanie wąską ofertę poliftowych C6'tek być może powinienem zmienić priorytety i pojechać na oględziny (?).
Uwaga: Cena nie zawiera kosztu akcyzy. Facet daje fakturę (marża) ale cena oczywiście rośnie lekko 10 tysi jak nie więcej.

KOŃCZĄC GORĄCO POLECAM CI MÓJ TOPIK O PRÓBIE ZAKUPU ALLROADA U AUTORYZOWANEGO SPRZEDAWCY Z KALISZA ... .
Tak na "ostygnięcie" i ku rozwadze ... :] .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez Szymanek31 » 2016-07-22, 11:39

Auta z Gubina tez odradzam... Sam byłem tam oglądać a6, gdy szukalem dla siebie i mimo ze z zewnątrz jak i w srodku - autko wyglądało super, tak po sprawdzeniu historii VIN - ewidentnie odpuscilem, właścicielowi trochę powiedzialem - był skłonny uwaga zejsc z ceny 6 tys złotych! ... Masakra ;)

Ale mimo wszystko... Cierpliwość poplaca :D
Szymanek31
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2015-11-23, 12:55
Lokalizacja: Gostyń
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Mariusz

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez MaciekS » 2016-07-22, 20:35

Bardzo Ci dziękuję Piotruś za zaangażowanie i pomoc w moim temacie. Macie oczywiście rację i całkowicie się z Wami zgadzam, że nie ma co się śpieszyć, a cierpliwość w wyborze auta na pewno wyjdzie tylko na korzyść. Przejrzałem te oferty, które mi podesłałeś i będę brał je pod uwagę. Z gościem z Gliwic umówiłem się na niedziele wieczór albo poniedziałek (sam jestem w z Gliwic więc to idealna lokalizacja dla mnie), po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że odkupił ją od swojego klienta jak miała 190k km, który był pierwszym właścicielem, kupiona w Polskim salonie. Jak już uda mi się ją obejrzeć napisze czego jest warta

Jestem także po telefonie do handlarza z Lelis. Gościu po rozmowie wydaję się być w porządku, przywiózł ją jakiś miesiąc temu i zarejestrował w Polsce. Powtórzył, że była serwisowana w ASO do 225.000 km, wymienione rolki, napinacze. Nie wypytywałem za dużo ponieważ dał mi numer VIN więc uznałem, że najpierw sprawdzę na własną rękę, później dopytam wszystkiego.

Mam jeszcze jedną propozycje, zapewne będziesz w stanie mi doradzić. Szwagier od kilku lat pracuje w salonie Audi i po rozmowie z nim zaproponował, że może mi poszukać wśród swoich klientów czy któryś nie będzie wymieniał na nową i wtedy będzie najpewniejszy zakup. Co myślisz o takim rozwiązaniu?
Pozdrawiam.
MaciekS
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-07-21, 01:46
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008
Imię: Maciek

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez Piotruś » 2016-07-23, 06:31

MaciekS napisał(a):Bardzo Ci dziękuję Piotruś za zaangażowanie i pomoc w moim temacie.

Trza się wzajemnie wspierać I JAKOŚ ELIMINOWAĆ te wszystkie qurefskie menty żerujące na polskim rynku używek :roll: :-P ... .

MaciekS napisał(a):odkupił ją od swojego klienta jak miała 190k km

Nie dopisało Ci się jedno zero za dużo :?: W ogłoszeniu stoi, że aktualny przebieg wynosi 135 tysi ... .

MaciekS napisał(a):Mam jeszcze jedną propozycje, zapewne będziesz w stanie mi doradzić. Szwagier od kilku lat pracuje w salonie Audi i po rozmowie z nim zaproponował, że może mi poszukać wśród swoich klientów czy któryś nie będzie wymieniał na nową i wtedy będzie najpewniejszy zakup. Co myślisz o takim rozwiązaniu?

Myślę, ze każdy chciałby mieć takiego szwagra "na podorędziu" ale zważywszy dramatycznie małą ilość poliftów z krajowego rynku (zresztą w Niemczech też wcale nie jest znacząco lepiej) moim zdaniem absolutnie nie powinieneś rezygnować z równoległych poszukiwań na własną rękę.
Oczywiście, jeżeli jesteś urodzony w czepku, to szwagier szybko podeśle Ci coś wartego wydanych pieniędzy, ale jeśli wszystko pójdzie "jak zwykle", to nawet dziesięciu śwagrów nic nie poradzi na totalny deficyt używanych A6 ... .

Koniecznie daj znać po oględzinach w Gliwicach, proszę <luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomoc w zakupie A6

Postprzez LB300 » 2016-08-20, 23:18

gav0 napisał(a):Witam, od jakiegos czasu szukam poluje na A6 i na dniach umówiony jestem na oględziny tego auta.
http://allegro.pl/audi-a6-2-7tdi-s-line ... 96630.html

Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego modelu. Z góry dzięki za odpowiedzi :]

nie podobają mi się tablice rejestracyjne na tym aucie, dobrze by było się dowiedzieć czy sprzedający to właściciel.
dobra wiadomość to taka ze zielony dokument widoczny na zdjęciach to dokument z przeglądu belgijskiego i na nim jest przebieg tez 188tys km, jesli sprzedający miał na siebie auto w Belgii zarejestrowane to ok, ale jeśli go tylko kupił i przywiózł do PL to jeszcze żeby mieć 100% pewności zapytaj o carpass
2006 Audi A6 2.7 TDI quattro avant
2009 Honda Accord 2.2 iDTEC
Było:
1991 Chevrolet Caprice
1993 Mitsubishi Diamante 3.0
1990 Ford Explorer 4.0
2005 Toyota 4Runner 4.0
1997 Lexus ES 300
2001 Citroen C5 2.0 Break
Avatar użytkownika
LB300
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2014-08-24, 19:07
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BSG 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Lukas

Poprzednia strona

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość