Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-06-27, 16:59

Kolejne problemy dopadły moją bitdi. Na przełomie roku byłęm na wymianie napinacza rozrządu, wówczas w aso stwierdzili że nic więcej nie wymaga wymiany jednak od jakiegoś czasu zauważyłem delikatną zmianę dzwięku nierozgrzanego silnika na głośniejszy i taki bardziej metaliczny zupełnie inny niż ten z uszkodzonym napinaczem. Początkowo dzwięk ten trwał kilka sekund, ale kiedy zaczęło się to wydłużać to wspomniałem o tym na przeglądzie. Odpowiedź - oni nic nie słyszą ani nie widzą. Po miesiącu auto po raz pierwszy zaczęło lekko poszarpywać, ale trwało to dosłownie kilka sekund i te przerwy były ledwie odczuwalne więc nawet nie podjechałem do serwisu. Ostatnio szarpanie się nasiliło. Już nawet moja żona to odczuła. Dodatkowo audi breaking guard tez wariuje. Podczas wyjazdu na urlop po 2 godzinach intensywnej ulewy przestało działać czytanie znaków (po tygodniu sam się naprawił) oraz czujnik odległości, ale nie ten od tempomatu tylko ten od hamowania awaryjnego. Po powrocie udałem się do aso. Według nich z silnikiem wszytko ok ponieważ przy nich nic nie przerywało a audi breaking guard prawdopodobnie do wymiany, ale na to potrzebny jest minimum tydzień bo prawdopodobnie trzeba będzie silnik wyciągać. Poza tym skasowali błędy których było sporo. Jak teraz patrzyłem to cały czas powraca jeden błąd:

Address 01: Engine (J623-CGQB) Labels: Redir Fail!
Part No SW: 4G0 907 589 E HW: 4G0 907 589
Component: 3.0BTD EDC17 H24 0002
Revision: 57H24---
Coding: 0A2A4032257603020000
Shop #: WSC 00725 002 1048576
ASAM Dataset: EV_ECM30BTD0114G0907589E 001002
ROD: EV_ECM30BTD0114G0907589E.rod
VCID: 36634CBE898657F24A-8062

1 Fault Found:
7140 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [032] - -
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

Readiness: 0 0 0 0 0

Aha, ta zmiana dzwięku i poszarpywanie występuje tylko pod lekkim obciążeniem (lekka górka) w przedziale obrotów 1200-1800 i jak do tej pory to jak już się zagrzeje to wszystko wraca do normy
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez Piotruś » 2017-06-27, 17:57

Tak na całkiem szybko sugeruję opisać krótko sytuację i złożyć protokół reklamacyjny do VG Polska Sp. z o.o. .

Druk protokół chyba mam na kompie - poszukam.
A jeśli nie - napisz zwykłe Pismo. To wszystko w celu "zatrzymania" gwarancji.

Potem będziesz się martwił co dalej.
Moja sugestia - w żadnym razie nie ulegaj sugestiom jednego ASO. Jeśli brakuje im kompetencji niech myślą inni ale teraz najważniejsze żeby utrzymać gwarancję "na twardo". IMO .........
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-06-27, 21:13

Jak zawsze na Piotrusia można liczyć <okok> Wracając do tematu. Fabryczna gwarancja już się zakończyła i teraz mam Audi Gebrauchtwagen Garantie do 5 lat od produkcji lub 150tys km i ponoć to jakieś inne firmy ubezpieczają więc może to nie przejść aczkolwiek spróbuje coś w tym kierunku podziałać. Byłem w dwóch innych serwisach. Oni tez nic nie widzieli. Powiedzieli jedynie że komp nic nie pokazuje a dźwięk według nich jest normalny i że wierzą mi że coś się dzieje ponieważ ja jeżdżę tym autem codziennie więc różnice na pewno wychwycę ale oni na tym etapie usterki nic nie mogą zrobić. Jedynie to sugerują żeby się udać tam gdzie był wyciągany silnik i tam dalej szukać ponieważ to może być powiązane
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez marekpili » 2017-06-28, 09:42

Ważne !. Wszystkie zaobserwowane zgrzyty, stuki zgłaszać ,,nie ustnie a pisemnie'' lub adnotacja doradcy serwisowego przy przeglądzie.
U mnie po gwarancji 2 lata, zmieniali czujnik skrętu kół
- występuje razem z kolumną kierowniczą (pomimo wykonanej akcji serwisowej z tym związanej/ oprogramowanie).
Gdybym nie jeździł do ASO wymiana na mój koszt.
Avatar użytkownika
marekpili
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2015-05-13, 20:27
Lokalizacja: Podkarpacie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2013
Imię: Marek

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez Andi » 2017-06-28, 17:25

taba, Dlaczego wstepnie nie podwieziesz im auta na lawecie - zimny silnik - uruchomienie przy serwisie i dokumentacja nagrania ( jakby komuś sie zapomnialo jak to brzmialo).
Lepiej dmuchać na zimne .
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez Piotruś » 2017-06-28, 17:30

Słusznie. A nagranie i tak musi być - tak teraz VGP wymaga do gwarancji <glupek>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-06-28, 20:21

Andi napisał(a):Dlaczego wstepnie nie podwieziesz im auta na lawecie
W miejscowości w której mieszkam jest serwis audi więc podjechałem do nich od razu po odpaleniu, ale oni stwierdzili że według nich dzwięk jest normalny a jeśli ja czuję różnicę to cytuje "ponieważ to ja użytkuje auto na co dzień a im komp nic nie pokazuje to proponują żebym podjechał tam gdzie wyciągali silnik bo coś może być na rzeczy"

Na wtorek mam termin na naprawę sensora właśnie tam gdzie wyciągali silnik i umówiłem się że auto dam im dzień wcześniej żeby mogli to sprawdzić aczkolwiek jeśli auto nie zacznie w momencie testu przerywać to nie sądzę żeby coś wykryli

Co do nagrywania to oni i tak już mają mnie dosyć więc nie wiem czy taka propozycja całkowicie nie pogorszy moich kontaktów z nimi a co za tym idzie jakości serwisu a pomijając te dwa to do następnych mam już za daleko

Swoją drogą dziś przejechała obok mnie a6 c7 (nawet 2 razy) tylko nie było napisane jaki silnik z takim samym metalicznym dzwiękiem tylko że u niego to było głośniejsze i bez względu na obroty
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-07-07, 14:39

Byłem dzisiaj w serwisie i dopiero zaczęli robić moją audi bo im ludzi brakuje. Coś nie tak jest z wtryskami. Wymieniać nie będą tylko czyszczenie i coś tam jeszcze i według nich to powinno pomóc. Jeśli chodzi o dzwięk to może być powiązane bo nic tam nie znaleźli a do sensorów ACC jeszcze nie doszli bo nie mieli czasu.
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-08-08, 18:14

mała aktualizacja

Po wymianie wtrysku i oddaniu audi na drugi dzień przy zimnym silniku znowu szarpanie. Wróciłem z pretensjami a oni ze nie możliwe, ale umówili się ze mną na następny dzień rano żebym im to udowodnił. Więc następnego dnia rano przejażdżka z głownym mechanikiem i auto szarpie. Diagnoza to nie silnik a skrzynia ale teraz nie mają czasu się tym zająć więc będą dzwonić. Po kilku dniach telefon z informacją że mają 5 typów co dolega skrzyni i że to może potrwać do 3 tygodni. Nie mając wyjścia z powodu kończącej się gwarancji zgodziłem się. Oddałęm auto a oni po 3 dniach dzwonią że gotowe. Podczas odbioru mówią ze auto zrobili w pierwszy dzień ale nie oddali żeby nie było jak ostatnio. Według nich wystarczyła aktualizacja softu skrzyni biegów. Ucieszony odebrałem auto jazda próbna i wszystko ok. Jednak radość moja nie trwałą zbyt długo. Dwa dni pózniej na zimnym szarpanie :[ Powrót do serwisu a oni że to nie możliwe bo komp nic nie pokazuje a oni dokladnie testowali auto i było w porządku. Najgorsze jest to że oni zmienili parametry pracy skrzyni i teraz ten przedział obrotów występuje bardzo rzadko i w połączeniu z upałami silnik bardzo szybko jest ciepły i już nawet mi jest ciężko znaleźć ten moment a co dopiero im
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-11-05, 21:02

Witajcie ponownie. Problem do dziś nie rozwiązany. Tam gdzie regularnie jeździłem to nawet nie podejmują tematu tylko próbują się mnie pozbyć a inni chętnie się tym zajmą ale na mój koszt. Biorąc pod uwagę ceny w Niemczech zdecydowałem się na dalsze poszukiwania rozwiązania problemu w Polsce. Teraz się zastanawiam czy jechać do Audi czy do jakiegoś serwisu skrzyń automatycznych? Macie może kogoś godnego polecenia? Jestem z Dolnego Śląska ale mogę gdzieś dojechać. Dodatkowo to zastanawiam się czy to na pewno będzie skrzynia czy może sprzęgło, albo jeszcze coś innego. Nie wiem jak to opisać żeby zostać zrozumianym. Kiedy chcę szybko kogoś wyprzedzić to wciskam mocno pedał gazu a tu nic, nic, nic i dopiero po chwili rusza jak z procy, albo czasem nawet za mocno zredukuje i więcej wyje niż jedzie. Kolejna sprawa to kiedy włączę tryb dynamiczny to każde dodanie lub puszczenie gazu jest tak jakby z poł sekundowym opóźnieniem. Można powiedzieć ze takie wrażenie jakby był luz na przegubie. Nawet czasem jest takie metaliczne tyknięcie.

Kurde a rok temu mogłem mieć nową skodę superb zamiast tej audi :[
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez marekpili » 2017-11-07, 08:12

Robiłem skrzynię 2 razy (raz padła mi jedynka, była reklamacja , laweta na ich koszt. Drugim razem myjką inny mechanik po przecinał mi przewody było 6 godzin lutowania) co prawda w Passacie z 1996 r, ale jestem zadowolony.
Znają się na rzeczy i są słowni. Możesz śmiało skonsultować problem.
http://www.asbpalka.eu/kontakt/
Avatar użytkownika
marekpili
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2015-05-13, 20:27
Lokalizacja: Podkarpacie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2013
Imię: Marek

Re: Pomocy. Rozrząd, wtryski? kończy się gwarancja :(

Postprzez taba » 2017-11-09, 18:13

Dzięki ,ale problem chyba leży gdzie indziej.

Prawdopodobnie dopadnie on innych użytkowników 3.0 bi turbo

Nie jestem dobry z niemieckiego, ale na motor talk de skarży się coraz więcej właścicieli https://www.motor-talk.de/forum/problem ... 78373.html

Ja mam dokładnie co oni. Nawet ten dziwny dźwięk https://www.youtube.com/watch?v=BVt54a6 ... e=youtu.be
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości