Pomóżcie podjąć decyzje. Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic 2016

Pomóżcie podjąć decyzje. Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic 2016

Postprzez MarcinWKS » 2020-03-06, 22:04

Witam wszystkich.

Planuje zakup A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic 2016r. z przebiegiem 139tys. Dzisiaj byłem na jeździe próbnej i Auto bajka. Piękne, czyste i pachnące. Wyposażenie dokładnie takie jakie szukam. Sprzedaje je salon Audi wiec dostanę gwarancję na rok. Co myślicie o tym aucie? czy z takim przebiegiem można się już bać skrzyni? niby to jest już druga generacja stronica i jest poprawiona co do poprzedniej wersji. No ale wiadomo po tym roku już coś może się dziać. Wiem ze to wróżenie z fusów bo niewiadomo co będzie za rok. Ale chciałbym żeby się wypowiedzieli Ci co maja na codzien styczność z tym autem i może jakos mi doradza. Poki co wydaje mi się ze skrzynia działa normalnie. Ale dziwi mnie to ze podczas jazdy po mieście około 50-60 km/h silnik ma jakieś 1200obr./min i tak specyficznie buczy jak by się jechało na zbyt niskim biegu. Czy to jest normalne? A jak się odpuści gaz to auto jedzie jakby na luzie. Sprzedawca twierdzi, że tak ma być bo to jest tak jakby wolny bieg. Za każdą podpowiedź serdecznie dziękuje. Poniżej wklejam Link z Autem.


https://www.ah-ehrhardt.de/de/fahrzeuge ... p?id=99477

edit. Teraz doszedłem do tego, że auto było w trybie Efficiency...
MarcinWKS
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-03-06, 21:44
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2016
Imię: Marcin

Re: Pomóżcie podjąć decyzje. Audi A6 2.0 TDI Ultra S-Tronic

Postprzez smoczek72 » 2020-03-08, 12:32

Witam, tak w trybie Efficiency po zdjęciu nogi z gazu skrzynia przechodzi na tryb jałowy i to jest normalne, tak ma być. Co do skrzyni ja mam a6 3.0 , właśnie jestem po serwisie i wymianie oleju w s-tronicu 120tyś przejechane i nie ma żadnego problemu jak na razie. Sprawdź czy auto miało przy 60 i 120 tyś wymieniany olej w skrzyni, jeśli tak to powinno wszystko być ok ale też nikt nie da ci gwarancji na to.

Tu masz linka, możesz poczytać o skrzyni s-tronic https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... tv#slajd-1
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. :)
Avatar użytkownika
smoczek72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-10-21, 16:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 07.2015
Imię: Sławek


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość