Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-02, 18:50

Witam wszystkich jako nowy uzytkownik forum. Tak jak w temacie poszukuje Audi A6 i znalazlem takie o to ogloszenie http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
Jako ze nie znam sie dobrze na autach i nie mialem do tej pory stycznosci z Audi to prosze Was o pomoc. Wyposazony jest chyba dobrze ale moze jest cos czego on nie ma a warto miec. Pisze ze bezwypadkowy ale na miejscu mi powiedzieli ze zderzak przod i tyl i kawalek maski byly porysowane przez kogos i w audi te elementy byly robione a koszt to 3500e wiec na pewno to nic powaznego(bynajmniej tak mnie zapewniali). Jutro podjade jeszcze raz je ogladnac i podpowiedzcie na co szczegolnie zwrocic uwage. Czy moze z racji przebiegu badz czegos innego sobie ja odpuscic? Gwarancja jest do 200tys ale wydaje mi sie ze w wiekszosci aut miniecie tej magicznej granicy zaczyna przysparzac problemow a mi pozostalo do nie tylko 60tys.
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez Piotruś » 2015-12-02, 19:00

A moim zdaniem po prawdziwych 200 tyś.km. ten samochód jest dopiero dobrze dotarty i piszę to jak najbardziej w kategoriach rynku niemieckiego.
Gorzej jeśli ktoś mu mocno dokładał do pieca już od pierwszych kilometrów, to silnik będzie miał skłonności do pobierania oleju ale tego nie sprawdzisz na etapie zakupu. Chyba, że miałbyś możliwość zapytania poprzedniego użytkownika (o ile był tylko jeden).

Tak czy siak świetne, a z 313PS i tiptronikiem nadzwyczajnie komfortowe auto. Ja bym się nie obawiał, szczególnie że kupujesz bezpośrednio od Audi.
Za pozwoleniem, jeśli nie tajemnica, ile uhandlowałeś z ceny startowej (przepraszam za niedyskrecję ale "musiałem" zapytać) ??
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-02, 19:25

Wlasnie po cichu tez tak myslalem tylko doradcy co nigdy takimi autami nie jezdzili komentuja to tak "3 lata i tyle przebiegu? kup nowa skode bedzie lepiej" a na dzien dzisiejszy utargowalem 480e i nowy tuv
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez Piotruś » 2015-12-02, 19:42

Nowa Skoda naprawdę nie jest zła ale nie ma co przekonywać człowieka zorientowanego na Audi z motorem ponad 300 PS ... .
Najlepiej mieć to i to (wiem coś o tym z własnego podwórka) ;-) ... .

Wybrane auto moim zdaniem jest świetne i żadne magiczne 200 tyś.km. go nie odmieni.
Za to warto wymienić olej w skrzyni biegów (i to już teraz, bezpośrednio po zakupie), chociaż w ASO będą się zaklinali że nie ma takiej potrzeby).

Koniecznie pochwal się nowym nabytkiem po zakupie :] :!: :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-02, 19:59

Bardzo trafnie to podumowales. Jeszcze jutro sprobuje zbic cene do 29000 bo trzeba bedzie dokupic jakies aluski i opony na zime (tylko nie wiem jaki rozmiar bedzie najlepszy) i chyba ja wezme. Dzieki za sugestie z olejem. Na pewno pstrykne troche fot <radocha>
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez Piotruś » 2015-12-02, 21:58

taba napisał(a):trzeba bedzie dokupic jakies aluski i opony na zime (tylko nie wiem jaki rozmiar bedzie najlepszy)

W tej kwestii trzyma Cię homologacja, więc wybór jest "zawężony" ale o tym na pewno dobrze wiesz ;-) .
Skutecznych negocjacji życzę i z niecierpliwością czekam na dobre newsy (a potem foty) :] :-P .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-03, 18:59

Niestety cena juz nie ulegnie zmianie. Dowiedzialem sie rowniez ze jesli go wezme to za 8000km czeka mnie serwis hamulcow (wymiana plynu i w razie potrzeby klocki i tarcze). Dali mi czas do jutra wiec jeszcze sie z tym przespie.

Wie ktos ile ten serwis hamulcow moze kosztowac?
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-14, 20:18

jako ze nic wiecej nie utargowalem mimo ze auto za chwile bedzie rok starsze to jeszcze nie zdecydowalem sie na zakup a w miedzy czasie znalazlem 2 inne oferty z okolicy
1. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
2. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2
Co myslicie?
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez Piotruś » 2015-12-19, 08:35

Witaj taba,

Co do pierwszego facet wykrzykuje, że :
•KEIN NETTO VERKAUF!!!!
•Deutsches Fahrzeug aus 1.Hand
•Audi Scheckheft lückenlos
jakby łachę robił, że sprzedaje nie wiadomo co ... ale jednocześnie brakuje KLUCZOWEJ informacji z rodzaju "unfallfrei".
Ja rozumiem, że to może być jedynie "dupochron prawny" dla niego ale ja bym zapytał go wprost o szczegółowe wyjaśnienie tej kwestii.
O koniecznej weryfikacji faktów (z historii i z natury) w ASO chyba nie musze wspominać ... .
Samo auto wiadomo, że fajne ale relatywnie biedne w kwestii wyposażenia. W mojej ocenie na pewno nie jest to nie wiadomo jaka okazja, a zważywszy niejasną treść opisu ostrożność wysoko wskazana.

W drugim też nie wszystko jest oczywiste ... .
Bardzo podoba mi się jawny VIN i deklaracja "Deutsche Ausführung", a także duży plus za "1.Hand. Deutsches Fahrzeug", no ale bardzo (naprawdę bardzo) zastanawia mnie JEDNOCZESNY brak naklejki Umwelt i jak w poprzednim ogłoszeniu, magicznego słowa Unfallfrei (albo jasnego przekazu, że "reparierte unfallschäden").

Przepraszam ale wydaje mi się, że trzymając emocje na wodzy nie zrobisz interesu ani z jednym ani z drugim. Mam jednak nadzieję, że podzielisz się z nami kolejnymi decyzjami lub typami zakupowymi :] :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Poszukiwanie 3.0 TDI quattro

Postprzez taba » 2015-12-19, 15:15

Witaj Piotruś,

Wyglada na to ze pierwsza propozycja mimo ze duzo nie utargowalem pozostaje jak na razie najlepsza opcja.

Znalazlem jeszcze cos takiego http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1 ale jest chyba gorzej wyposazony
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości