Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Postprzez xalens » 2014-04-24, 19:53

Witajcie,
mam do Was dosyć nietypową sprawę. Jutro (około godziny 8-9 rano) będę miał numer VIN, który potrzebuję pilnie rozkodować (chodzi nie tylko o wyposażenie, ale również historie serwisową, poduszki itp.) Bardzo zależy mi na kontakcie do kogoś, kto jest w stanie to szybko zrobić jutro o tej porze :) proszę o informację tutaj lub na pw w miarę możliwości.

Pozdrawiam
xalens
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-04-24, 19:48
Model: 100 C3
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TD 1Z 90KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual

Re: Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Postprzez PiwnoBrody » 2014-04-25, 07:37

Nie wiem czy kogoś takiego znajdziesz. Z samego Vina mało wyczytasz. Wyposażenie rozkodujesz z wlepki z książki albo z bagażnika stroną np. http://www.audiklub.org/wyposazenie.html Z historią jest najgorzej. Usługi z netu sprawdzające VIN sprawdzają czy nie był kradziony w bazach paru krajów oraz ogólną historię serwisu ale nie tą z ASO. Np. sprawdzałem kiedyś Golfa 5 która po VIN'ie wyszło że był zabrany przez komornika i wyceniany, ale to jedyny raz kiedy po VIN'ie dowiedziałem się czegoś o historii. Nawet samo ASO Audi nie podaje historii jakaś nowa polityka firmy, chyba ze z nimi pogadasz i przekonasz.

Oczywiście mam nadzieje że zgłosi się do Ciebie jednak ktoś kto "ma takie możliwości" powodzenia :)
Avatar użytkownika
PiwnoBrody
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2014-03-11, 14:28
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Przemek

Re: Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Postprzez KArtur » 2014-04-25, 19:21

Jeżeli chcesz mam możliwość wyciągnięcia historii Aso po numerze vin. Otrzymujesz dwa pliki wyposażenie w którym to pisze data produkcji, oznaczenie skrzyni, kolor po kodzie, kiedy auto sprzedał salon i czy byl to leasing, plus cale wyposażenie, drugi to historia i wszystkie wizyty jakie były w Aso z datami i przebiegiem, kody wymienianych części i krótki opis. Koszt takiego zestawu to 60 pln, jeżeli historii nie ma w bazie zwracamy pieniazki.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
KArtur
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-03-11, 10:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual

Re: Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-04-25, 21:32

Wszystko niby "ładnie-pieknie" ale... sam nie raz jeździłem do ASO po historię auta i za każdym razem dziwnie na mnie patrzą.

Czemu ??

A no nie mam pojęcia. Dla mnie wydaje sie to zupelnie normalne. Nie ma ksiązki serwisowej do auta to jadę i pytam. Skoro jest to zupełnie darmowe i bez problemów to czemu nie korzystać?

Odpowiedź na pytranie w ASO: "chciałbym sprawdzić auto po VINie, mam dowód rej. lub jestem z właścicielem" konczy się zawsze taką samą odpowiedzią:
"a po co to Panu? Przecież jak auto miało jakąś przygodę to tak mały odsetek samochodów trafia do naprawy w ASO, ze nie warto tego sprawdzać"

Ja dla Świętego spokoju lubię sprawdzic auto nawet jak mam ksiązkę przed sobą bo... z ksiązkami tez róznie bywa. Zdarzają się bardzo dobrze zrobione podróby/falsyfikaty wpisów i pieczątek.

Dobrze jak łaskawy Pan pracujący w ASO czyta te wszystkie wpisy typu:
- wymiana oleju tego o tego przy takim i takim przebiegu,
- wymiana akumulatora,
- wymiana klocków, tarcz itd, itp

Często/gęsto jest tak, że pracownik ASO jest taaaki szczęśliwy i uprzejmy, że widze po nim jak ma ochotę dać mi myszkę żebym sam sobie przewijał i czytał bo jemu się nie chce. Ekran mi już dawno obrócił więc czytać nawet nie musi. Słysze tylko: "juz? moge dalej?"

Dążę do tego, że nigdy nie ma pewności nawet po wizycie w ASO czy auto nie miało przygody bo... nie musiało byc robione w autoryzowanym serwisie.

VIN to jak PESEL - dowiesz się dużo (jak masz znajomości).... ale nie wszystko.

Pozdrawiam - Adrian

btw, co innego jak jedziesz z autem do sprawdzenia, które wieżdża na serwis. Uuuu.... zupełnie inne podejście do klienta. Wydruki, usmiech, kawka, herbatka, ciasteczka - czujesz się jakbyś przyjechał zamówić nowe A8.

Nie wiem jak gdzie indziej. Tak jak napisałem jest bynajmniej u Lellka i w jego salonch/serwisach.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu VIN (przyszły zakup)

Postprzez KArtur » 2014-04-26, 07:56

Jeżeli auto to pochodzi z rynku Niemieckiego i było zakupione w leasing to wszystkie naprawy muszą być wykonane w Aso takie maja wymogi firmy leasingowe. Wtedy taka historia bardzo dużo zawiera informacji. Zawsze tak sprawdzam samochód i jeszcze nie zalowalem zakupu, a wszystko zawsze się zgadza.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
KArtur
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-03-11, 10:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość