Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Kosmetyka samochodowa, chemia, woski, pasty polerskie, odświeżacze i zapachy inne specyfiki.

Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Postprzez Rubio » 2013-06-19, 10:09

Na rynku jest dostępnych wiele różnych środków do pielęgnacji tapicerki skórzanej w najróżniejszych cenach. Często słyszę, że z obawy przed nieodpowiednim środkiem nie stosują żadnego. Jest to zła decyzja. W szczególności nowsze skóry pielęgnuje się zbyt rzadko. Jeśli chodzi o skóry szczególnie narażone na czynniki zewnętrzne (auta), należy stosować środki o wysokiej jakości.

Dobre środki do skóry zawierają oleje syntetyczne, które nie jełczeją i nie stanowią pożywki dla bakterii i pleśni. Żywotność skór zostaje w ten sposób przedłużona. Środki pielęgnacyjne zawierające oleje syntetyczne, tłuszcze i dodatkowe filtry UV są z reguły droższe, ale też bardziej skuteczne. Działanie ich jest bardziej intensywne, a ich składniki są przeznaczone specjalnie do rozwiązywania typowych problemów.
Są dwu składnikowe (środek czyszczący, odżywka)

Ja polecam środki specjalistów w tej dziedzinie http://lederzentrum.pl/

Czy nie wystarczy preparat jedno składnikowy?
NIE
To tak jakby nałożyć balsam wieczorem na przepocone ciało bez wcześniejszej kąpieli :lol:

Zasady:
- działanie środka czyszczącego i pielęgnacyjnego najlepiej sprawdzić na niewidocznym miejscu. Oszczędzi nam to pracy i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia tapicerki.
- nie przemaczamy tapicerki, szczególnie trzeba uważać na perforację
- nie zostawiamy na długo środka czyszczącego na powierzchni, może wchodzić w reakcje z wykończeniem, na którą nie mamy wpływu
- po każdym etapie czyszczenia i konserwacji należy pozostawić skórę do wyschnięcia
- nie należy nakładać dużo środka konserwującego. Tapicerka samochodowa słabo wchłania środki. Lepiej zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać częściej, a oszczędniej
- zabiegi konserwacyjne należy wykonywać w temperaturze dodatniej, (nie w pełnym słońcu). Optymalna temperatura, to około 20 stopni

Obrazek
Rubio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2013-06-07, 11:09
Lokalizacja: Kraków
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Dawid

Postprzez yogibear1 » 2013-11-27, 20:20

spoko środki

przerabiałem temat i polecam :mrgreen:
yogibear1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2013-11-23, 16:12
Lokalizacja: poland
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: marcin

Postprzez Edin » 2013-11-29, 15:09

Jakiś czas temu woziłem dla sąsiada fotele do zmiany skórki. Babka która to robiła mówiła że do czyszczenia i zabezpieczenia skóry wystarczy letnia woda z szarym mydłem. Na dowód pokazała nam dwa fotele w jakimś autku jeden czyszczony wodą z mydłem a drugi przy użyciu ogólno dostępnej chemii. Ten po mydle wyglądał jakby ktoś wczoraj skórkę nową założył ;)


Jakie są wasze opinie?
Edin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-08-31, 06:44
Lokalizacja: Lubelskie
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Edwin

Postprzez anusiak » 2013-11-29, 18:39

Edin napisał(a):Jakiś czas temu woziłem dla sąsiada fotele do zmiany skórki. Babka która to robiła mówiła że do czyszczenia i zabezpieczenia skóry wystarczy letnia woda z szarym mydłem. Na dowód pokazała nam dwa fotele w jakimś autku jeden czyszczony wodą z mydłem a drugi przy użyciu ogólno dostępnej chemii. Ten po mydle wyglądał jakby ktoś wczoraj skórkę nową założył ;)


Jakie są wasze opinie?


Edin jakoś mi się nie wydaje żeby samo szare mydło było lepsze od środków chemicznych przygotowanych do tego ale może się mylę Pozdro
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Postprzez hubi_pl » 2013-11-29, 21:01

Rubio napisał(a):Ja polecam środki specjalistów w tej dziedzinie http://lederzentrum.pl/


U siebie robilem mala regeneracje z uwagi na wytarty boczek - w TT dosyc mocno jest wysuniety i jak sie wysiada/wsiada to ciagle sie o niego wyciera. Kolor mi dobrali po zagłowku, bardzo fajnie to wyszlo. Kilka etapow, najpierw dokladnie czyszczenie pianka (nie zadnym mydlem), pozniej nalozenie barwnika, no i utrwalacz. Na koncu to o czym tutaj pisane, srodki do zabezpieczenia i ladnie trzyma. Teraz uzywam meguiars'a do czyszczenia co jakis czas i pielegnacji. Efekt bardzo dobry!
pzdr
hubi
hubi_pl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2013-11-27, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Model: TT
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T BAM 225KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Hubert

Re: Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Postprzez spawn-mateo » 2014-04-07, 14:00

ja uzywam lexol do czyszcenia pilegnacji, swissvax do lepszych drozszych furek megs tez sobie chwale czasem czyszcze zymolem oczywiscie pedzelek, szczoteczka, steam cleaner. czasem na plamy typu smar olej ciezkie do usuniecia mam taki pad do skrobania bialy i apc troszke na to zeby finisha czy farby nie zedrzec. malowanie jak ktos pisal owszem tylko ze po czyszczeniu skory powinno sie alkohol cleanerem odtluscic malowany element wysuszyc to najlepiej naturalnie - okolo 3 h i dopiero malowac - jest firma w niemczech ktora bezproblemowo ma wszystkie kolory do audi - ja szukalem amaretto brown i kupilem chyba z 10 roznych farb w roznych miejscach oni wyslali mi farbe ktora 100procent pasowala od nich kupuje kazda farbe teraz czy to do audi czy bmw mietka itd w audi jak ktos szuka koloru skory i nazwy skory to trzeba zdjac gorna czesc podlokietnika tam jest wszywka wklejka z kolorem farby i numerem oraz z rodzajem skory i z tamtad jedynie mozna wyciac kawalek skory do probki jesli ktos juz musi wyslac
spawn-mateo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2014-04-07, 12:11
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007
Imię: spawn

Re: Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Postprzez Grzech » 2015-03-02, 14:23

Moim zdaniem lepsze są środki specjalnie przeznaczone do tych celów. Próbowałem kilku metod i najlepiej sprawdzały się specjalne środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej.
Grzech
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2015-01-29, 10:13
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0TD NC 102KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000

Re: Preparaty do konserwacji i pielęgnacji skóry

Postprzez Konik » 2015-03-02, 14:29

Jakby ktoś miał potrzebę czyszczenia, odżywiania,czy konserwacji skór, chętnie doradzę.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996


Powrót do Car detailing.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości