Problem elektryczny dla ambitnych

Problem elektryczny dla ambitnych

Postprzez Bondziorno » 2020-10-21, 19:29

Cześć,

borykam się w moim A6 C6 z bardzo uciążliwym i chyba dość skomplikowanym problemem. Rzecz dzieje się sporadycznie, nie za każdym razem, ale najrzadziej co kilka dni. Podczas jazdy (czasem już od startu) pojawia się błąd ESP/ABS. Pociąga on za sobą lawinę zdarzeń elektrycznych:
- za każdym razem gdy się pojawi zaczynają ""mrugać" światła mijania - jest sygnał błędu i światła na moment przygasają,
często łączy się to z:
- zamykaniem/otwieraniem zamków w drzwiach,
- zacinaniem się wspomagania - nagle po zapaleniu błędu kierownica zaczyna jakby "tracić" wspomaganie i kręci się ciężko, po czym odpuszcza i znów działa normalnie,
- zapalaniem się oświetlenia w kabinie,
- zacinają się manetki, czasem nie włączą się wycieraczki, czasem wariują kierunkowskazy,
- pojawia się także błąd hamulca ręcznego i akumulatora (działają poprawnie).

Wydaje mi się, że gdy było bardzo ciepło i sucho, sytuacja występowała rzadziej, a teraz gdy często jest bardzo mokro/wilgotno występuje coraz częściej, czasem nawet codziennie.

Po odczytaniu błędów, wyskakują sporadyczne błędy braku komunikacji z większością modułów w linii CAN. Niestety nie mogę wejść w diagnostykę silnika, mimo, że mój interfejs każdy kanał w innych autach obsługuje normalnie. Pojawia się check engine ale nie mogę zobaczyć czego dotyczy, bo jest to jedyny moduł, z którym nie mogę się połączyć.

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podpowiedzieć mi, nakierować mnie na to co może być przyczyną problemu. Wiem, że problem jest na tyle skomplikowany, że trudno będzie znaleźć zdalnie rozwiazanie, ale liczę przynajmniej na naprowadzenie mnie na prawdopodobnie uszkodzony układ, np.: przerwa w linii CAN, czy może moduł, który uszkodzony może dawać jakieś spięcie... nie znam się tak bardzo na elektryce, więc dobrze byłoby mieć chociaż punkt zaczepienia, co zacząć rozbierać.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie! :)
Bondziorno
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-10-21, 19:12
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Problem elektryczny dla ambitnych

Postprzez Marcin Szary » 2021-06-22, 05:49

gdzieś jest zwarcie u mnie był popsuty zamek tylny prawy, co prawda nie miałem takich objawów jedynie w kilka mitu rozładowywał ię akt ale to też żadna czasem po nocy był słaby a czasem po dłuższym czasie się znacznie rozładowywał. Poszukaj bardzo dobrego elektryka.
Marcin Szary
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2021-06-22, 05:36
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007
Imię: Marcin


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości