problem z zapalaniem

problem z zapalaniem

Postprzez patrus43 » 2020-04-20, 20:01

Witam. Przychodzę z problemem z którym męczę się już ponad 3 miesiące. Otóż sprawa wygląda tak, gdy silnik jest zimny kręci, długo odpala na 4/5 strzał, ale gdy silnik jest rozgrzany do 90stopni i chce go odpalić to niedosyć że odpala na 4/5 strzał to podczas odpalania tak jakby gasł i próbował zapalić od nowa takie przerywanie nie wiem jak to inaczej nazwać. Dziwne jest to jeszcze że jak zgasze go i odpale od razu to pali ładnie na strzała ale jak postoi kilka dobrych minut to właśnie się dzieje tak jak pisałem wyżej że na któryś strzał i wszystko gaśnie, cisza i kręci po sekundzie od nowa (czasami zgaśnie tak 3 razy podczas jednego przekręcenia kluczykiem). Wymieniane były świece, akumulator był sprawdzawny ale jeśli trzeba sprawdzę jeszcze raz. W czym może być problem?

Znalazłem coś takiego w internecie
https://www.youtube.com/watch?v=gxW7f58efv0

Mam podobnie jak na filmiku podczas pierwszego odpalania tylko że mu zgasł całkiem, a mi zgaśnie i będzie probówał zapalić jeszcze raz (gdy cały czas kluczyk jest przekręcony). I tak się dzieje czasami raz, a czasami nawet do 3 razy zgaśnie i będzie próbować zapalić.
Opisałem najlepiej jak mogę bo już nie wiem gdzie szukać pomocy..
patrus43
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-04-20, 19:47
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Patryk

Re: problem z zapalaniem

Postprzez kowal51 » 2020-04-20, 21:29

patrus43 napisał(a):Opisałem najlepiej jak mogę bo już nie wiem gdzie szukać pomocy..

Porównaj objawy :arrow: logi-z-wtryskiwaczy-wibracje-przycinanie-podczas-odpalania-t1156.html
patrus43 napisał(a):Witam. Przychodzę z problemem z którym męczę się już ponad 3 miesiące.

Ktoś (Ty, mechanik, znajomy, etc) podłączał komputer z programem diagnostycznym np. VCDS ?
Czy sprawdzane były zapisane błędy w sterownikach ?
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: problem z zapalaniem

Postprzez patrus43 » 2020-04-21, 16:24

Mi się wydaję że nikt nie podłączał, patrząc na ten temat co mi podesłałeś faktycznie obroty falują ale nie szarpie, ale jest to zacinanie przy rozruchu ale tylko na ciepłym silniku. Pamiętam też że był dawany do regeneracji rozrusznik i przez kilka dni było dobrze. To co najlepiej podłączyć do VCDS i sprawdzić czy są jakieś błędy?
patrus43
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-04-20, 19:47
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Patryk

Re: problem z zapalaniem

Postprzez kowal51 » 2020-04-21, 21:30

patrus43 napisał(a): ale jest to zacinanie przy rozruchu ale tylko na ciepłym silniku

szarpanie/przycinanie :arrow: 3-0-tdi-bmk-szarpanie-cieplym-silnikiem-po-odpaleniu-t337.html
patrus43, z mojej strony to tylko jakieś tam dywagacje na jakieś tam objawy.
Na forum jest dużo informacji związanych z objawami typu, przycinanie, dymienie rozgrzanego silnika, wzrastającym poziomem oleju, itd..
Jednakże nie raz powtarzane są informacje, że potrzebna jest kompleksowa diagnostyka w realu i wyciągnięcie wniosków dotyczących ewentualnych napraw.
Oczywiście potrzebny do tego jest fachowiec który potrafi to rzetelnie/uczciwie ocenić a z tym to różnie bywa..

patrus43 napisał(a):To co najlepiej podłączyć do VCDS i sprawdzić czy są jakieś błędy?

Od dawna podłączenie programu diagnostycznego i sprawdzenie ewentualnie zapisanych błędów to jest podstawa.
Dodatkowo sprawdzenie/ odczytanie czy zapis parametrów pracy silnika/układu wtryskowego itp.. w realnej rzeczywistości.

patrus43 napisał(a):Pamiętam też że był dawany do regeneracji rozrusznik i przez kilka dni było dobrze.

Możliwe, że to zbieg okoliczności ale może warto to sprawdzić (jeżeli objawy wystąpiły po "naprawie").
patrus43 napisał(a):Mi się wydaję że nikt nie podłączał,

Nie wiem jak długo masz to auto, nie wiem jak wyglądało sprawdzenie przed zakupowe.. Czy cokolwiek wiesz o ewentualnej wymianie/naprawie jakiś podzespołów typu wtryskiwacze, naprawie/ wymianie DPF-a (jeżeli jest), itd.. Auto jest "nasto" letnie, o jakimś przebiegu (realnym ?) więc pewne podzespoły raczej powinny być już wymienione przez poprzednich użytkowników..
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości