Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-04-19, 19:36

Proszę o ocenę fachowców. Trochę poczytałem o tym modelu z tym silnikiem jednak brakuje mi, że tak powiem doświadczenia z żywa materią. Wiem że zakup pewnego egzemplarza graniczy niemal z cudem, ale mi sie specjalnie nie spieszy i nie mam ciśnienia. Jedynie mam ciśnienie że ma to być A6C6 3.0TDI po pierwszym lifcie czyli z ASB pod maską. Znalazłem takie oto ogloszenie. Opis niezbyt obszerny i zdjeć tez niewiele, jednak fachowcy z forum może już coś wyłapią, co dyskwalfikuj to auto. Z góru dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

http://allegro.pl/audi-a6-3-0-tdi-quatr ... 2930.html#

Nikt nie pomoże? :) Może napiszę co udało mi się ustalić. Obecny właściciel ma to auto jak napisał w ogłoszeniu od 2011 roku. Niestety nie serwisował go w ASO, historia ASO też jest niepełna, ale może to wynikać z faktu że poprzedni właściciel wziął to auto w niemiecki leasing, ale auto było zarejestrowane w polsce stąd moim zdaniem w polskim aso są tylko przypadkowe wpisy nie związane w typowymi interwałami przegłądowymi 30tys km które mógł robić w niemczech. Niestety auto sprawdzałem przez znajomego z aso vw i jeśli serwis było robiony w niemczech to on tego nie widzi w systemie, jedynie aso audi ma do tego dostęp. Mimo wszystko te przypadkowe wpisy pokrywają się z info w ogłoszeniu że w 2011 auto miało 98tys km bo jest wpis z 2011 z przebiegiem 92tys km. Na stronie historiapojazdu.gov.pl jest wpis z przegladu styczen 2015 z przebiegiem 198700km, teraz jest 224 tys wiec to też koreluje z reszta. Jest tez wpis z aso ze stycznia 2016 z przebiegiem 216tys. Przypadkowa wizyta potwierdzona przez wlaściciela wynikająca z faktu że zapowietrzył układ paliwowy bo brakło mu paliwa pod krakowem. Naciskany przeze mnie o bezwypadkowość i brak ingerencji w powłokę lakierniczą zarzeka się że auto jest w oryginale i może wysłać fotki pomiaru grubości lakieru, gdyż sam bardzo się denerwuje (on użył trochę dobitniejszego słowa) jak sprzedający twierdzi przez tel że auto nie było lakierowane a na miejscu okazuje się co innego. Twierdzi że jedyna naprawa jaką wykonał przez cały okres użytkowania to wymiana klapek przepustnicy bo był luz na ośce (może coś pokręciłem ale mniej więcej tak powiedział) czy to chodzi o te sławne klapki w kolektorze które się sypią ( gdzieś o tym czytałem)? Poza tym wymieniał tylko materiały eksploatacyjne. Nie ma najmniejszych oporów przed sprawdzeniem auta w aso lub jakiejkolwiek stacji diagnostycznej czy warsztacie. Mówi że auto jest zadbane bo z zasady dba o auta, wnętrzne nie zniszczone, sam zaznaczył też że zmieniał olej co 15tys a nie co 30tys jak w aso. Auto sprzedaje bo kupił A6 C7 z 2013 roku bo tak był zadowolony z C6 że postanowił kupić kolejne Audi. Nie zostaje mi nic innego tylko zweryfikowanie stanu auta w rzeczywistości. Mam jeszcze jedno pytanie do znawców tematu. Chodzi mi o vin bo raczej Z tego co zauważyłem typowy vin C6 wygląda tak WAUZZZ4F0.... a ta ma vin WAUZZZ4F4..... Czy ta czwórka po F zamiast 0 coś oznacza ważnego? Z góry dziękuję za pomoc.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-04-26, 20:34

Samochód obejrzałem osobiście. Auto 100 procent oryginalne lakierniczo. Nie jestem ekspertem ale czujnik nie wykazal nic wiecej jak 100-130mikronow. Wnetrze praktycznie idealne wrecz sterylne. Co zwrocilo moja uwage to fotele przednie jak w S6 ale bez logo. Czy byla taka mozliwosc zeby oryginalnie w opcji wziac takie siedzenia czy to jakas kombinacja. Dziwne jest to ze nie maja logo S6 na zaglowku wiec ktos by musial to obszyc bez logo gdyby przerzucil stolki z S6. Bardzo prosze o opinie znawcow tematu bo ja pierwszy raz cos takiego widzialem a poza tym faktem auto zrobilo na mnie pozytywne wrażenie. Proszę mnie nie linczowac za posta pod postem ale nspialem tak tylko dlatego aby byl lepiej widoczny.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-04-26, 21:15

Fotele to chyba (??) Recaro. IMO może tak być (bez napisów).
Osobiście nie przepadam, bo w dłuższej podróży klejnoty są za bardzo ściśnięte co potrafi konkretnie zaboleć i skutecznie utrudnić dalszą jazdę. Sorry za szczerość, ale ... .

Co do auta, nie podważając prawdomówności sprzedającego jak dla mnie za dużo kombinacji. Nie zastanawia Cię fakt, że w PL praktycznie zawsze coś jest zawiłe i ulokowane w czarnej dziurze prehistorii ... .
Nie lepiej kupić jak w normalnym cywilizowanym świece takiego auta, które ktoś sobie kupił, normalnie jeździł a teraz po prostu sprzedaje, a na wszystko są stosowne, najzwyklejsze dokumenty potwierdzające nudną i typową historię serwisową oraz formalną, nawet w przypadku gdyby było więcej wcześniejszych właścicieli niż jeden :?: :!:
Akurat 45-47 tyś. zł.- oczekiwane prze aktualnego właściciela jak za 2007 rocznik bez twardych dowodów na wiarygodność oferty NIE JEST Twoją jedyną szansą na dobrze utrzymane ASB ... .
Sorry ale ja chyba już nigdy nie zrozumiem ani nie zaakceptuję dobrowolnego wchodzenia w paszczę lwa podczas gdy absolutnie nie ma takiej potrzeby... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-04-26, 21:58

Wiem ze to wszystko podejrzanie wyglada sam sie bije z myslami. Z drugiej strony podwierdzilo sie ze auto nie jest malowane na co wskazuje tez fakt ze nie jest zewnetrznie idealne ( kilka rys jakas wgniotka). Czlowiek jest jakims powaznym biznesmenem, ma swoj biurowiec i buduje kolejny obok, tam tez zreszta stoi to auto, na parkingu obok stalo jego aktualne C7 3.0TFSI. Poswiecil mi dzisiaj 2h na ogladnie auta. Odpowiadal na wszystkie pytania i trzymalo sie to wszystko kupy. Ja z natury nie ufam ludziom bo wiele razy sie juz przejechalem w zyciu ale z drugiej strony nie wszyscy moga byc oszustami. Wstepnie umowilem sie z nim na weryfikacje na serwisie bo nie mam nikogo zaufanego kto dobrze zna ten model wiec zostaje aso (niestety wiem ze to tez jest loteria, zalezy na kogo sie w aso trafi ale innej mozliwosci nie mam). Troche mnie uspokoiles z tymi siedzeniami. Dosc ciekawa opcja. Ja akurat jestem szczuply zeby nie powiedziec chudy 73kg przy 187cm wzrostu takze jakby co zmieszcze sie w te stolki :) Ogolnie cala historia tego samochodu wynikajaca z ustalen ze sprzedajacym jesli okazala by sie szwindlem swiadczyla by o nadzwyczajnych zdolnosciach aktorskich i niewyobrazalnej zdolnosci klamania na zawolanie bo na kazde moje pytanie natychmiast otrzymywalem klarowna odpowiedz.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-04-26, 22:06

Asus1986, w ani jednym zdaniu nie zasugerowałem nawet, że sprzedawca oszukuje ... jednak trochę inna jest wiarygodność oferty gdy sprzedaje pierwszy właściciel, trochę inna gdy kolejny nawet najuczciwszy w świecie. Warto sobie to uświadomić BEZ emocji.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-04-27, 09:00

Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. Trochę obserwuje ten rynek przez portale aukcyjne w polsce i w Niemczech, tak z mojej czystej ciekawości bo po prostu samochody to moje małe hobby. Niestety widzę jak ten rynek jest zepsuty u nas w polsce, w niemczech zresztą też jest nie lepiej, bo większość aukcji to komisy które obsługują język arabski (to nie jest w żadnej mierze przejaw rasizmu, ale każdy wie jak sytuacja wygląda). Z drugiej strony naprawdę ciężko jest znaleźć auto 9-cio letnie z pełna historią serwisową nawet w de, a co dopiero u nas w polsce, dlatego jak w przypadku tego egzemplarza szukam poszlak które mogą chociaż w pewnym stopniu dać w miarę wiarygodny obraz całości. Do każdego auta podchodzę z dystansem i na chłodno, zakładając z góry najgorsze bo parę aut już obejrzałem jeżdżąc po polsce i szukając czegoś dla siebie. Niestety przeważająca większość aut jest mocno wymęczona, a te co wydają sie być godne uwagi najczęściej znikają szybciej niż śnieg na wiosnę. Szukam nie tylko A6, żeby sobie ułatwić rozglądam się też za kilkoma innymi autami, chociaż wszystkie z grupy. Co do A6 wiem że może mieć różne bolączki dlatego się u was zarejestrowałem i wole podpytać, upewnić się jeśli coś wzbudza moje wątpliwości. Póki co biję się ciągle z myślami, ale w tej sytuacji zostaje tylko weryfikacja stanu auta w aso aby ostatecznie zdecydować czy tak czy nie.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-04-27, 09:23

Asus1986, pod względem logicznym trudno wskazać słabe punkty Twojej teorii, ale moimi oczami wygląda ona tendencyjnie i jakby stworzona do tej konkretnej sytuacji, bo jak Ty sam zauważasz :
Asus1986 napisał(a):naprawdę ciężko jest znaleźć auto 9-cio letnie z pełna historią serwisową nawet w de, a co dopiero u nas w polsce, dlatego jak w przypadku tego egzemplarza szukam poszlak które mogą chociaż w pewnym stopniu dać w miarę wiarygodny obraz całości.

Asus1986 napisał(a): te co wydają sie być godne uwagi najczęściej znikają szybciej niż śnieg na wiosnę.


Dla minie, jako dla osoby niezaangażowanej osobiście i stojącej z boku sprawa nadal jest prosta i :
- albo jakiś samochód ma pełną i wolną od przerw, klarowną historię
- albo jej nie ma
Stany pośrednie w tej kwestii nie istnieją, a rozmiar kompromisu przyjęty przez potencjalnego nabywcę jest wprost proporcjonalny do ryzyka jakie mniej lub bardziej świadomie jest skłonny podjąć ... .

Moim prywatnym zdaniem kwota zbliżająca się do 50 tyś. zł.- za auto z 2007 roku już sama w sobie jest dosyć wysoka ... .
W przypadku takim jak ten, gdzie ustalenie istotnych faktów zanim jeszcze auto trafiło do obecnego właściciela NIE JEST MOŻŁIWE - DYSKWALIFIKUJE jakiekolwiek dalsze zainteresowanie tym egzemplarzem.
Co jak co ale za 45 - 50 tyś. zakup wyserwisowanej, bezwypadkowej A6 z 2007 roku i z silnikiem ASB pod maską nie jest żadnym wyczynem ani tym bardziej jakąkolwiek okazją.
Ty jednak, jak mi się wydaje, jesteś twardo zdeterminowany na dalsze wnikanie w temat, więc szczerze i serdecznie życzę Ci trafnych decyzji i pełnej satysfakcji z ewentualnego zakupu w całym okresie eksploatacji <luzik> .

PS:
Nie zapomnij się pochwalić nabytkiem :] :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-04-27, 22:25

Piotruś jak kupie na pewno nie omieszkam sie pochwalic. Ogolnie moja narzeczona z ciekawosci zaczela szukac info o wlascicielu tego audi w necie. Dosc ciekawe fakty wyszly na jaw, ktore mocno uwierzytelniaja jego osobe jak i to wszystko co mowil. Ogolnie jest to byly kierowca wyscigowy o czym zreszta wspominal m.in zawodnik vw castrol cup sezonu 2005-2006. Stad historia o tym ze auta serwisuje mu jego mechanik a nie robi tego w aso zdaje sie byc jak najbardziej prawdziwa.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-05-12, 11:24

Piotruś 1:0 dla Ciebie. Auto nie kupione. Opiszę coś więcej pod wieczór, bo trochę się tego nazbierało. Piszę ku przestrodze innym zainteresowanym, bo zapewne jutro auto wróci na allegro.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-05-12, 11:47

Czekamy zatem z utęsknieniem ...
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-05-14, 22:03

Trochę później niż obiecywałem ale w końcu mam chwilę to piszę. Samochód sprawdziłem w aso. Co do plusów to tak jak pisałem już wcześniej auto jest bezwypadkowe, rozrząd cichy, jednak oględziny auta na podnośniku i odczytanie kodów błędów już wypadło grzej. Śmieciowe opony o czym już wiedziałem po pierwszej wizycie i się z tym liczyłem, ponadto serwis stwierdził następujące usterki:
1. Końcówka klocków tył i przód oraz tarcz przód
2. Zerwane tuleje na obu lewych i jednym prawym górnym wahaczu (do wymiany zatem wszystkie 4 wahacze najlepiej)
3. Wszystkie 4 tuleje belki pod silnikiem
4. Oba łączniki stabilizatora przód
5. Zapocenie spod pokrywy rozrządu
6. Uszkodzona lewa poduszka pod silnikiem sterowana kompem (wyszło na diagnostyce) cena bagatela 800zł
7. Stan oleju dużo powyżej maks. (Mocno podejrzane)
8. Conajmniej 10 błędów w kompie, niby nic poważnego ale wymagające wnikliwej analizy tym bardziej ze wszystkie praktycznie z jedną data i przebiegiem przypadek? Glownie cos z ukladem ladowania ale tez jakis blad lewego doswietlania zakretow, cos z zestawem wskaznikow i jeszcze jakis jeden podejrzany odnosnie pracy silnika.
Z mniejszych niedomagań to niedziałajace podświetlenie tylnej tablicy oraz standardowo uszkodzony zaczep podłokietnika.

Jakby ktoś był zainteresowany to mam wydruk diagnostyki oraz raport z oględzin mechanika. Ja odpuściłem bo trochę za droga zagadka jak dla mnie, szczególnie odstraszył mnie ten za wysoki stan oleju i spora ilość błędów. To tyle w telegraficznym skrócie. Właściciel i tak żyje w przekonaniu ze ma perełkę. Co do ceny to zszedł do 45 tys brutto a reszta to kombinacje z wartoscia na fakturze, realnie jak ktos sie tak chce bawic to mozna zejsc do 42 tys
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-05-15, 07:31

Asus1986 napisał(a):Trochę później niż obiecywałem ale w końcu mam chwilę to piszę. Samochód sprawdziłem w aso. Co do plusów to tak jak pisałem już wcześniej auto jest bezwypadkowe, rozrząd cichy, jednak oględziny auta na podnośniku i odczytanie kodów błędów już wypadło grzej. Śmieciowe opony o czym już wiedziałem po pierwszej wizycie i się z tym liczyłem, ponadto serwis stwierdził następujące usterki:
1. Końcówka klocków tył i przód oraz tarcz przód
2. Zerwane tuleje na obu lewych i jednym prawym górnym wahaczu (do wymiany zatem wszystkie 4 wahacze najlepiej)
3. Wszystkie 4 tuleje belki pod silnikiem
4. Oba łączniki stabilizatora przód
5. Zapocenie spod pokrywy rozrządu
6. Uszkodzona lewa poduszka pod silnikiem sterowana kompem (wyszło na diagnostyce) cena bagatela 800zł
7. Stan oleju dużo powyżej maks. (Mocno podejrzane)
8. Conajmniej 10 błędów w kompie, niby nic poważnego ale wymagające wnikliwej analizy tym bardziej ze wszystkie praktycznie z jedną data i przebiegiem przypadek? Glownie cos z ukladem ladowania ale tez jakis blad lewego doswietlania zakretow, cos z zestawem wskaznikow i jeszcze jakis jeden podejrzany odnosnie pracy silnika.
Z mniejszych niedomagań to niedziałajace podświetlenie tylnej tablicy oraz standardowo uszkodzony zaczep podłokietnika.

Jakby ktoś był zainteresowany to mam wydruk diagnostyki oraz raport z oględzin mechanika. Ja odpuściłem bo trochę za droga zagadka jak dla mnie, szczególnie odstraszył mnie ten za wysoki stan oleju i spora ilość błędów. To tyle w telegraficznym skrócie. Właściciel i tak żyje w przekonaniu ze ma perełkę. Co do ceny to zszedł do 45 tys brutto a reszta to kombinacje z wartoscia na fakturze, realnie jak ktos sie tak chce bawic to mozna zejsc do 42 tys


Szacun Asus1986 za tak rzeczową i kompletną relację :!:

Już "pomijając" długą listę usterek, z której (moim zdaniem) nie wszystkie korespondują z deklarowanym (relatywnie niskim) przebiegiem , wyłania się obraz samochodu eksploatowanego forsownie, "przedmiotowo" i bez tego "uczucia", na które najbardziej liczy potencjalny nabywca używki gdy sprzedający zapewnia o beznakładowym i idealnym rzekomo stanie technicznym auta ... .
Długa lista błędów zapisanych w pamięci sterowników świadczy przede wszystkim o niedbałej obsłudze serwisowej, gdyż każdy przegląd okresowy INO obligatoryjnie obejmuje skan diagnostyczny i w konsekwencji stosowne czynności naprawcze.
Ta oczywista oczywistość obowiązuje wszystkich fachowców, zarówno tych autoryzowanych jak i w serwisach niezrzeszonych i nie ma tu miejsca na jakiekolwiek kompromisy.

Śmieciowe opony w ciężkim, mocnym i szybkim aucie klasy premium, a przede wszystkim "pozrywane" zawieszenia, to już obraz żałosnego wysraństwa i wielki wstyd tak dla właściciela jak i jego "mehanika" ... .

Asus1986, mam nadzieję, że nie zniechęciłeś się do A6'tek i zostajesz z myślą zakupu takiego właśnie auta ale bez względu jak potoczą się Twoje sprawy pamiętaj o nas i koniecznie informuj o postępach :-D :!:

Tymczasem POWODZENIA :!: :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Piotruś » 2016-05-15, 07:51

PS:
Bardzo, naprawdę bardzo przykre jest to, że zgodnie z Twoimi przypuszczeniami Kolego Asus1986, sprzedający ustawił nową aukcję : http://allegro.pl/audi-a6-3-0-tdi-quatr ... 07076.html
konsekwentnie zapewniając o idealnym stanie pojazdu pomimo ewidentnych usterek, które mu "uświadomiłeś".

Śmiem przypuszczać, że jeśli w ogóle coś się z autem zmieniło, to odessano nadmiar oleju i wykasowano błędy dające się usunąć beznakładowo.
Tyle ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Asus1986 » 2016-05-15, 11:00

Chwilowo odpuszczam szukanie bo że tak powiem nie mam noża na gardle, a chęć zmiany samochodu to jedynie kaprys posiadania nowszego, "lepszego" samochodu. Na pewno jak coś dalej ruszy będę pisał na forum. Nauczka na przyszłość to sprawdzić olej :), na to jakoś nie wpadłem przy pierwszych oględzinach, a być może uśpiła moją czujność nienaganna aparycja sprzedającego i jego kwieciste gadki (nadal mimo wielu przykrych doświadczeń zbytnio ufam ludziom). Po drugie kupić za 30USD VCDSa na aliexpress i zaoszczędzić sobie czasu, nerwów i kasy. Najgorsze jest to, że mimo ewidentnych niedomagań ten człowiek obstaje przy swoim i nie widzi problemu, ba wręcz był zdziwiony że nie chcę tego auta. W tym kraju jak coś jest używane i tym bardziej ma już prawie 10lat to nie musi być w pełni sprawne niestety. Taka oto mentalność ludzi.

Taki jeszcze smaczek na koniec.
http://allegro.pl/audi-a6-quattro-3-0td ... 90335.html
Tą oglądałem z miesiąc temu bo jest 5km ode mnie :). Odpuściłem po oględzinach zewnętrznych z czujnikiem. Malowany cały prawy bok, lewe nadkole tył czujnik gubił zakres i największy kwiatek to szpachla na dachu przy łączeniu z szyberdachem. Wnętrze zmęczone jakby miało z 500tys. Jechało prosto, ładnie przyspieszało, hamowało też równo, rozrząd cichy. Historia w aso do 2011 i niby się zgadza, miał coś koło 140tys, ale podejrzewam że poprzedni właściciel (ten ma ją od 2010) dużo jeździł i kombinował z przebiegiem między przeglądami.

Na koniec jeszcze coś takiego znalazłem wczoraj, ale po doświadczeniach z panem z wawy podejrzewam ten sam scenariusz więc nawet nie dzwoniłem.
http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-audi-a ... ylnk1.html
W treści nic o bezwypadkowości (jedynie w opcjach ogłoszenia kliknięte tak) i za pewne brak historii serwisowej.
Asus1986
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-19, 19:18
Model: VW Golf
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AJM 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001

Re: Prośba o ocenę A6 C6 3.0TDI

Postprzez Szymanek31 » 2016-05-15, 11:49

Jak tak patrze na te wszystkie aukcje oraz Twoje doświadczenia przypomina mi się moja przygoda przy szukaniu a6 - to jest jakas masakra.. Aukcje 35 tys i nizej w ogóle nie bralem pod uwagę co wielu mówiło, ze jest błędem. Te niektóre powyżej 40 tys powinny być tak jak w opisie a tutaj Twoje doświadczenia swiadcza, ze i te droższe maja nieźle poukrywane wszelkie wady... Jak ja dziękuje za swoje auto :D
Szymanek31
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2015-11-23, 12:55
Lokalizacja: Gostyń
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Mariusz

Następna strona

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości