Pulsujące oświetlenie wnętrza.

Pulsujące oświetlenie wnętrza.

Postprzez sztukens » 2014-09-15, 18:02

Witam. Mam nadzieję że w dobrym miejscu umieśćiłem post. Problem tak jak w temacie, dzisiaj po przyjściu z pracy wchodząc do auta, właczam zapłon a tu z nikąd co kilka sek. zaczyna pulsować oświetlenie wnętrza na podsufituwce, jak i z przodu tak i z tyłu. Tak jakby ktoś otwierał drzwi i zamykał co kilka sekund. Spotkał ktoś się z takim przypadkiem? podkreślam nic niebyło ostatnio robione w aucie, nie działą mi także oświetlenie przednich drzwi u kierowcy u paseżara. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ponieważ nie działało to już kilka grubych miesięcy. Może coś z mikrostykami ? A może ten moduł komfortu? Niewiem czy to jakaś wskazówka ale z 2 miesiące temu rozebrałem i przeczyściłem zamek od strony pasażera ponieważ drzwi mi odbijały, ale było cały czas wszystko wporządku. Proszę o jakieś wskazówki, niechciałbym oddawać auta do elektryka, chciałbym sam się z tym uporać. Z góry dziękuję za pomoc
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon

Re: Pulsujące oświetlenie wnętrza.

Postprzez kuna » 2014-09-15, 18:57

sztukens, prawdopodobnie kończy swój żywot regulator napięcia - masz typowe objawy .
Wizyta u elektryka powinna rozwiać wątpliwości.
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Re: Pulsujące oświetlenie wnętrza.

Postprzez sztukens » 2014-09-15, 19:33

regulator napięcia? a to nie jest przypadkiem "ustrojstwo" znajdujące się na alternatorze? na pewno jest to to? Czy jakiś VAG potafilby to zdiagnozować? jeżeli tak to polecacie jakiś? Dziękuje za podpowiedź, tylko zastanawia mnie czy to może nie nadal moduł komfortu? jakiś czas temu miałem problemy z oświetleniem wnętrza po wyjęciu kluczyka, albo się włączało długo po wyjęciu kluczyka albo wogóle. No jeżeli nikt nie ma innych pomysłów będę musiał się wybrać do eletryka



PS. teraz mi się przypomniało że jedyną ingerecją w auto jaką dzisiaj rano zrobiłem było ręczne skasowanie inspekcji servis. Czy ma to coś do rzeczy czy to tylko zbieg okolicznośći?



Temat rozwiązany, po diagnozie mechanika wynikło jednak iż mikrostyk w zamku. Zamek do wymiany i wszystko gra. Pozdrawiam
sztukens
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2014-09-08, 15:29
Lokalizacja: Rybnik
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Szymon


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości