Retrofit lamp Matrix LED

Retrofit lamp Matrix LED

Postprzez kkgg » 2018-01-31, 14:11

Część.
Ciągle szukam sposobów na dopieszczenie swojej A6 i ciekawi mnie temat wymiany zwykłych ksenonów na zaawansowane lampy Matrix LED.
Mój egzemplarz to MY16 z asystentem utrzymania pasa ruchu i rozpoznawaniem znaków drogowych, jeśli to ma znaczenie.

Czy jest to w ogóle możliwe? Ktoś to już ćwiczył?
Jakie części należało by zgromadzić?

Pozdrawiam,
Krzysiek
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek

Re: Retrofit lamp Matrix LED

Postprzez Piotruś » 2018-02-02, 09:20

Hejka,

W Polsce wszystko jest możliwe. Wystarczy odpalić Allegro :roll: .
Osobiście nikomu nie pozwoliłbym tak głęboko ingerować w elektronikę auta chociażby dlatego, że wykonawca usługi po takiej operacji dysponowałby kompletem wszystkich informacji potrzebnych do "bezstresowej" kradzieży auta "jak właściciel". A może nawet jeszcze łatwiej .......... .
Wolę się nie domyślać skąd pochodzą niby nowe lub lekko używane lampy za 10 - 12 tyś. zł.- , a to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo prawdziwa jazda dotyczy modułów sterujących, a przede wszystkim możliwości swobodnej adaptacji przez zwykłego mietka.

Kolejny, może nie jakiś zasadniczy ale równie ważny aspekt, a właściwie problem może dotyczyć ewentualnej gwarancji i innych programów lojalnościowych, które w CCCO działają tak długo, jak długo samochód jest regularnie serwisowany. Bardzo, ale to naprawdę bardzo (IMO) szkoda z tego rezygnować, szczególnie w przypadku tak napakowanej wersji jak Twoja !

Kiedyś autko pójdzie do kolejnego właściciela, który weryfikując stan faktyczny z kodami wyposażenia szybko odkryje, że przód był kombinowany co "oczywiście" zostanie zinterpretowane jako niby bonus ale ... skutkiem dzwona ... .

Samochód jaki by fajny nie był każdego dnia traci na wartości. Dokonując przeróbki na częściach niewiadomego pochodzenia (ohydztwo!) realny koszt wyniesie 16 do 20 tysi (PLN), na częściach wiadomego pochodzenia nieporównywalnie drożej ... .
Nikt nigdy już Ci tej kasy nie "odda", a już nie przesadzajmy, bo nawet najbardziej podstawowy zestaw ksenonów przecież też jest skuteczny i wystarczający praktycznie w każdych warunkach jazdy.

Rozumiem, że moja wypowiedź nie odpowiada wprost na Twoje pytanie i ociera się o trollowanie ale potraktuj ją jako głos (rozsądku :-P ) w sprawie. Jeszcze lepiej jako zimny prysznic 8-) .
O tym co postanowisz przecież i tak zależy wyłącznie od Twojej decyzji :-D :!:

Daj znać gdy zapadnie ostateczna decyzja :]
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Retrofit lamp Matrix LED

Postprzez kkgg » 2018-02-02, 09:39

Już zapadła ;) dzięki.
Ahhhh.... te nowoczesne auta ;) Chyba faktycznie przestanę kombinować z pomysłami na doposażanie mojego audi bo czego by się nie dotknęło to okazuje się że to technologiczny/finansowy kanał i taniej/lepiej sprzedać aktualne auto i kupić nowe z poszukiwanym wyposażeniem z fabryki.
Gdzie te czasy że sam sobie robiłem w renault clio automatycznie włączane światła za pomocą modułu z allegro za 50pln :D
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości