Rezerwa paliwa unieruchamia auto

Rezerwa paliwa unieruchamia auto

Postprzez alus » 2018-01-07, 13:53

Witam
Mojej audi A6 C5 AKE quattro odkąd ją mam czyli ok 3 lat towarzyszy problem z rezerwą: kiedy zatankuje zbiornik do pełna wskaźnik pokazuje full, potem w miarę zużycia paliwa wskaźnik pokazuje coraz mniej i z tym wszystko jest w porządku, natomiast kiedy jadę i wskaźnik zbliży się na czerwone pole i na fisie zaświeci się pomarańczowy dystrybutor dzieje się tak:
Mogę tak jechać 100 km i jest ok, a mogę przejechać 100 metrów, a problem jest taki, że jak tylko zgaszę auto - już go nie odpalę, rozrusznik kręci i tylko tyle, jak tylko doleję 5l ropy, wskazówka wyjdzie z czerwonego pola odrazu odpalam (bez kasowania żadnych błędów) dodam że nie jest to zapowietrzenie (2.5tdi nie odpaliłby ot tak po nalani pięciu litrów) ewidentnie wygląda to na jakąś awarie lub zastanawiam się, czy ktoś nie dołożył czegoś właśnie w celu nie dopuszczenia do zapowietrzenia, ale gdzie szukać czegoś? Pod deską? Przy pompie? Pod maską?Uciążliwe jest to o tyle, że gdy zaświeci rezerwa auto mogę zgasić pod dystrybutorem [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
Na teście licznika wszystko jest dobrze
Pozdrawiam kamil
alus
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-05-09, 17:55
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Rezerwa paliwa unieruchamia auto

Postprzez surowy » 2018-01-14, 16:46

Hej miałem taki samochód i czasami pokazywał wiecej paliwa niż faktycznie było
Avatar użytkownika
surowy
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:27
Lokalizacja: wawa
Model: S6 C6
Nadwozie: Coupe
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 BVJ 349KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2008
Imię: Rafał

Re: Rezerwa paliwa unieruchamia auto

Postprzez zoran » 2018-02-15, 02:24

a to nie będzie problem z czujnikiem G210 ?, jak nie zaleje kosza pompka bo czujnik jej nie pozwoli to nie będzie podawał paliwa.
zoran
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 2017-02-04, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Robert


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości