RNS-E nie widzi satelitów

RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Damiancki » 2016-03-10, 13:17

Cieszyłem się z nawigacji do teraz. Nawigacja w trakcie ostatniej jazdy tak po prostu zgubiła satelity i za cholerę nie mogę dojść gdzie tkwi problem.

1. W pierwszej kolejności chciałem sprawdzić wtyczkę która u mnie była lutowana do anteny i samą antenę. Na allegro kupiłem inną, uniwersalną http://allegro.pl/antena-gps-fakra-audi-vw-opel-mercedes-becker-bmw-i5654090466.html antenę GPS i podmieniłem, bez rezultatu
2. Restartowałem RNS-E j.w.

Co można jeszcze zrobić? Wygląda na to że problem tkwi w samej nawigacji skoro wymiana anteny nic nie pomogła. Miałbym wtedy chyba wyjątkowego pecha, taki problem u innych zwykle załatwiała wymiana anteny.

<pomocy>
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Damiancki » 2016-03-11, 00:01

C.D. grzebałem w opcjach RNS-E, wybrałem w końcu "Przywróć ustawienia fabryczne" sądziłem że przywróci mi pierdułki typowe, jakieś nastawy głośności itp. i przywrócił ale oprócz tego zniknęło mi wyświetlanie danych nawigacji w FISie.. Jakby nie było w ogóle ich dostępnych i mam nieco uboższe menu np. w navi. Nie wiem czego brakuje ale widzę po ilości opcji że jest ich mniej. Panowie, jest na forum jakis specjalista od RNS-E. Mogę podjechać, wysłać, cokolwiek aby to cholerstwo przywrócić do poprzedniej funkcjonalności.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Damiancki » 2016-03-11, 10:59

Przegrzebałem w nocy internet, bo nie dawało mi to spokoju i właściwie nie znalazłem nikogo kto miałby problem z samym RNS-E jeśli chodzi o znajdywanie satelitów. Niemal w 100% jeśli instalacja była wykonana ok problem tkwił w antenie. W związku z powyższym. Dziś rano ponownie wygrzebałem sprzęt, podłączyłem ponownie antenę tzw. uniwersalną ale tym razem przyczepiłem ja na zewnątrz. Po chwili z oporami ale satelity zaczęły się pojawiać <radocha> .
I teraz ciekawostka.
Ponownie włożyłem antenę do schowka i dupa zero satelitów i tu cała sprawa została wreszcie wyjaśniona. Ja rozumiem że Allroad ma podwójne szyby ale antena GPS na podszybiu nawet przy pochmurnym niebie i tylko 3 satelity to lekka przesada, w schowku zero a na dachu na zewnątrz auta 5 w porywach do 6. Albo ta antena to straszne gówno (ale wielu kupuje i chyba są zadowoleni) albo trafił mi się jakiś felerny egzemplarz.

Plus całej sytuacji jest taki że RSN-E jest sprawne, uff <hura>
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Piotruś » 2016-03-11, 12:18

Damiancki napisał(a):Ja rozumiem że Allroad ma podwójne szyby ale antena GPS na podszybiu nawet przy pochmurnym niebie i tylko 3 satelity to lekka przesada,

Jeśli Twój egzemplarz (auta) jest wyposażony w pakiet Dämm-Glas (??) to naprawdę nie ma się co dziwić, że antena nie daje rady.
Wtedy jedynym miejscem gdzie można łapać sygnał z wewnątrz auta są tylne boczne szyby.

Jednak przy zwykłym "oszkleniu" musiałaby hulać aż miło i w takim przypadku należałoby szukać słabego punktu w antenie lub instalacji.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Damiancki » 2016-03-11, 12:26

Piotruś biorąc pod uwagę nawet mój wypasiony ;-) pakiet szyb, to tak jak wcześniej pisałem, po umieszczeniu tej anteny na dachu, czyli na zewnątrz auta liczba satelitów z 3 wzrosła do porażającej ilości 5 :]

Pytanie:
Czy pomiędzy RNS-E a anteną dachową GPS w A6C5 polift/Allroad, jest jeszcze jakiś element który odpowiadał by za zbieranie/jakość sygnału z satelitów ? jakiś wzmacniacz ? Czy wszystko co niezbędne jest w antenie dachowej i do odbioru sygnału GPS nic więcej nie potrzeba.
antenę mam taką
http://i.imged.pl/antena-pod-gps-navi-tv-audi-a6-c5-lift-avant-kombi-3635498268.jpg
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez Damiancki » 2016-04-26, 13:43

Antena wymieniona na inną oryginalną i wszystko śmiga jak należy.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: RNS-E nie widzi satelitów

Postprzez roberto » 2017-05-20, 18:30

Trochę odświeżam kotleta 8-)
Jak sprawdzić ilość satelitów w zasięgu? Niestety Navi nie działa i szukam rozwiązania problemu.
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości