Rozładowany akumulator

Rozładowany akumulator

Postprzez Franz » 2014-08-17, 10:27

Witam serdecznie. Zwracam się do was z problemem, zaznaczyć również pragnę iż w temacie jestem dość zielony.

Do sedna. Wczoraj w południe przy próbie odpaleniu samochodu (A6 C5 2.8, 2001), jedynie co się stało to migające kontrolki o raz jakby "klekotanie" od silnika. Z braku czasu, musiałem samochód zostawić więc na kilka godzin. Po powrocie, po 2-4 godzinach, nie działo się już nic przy próbie odpalenia. Zero kontrolek, szyba otworzyła się na 2cm i staneła w miejscu.

Następnie poprosiłem sąsiada o podładowanie, podjechał samochodem, podpieliśmy, silnik odpalił. Pochodził kilka minut, trochę gazu mu dodałem (nie mogłem niestety pojechać nigdzie w tamtym momencie), mineło może pół godziny i zgasiłem go, wracając do domu. Wieczorem, stwierdziłęm że sprawdzę ponownie co tam słychać u niego, znowu jednak to samo. Ledwo świecące się kontrolki, brak reakcji na próbe odpalenia silnika. Dodam że akumulator ma ok 1,5 roku. Nie było do tej pory z nim żadnych problemów, nawet w zimę odpalał bez żadnych problemów.


Teraz małe adnotacje. Ostatnio problem miałem z wyciekiem małym z węża od chłodnicy, dolałem wody, sprawdziłęm, problem zniknął (piszę wszystkie zmiany tudzież usterki w ostatnim czasie, co by łatwiej byłoby mi przy waszej pomocy znaleźć powód problemów). Druga sprawa, to od kilku tygodni "trzeszczące" głośniki, również na wyłączonym silniku i radiu. Trwa to może sekunde, jedno uderzenie. Możliwe że gdzieś zrobiłó się spięcie? Bądź dostała się wilgoć, a ta ściągało energię przez cała noc i aku padł? Nie było wcześniej z tym problemem, tj z akumulatorem.


Z góry bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy, jutro zapewne udam się do mechanika bądź elektryka, jednak wiadomo, chciałbym mieć jakąś świadomością co to może byc już dzis.
Franz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-08-17, 10:20
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Odp: Rozładowany akumulator

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-17, 10:47

Jeżeli gdzieś "na lewo" nie ucieka prąd to aku może mieć zwarcie na celach. Przerabiałem to w rocznym akumulatorze. Do sprawdzenia.

Pozdrawiam

btw, sorki że tak pokrótce i mało ale napisałem to - idąc :-D

aha, zakładam że ładowanie jest na poziomie 14V ?

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez Franz » 2014-08-17, 13:38

Podczas ładowania wskazywało ok 14V, choć przy normalnym użytkowaniu, przed problemami poziom 12V. Jeszcze jedno pytanie, podczas podłączania, teraz sobie uświadomiłem że sąsiad popełnił błąd, minus podłączył do minusa, na szczęscie nie było iskry, nic się nie stało, mogę więc być pewny że nie będzie to miało żadnych innych negatywnych skutków?

Oraz fakt że w tym momencie już nic kompletnie nie działa, również wkazuję tylko na winę aku? Żadna kontrolka, automatyczny zamek, szyby, radio, nic.
Franz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-08-17, 10:20
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez Arturr » 2014-08-17, 15:48

Różnie mówią, jedni podpinają masę na silnik a inni prosto do aku. Jak się nic nie stało to nie ma się czym martwić

Zmierz miernikiem pobór prądu
Arturr
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2014-08-13, 18:24
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007

Re: Odp: Rozładowany akumulator

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-17, 17:26

Arturr napisał(a):Różnie mówią, jedni podpinają masę na silnik a inni prosto do aku.


Chcąc robić "jak książka pisze" to " - " powinien iść do masy ;-)

Pozdrawiam

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez Franz » 2014-08-17, 21:26

Jutro z rana go podłącze pod kable (nie jestem pewny gdzie do masy mógłbym go przypiąć będąc pewnym swego), i ruszam do elektryka co by sprawdził stan akumulatora i ewnetualne ubytki energii.

Choć stawiam na aku, przypomniałem sobie dziś, że w ostatnich dniach 2 raz miałem sytuacje, gdy przy próbie odpalenia silnika, rozrusznik miał mały problem. Różnica moze pół sekundy, ale wychwyciłem to jako że nigdy probleów nie było.

Jakieś rady jeszcze? Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc panowie. Pozdrawiam
Franz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-08-17, 10:20
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez Franz » 2014-08-18, 10:02

Podpięty dziś na kable, nie odpalił po ok 20 mintuach ładowania. Dobrze myślę że to potwierdza problem z aku, a nie np z alternatorem? Gdyby alternator był winny, to samochód choć na chwilę by odpalił, a zgasł po odłączeniu dopływu energii od samochodu drugiego, racja? Tym bardziej że stał na rozładowanym półtora dnia.

Dzisiaj po południu podmienię akumulator na pożyczony, i podjadę do warszatu. Jakieś wskazówki co do wymiany? Pierwszy raz również aku wymieniać będę.
Franz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-08-17, 10:20
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Odp: Rozładowany akumulator

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-18, 10:21

Sprawdzałeś ładowanie więc alternator jest ok.

Najpierw " - " potem " + " (klucz 10) i (klucz 13) do docisku na dole.
Staraj się nie dotykać karoserii kluczem przy odkręcaniu " + " .

Pozdrawiam

btw, rozgladałeś się już za nowym aku ? Masz coś " na oku " ?


Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-18, 11:10

nie pamietam 82 napisał(a):
Arturr napisał(a):Różnie mówią, jedni podpinają masę na silnik a inni prosto do aku.


Chcąc robić "jak książka pisze" to " - " powinien iść do masy ;-)

Pozdrawiam

Wysłane z... telegrafu ;)


hmm... a w instrukcji ... :

Obrazek

teraz to już zgłupiałem <glupek> <glupek> <glupek>
zawsze uczyli , ze do masy a nie do " - " <mysli> ( cóż: są szkoły/ksiązki mądre i gupie :mrgreen: )
No chyba, ze rozumiemy masę w dwojaki sposób: jako karoserię lub jako silnik ? <mysli> ) - może ktoś mądrzejszy się wypowie bo ja juz sam nie wiem <glupek> :-P
Całe LO z fizyki na " trójach " przeleciałem <milczek>

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Rozładowany akumulator

Postprzez Franz » 2014-08-18, 12:50

Podmieniłem aku, odpalił bez żadnego problemu. Odstawiłem go co by sie upewnić że to tylko jego wina i wtedy szukam nowego.

Jeszcze nie, tym bardziej że do końca się nie orientuje w temacie. Możesz jakiś polecić? Moc to 12V / 74 Ah.

Jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc, rzetelną i szybką, pozdrawiam serdecznie, i będe informował jak sytuacja dalej wyglada.
Franz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-08-17, 10:20
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Odp: Rozładowany akumulator

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-18, 15:43

Wcześniej miałem Kager Vertigo ( właśnie w 2.8 ) - nie narzekałem. Teraz mam Bosch S3 - też nie narzekam.

Pozdrawiam

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość