Różnice 2.4 a 2.8

Może masz lub miałeś pojazd inny niż Audi, którym chciałbyś się podzielić wiedza na jego temat ?

Re: Odp: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez Witia » 2014-02-20, 09:38

niepamietam 82 napisał(a):No chyba, ze na co dzień jeździsz innym (służbowym autem) to tak - wsiadasz do swojej Ski (po robocie) i pełen odlot.


Qźwa mam wprost odwrotnie:
służbowe ponad 230KM a w moim potworze niecałą połowę tego :( To i to w dieslu.

wysłane z kalkulatora B-)
Avatar użytkownika
Witia
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 550
Dołączył(a): 2013-06-11, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez RomanS » 2014-02-20, 14:12

niepamietam 82 napisał(a):Jak ktoś miał Passata b5 1.6 z LPG i kupi sobie A6 1.9 TDI to dla niego to będzie pocisk.


Tego to nie całkiem rozumiem. Rozumiem, że dworujesz sobie z silnika 1,6 w passacie. OK. Ale co ma do tego, że "z LPG" ???
Czy jesli myslimy LPG to zaraz musi być cos popier..one ?

Czyli jak ktos ma 4,2 z LPG to tez ma wtedy połowe mocy ???

Akurat jeżdżę Passatem 1,8T z LPG i jeździ tak samo jak na Pb (zreszta takie było założenie i to był warunek zakładania instalacji), więc nie zgadzam się z taką oceną wpływu LPG na osiagi auta :-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-02-20, 19:57

RomanS napisał(a):jesli myslimy LPG to zaraz musi być cos popier..one ?


RomanS, nic takiego nie napisałem.

RomanS napisał(a):jak ktos ma 4,2 z LPG to tez ma wtedy połowe mocy


RomanS, tego też nie napisałem.

Wkładasz mi do ust słowa, których nie użyłem (to raz), mało tego - nie miałem nawet tego na myśli (to dwa).

RomanS napisał(a):dworujesz sobie z silnika 1,6


Dałem tylko prosty przyklad. Dla porównania... i tyle. Równie dobrze mogłem porównać silniki 2.8 w A8 D2 do 6.0 w tej samej budzie.
Jezeli poczułeś sie urażony (lub ktokolwiek inny) moim porównaniem to najmocniej przepraszam <zalamka>

Co do LPG. Nie mam absolutnie nic do instalacji gazowych. Jest wręcz przeciwnie. Każde auto, które miałem wczesniej posiadało takową instalacje i z kazdej byłem zadowolony. Pewnie kolejny samochód tez bedzie doposażony o gaz.

Pisząc o Passacie 1.6 z LPG nie miałem na mysli tego, ze jego "moc" spada o połowe, cwiartke, czy ileś tam procent. Napisałem tak - bo kazdy passat 1.6 kojarzy mi sie z instalacją lpg I lub II gen. To wszystko co mam na swoje usprawiedliwienie. Mój tata ma właśnie takiego passata dokładnie z tym silnikiem i instalacją. Sam przyznaj, ze to jest za słaby silnik do tej masy auta.
Po za tym te starsze instalacje (co jak co) ale obniżały moc. Takze instalacja I czy II gen na pewno osłabia motor, który i tak i tak jest juz wystarczająco mułowaty (mówię o 1.6)

Ale... jeszcze raz RomanS, jezeli poczułeś sie urażony moim postem to szczerze przepraszam.

Za bardzo szanuję Twoje posty/wiedzę, więc mam nadzieję ze wszystko OK <okok>

BTW Faktycznie źle to zabrzmiało. Mogłem napisać tak:

niepamietam 82 napisał(a):Wiesz co mam na myśli? Jak ktoś miał Passata b5 1.6 z LPG (I lub II gen) i kupi sobie A6 1.9 TDI to dla niego to będzie pocisk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez tkamicki5 » 2014-02-20, 22:03

Jeśłi znajde troche czasu i bede jeszcze miał ją to oczywiscie ze pokaze :) bo ogólnie myśle sprzedać i kupić też a6 ale 2.4 lub 2.8 i jakies a3 z 1.6.poprostu z jednego auta musze zrobić dwa,tak,zeby to wyszło porównywalnie z kosztami eksploatycajnymi jak w przypaku 4.2 :) poprostu potrzebne są juz dwa auta :) szkoda mi no ale siła wyższa juz...napewno dam znać co zakupie choc mam juz na oku jedną c5,mam do v6 wszystkie blokady.Vaga i wogóle takze poradze sobie z tym tym bardziej ze miałem juz do czynienia i wiem gdzie uderzyc wrazie co :) no passat albo a4 z silnikiem 1.6 to juz troche mało ale powiem Wam ze przejechałem sie a3,która wazy 1tone z kawałeczkiem może to fajnie to idzie bynajmiej do setki,ale wiadomo ze demon prędkosci nie jest :) a LPG jak dla mnie dobrze zrobiona i ustawiona instalka chodzi jak na benzynce :) ale to juz inny temat ;)
tkamicki5
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-02-18, 19:54
Model: S6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez RomanS » 2014-02-20, 23:35

niepamietam 82, wyszła bardzo powazna sprawa :roll: a nie chciałem tego :->
Oczywiście, że nie napisałeś tego co ja napisałem. Miało być takie coś "z przekąsem" ale może niedobrze emotikony uzyłem ?

Wpadło mi w oko po prostu sformułowanie :Passat B5 1,6 z LPG" i z tego co pamietam to tam był100 konny 1,6, a tam to chyba juz tylko sekwencja powinna być ? No chyba że ładowali tam 1,6 takie jak do Passata B3 ? Nie pamietam bo takie auto z takim właśnie silnikiem nie wchodziło w krąg moich zainteresowań :)

Jak by nie było to potraktuj prosze moje wypociny na całkowitym luzie, bo tak to miało być ale cos nie bardzo mi wyszło <okok>
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Różnice 2.4 a 2.8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-02-21, 07:59

RomanS napisał(a):Jak by nie było to potraktuj prosze moje wypociny na całkowitym luzie


Spoko, nie ma problemu. Fakt - troche cisnienie mi skoczyło wczoraj ale szybko wróciło do normy <lol>

Ja też, przyznaje - nie napisałem tego tak jakbym chciał. No ale to jest właśnie wada vianet'u <uoee>
Nic na to nie poradzimy RomanS, człowiek czasem zrozumie coś zupełnie inaczej niż było to zamiarem autora jakiegoś tam postu.

Cóż - brak mimiki twarzy, tonu itd czasem sprawia, ze wychodzą zupełnie niepotrzebne (nazwijmy to) zgrzyty.

Musimy jakoś z tym życ ;)

BTW Chyba troche zboczyliśmy z tematu <mysli> <mysli> <mysli>

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości