Rozrusznik nie kręci, nie wygasa podświetlenie

Rozrusznik nie kręci, nie wygasa podświetlenie

Postprzez Fraczek86 » 2021-08-22, 08:36

Witam wszystkich forumowiczów ! Nie mogłem znaleźć podobnego problemu wiec zakładam nowy temat. Otóż od kilku dni borykam się z dużym problemem. Auto nagle przestało odpalać . Po przekręceniu kluczyka włącza się zapłon, po kolejnym przekręceniu do pozycji odpalania nie dzieje się nic, cyka raz tylko jeden z przekaźników pod deska, rozrusznik nie kreci. Po podaniu prądu bezpośrednio na rozrusznik odpala na dotyk. Wymieniłem kostkę stacyjki, niestety problem nie ustąpił. Komputer błędów nie pokazuje. Ponadto po zamknięciu auta świecą się wszystkie przyciski/pokrętła co po dwóch dniach rozładowuje akumulator. Czy borykał się ktoś z takim problemem i ma jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny ? Niestety terminy u mechaników z kosmosu a samochód potrzebny.Auto to a6 z 2003 roku 2.5tdi tiptronic. Z góry dziękuje za wszelka pomoc
Fraczek86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-08-21, 21:21
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Karol

Re: Rozrusznik nie kręci, nie wygasa podświetlenie

Postprzez patrykmucha3 » 2021-09-17, 15:09

Witam. Udało się dojść w czym tkwił problem? Mamy podobny w swojej 3.0. sprawdziłem na ten moment
Pin 87 jest przejście prądu między przekaźnikiem a rozrusznikiem
Pin 30 jest plus po rozruchu
Pin 85 jest plus po rozruchu
Pin 86 jest masa po ustawieniu dźwigni zmiany biegów w pozycji P lub N.
Gdzie dalej szukać przyczyny?
Po zwarciu przy rozruszniku sygnału z plusem auto Pali i jest ok
patrykmucha3
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-09-17, 14:51
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Patryk

Re: Rozrusznik nie kręci, nie wygasa podświetlenie

Postprzez Fraczek86 » 2021-09-17, 15:18

Dokładnie to samo było u mnie, wymieniłem kostkę stacyjki, okazało się ze na darmo. Auto trafiło w końcu do elektryka, naprawa zajęła mu dosłownie 10 min. Nie wiem co dokładnie było przyczyna ale przecinał jakieś kable idące pod plastikowa osłona kolumny kierowniczej. Jutro postaram się podejść do niego i dopytać co było przyczyna
Fraczek86
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-08-21, 21:21
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Karol


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości