S tronic szarpanie

S tronic szarpanie

Postprzez Obudar » 2019-10-13, 11:24

Witam ponownie.
Mam cały czas problem ze skrzynią po wymianie dwumasy. Przy ruszaniu na wstecznym występują głośne stuki które po około 2 sekundach ustepują. Sprawę zostawiłem, gdyż w serwisie skrzyń stwierdzono enigmatycznie, że aby zdiagnozowac temat trzeba skrzynie rozebrać i koszt może wynieść od 3 do 8 tyś zł.
O tym problemie pisze aby dac pełny obraz tego co się dzieje ze skrzynią. Post o tym problemie był tutaj:

A pojawiła się nowa rzecz:

Przy ruszaniu (delikatnym) do przodu, lub tez przy jeździe w korku auto szarpie. Wystepują takie delikatne 1 lub dwa szarpnięcia. Kiedy w korku jadę puszczając tylko hamulec (nie dodając gazu) auto ruszta płynnie, bez szarpnięć. Jeśli natomiast dodam delikatnie gazu pojawia się szarpnięcia. Jeśli ruszam bardziej gwałtownie to tych szaprnieć nie wyczuwam (ale pewności nie ma). Są natomiast wyraźne przy delikatnym ruszaniu. Czy takie właściowości mogą być związane z dwumasą? Czy nie ma takiej możliwości i problem dotyczy samej skrzyni.

Pytanie 2. Czy opisane problemy mogą dotyczyć samej skrzyni czy np samej mechatroniki.

Ma ktoś sprawdzonego fachowca od skrzyń który podejdzie do tematu? Najlepiej śląsk, dolny ślask, opolszczyzna?
Obudar
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-05-14, 17:01
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Dariusz

Re: S tronic szarpanie

Postprzez Wezywiusz » 2019-10-23, 23:47

Najlepiej Mysłowice Pan Palka

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Wezywiusz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2019-10-14, 07:33
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVG 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Damian

Re: S tronic szarpanie

Postprzez zibi06 » 2019-10-24, 11:32

Obudar napisał(a):Najlepiej śląsk, dolny ślask, opolszczyzna?

Zadzwoń :arrow:
Kod: Zaznacz cały
https://www.asb-dlugoleka.pl/pl/kontakt
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: S tronic szarpanie

Postprzez IFlashman » 2020-01-27, 22:18

Obudar czy poradziłeś sobie ze skrzynią ? Bo mam podobne objawy
IFlashman
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-01-27, 22:13
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2014
Imię: Bartek

Re: S tronic szarpanie

Postprzez Dani » 2022-08-12, 22:06

Obudar napisał(a):Witam ponownie.
Mam cały czas problem ze skrzynią po wymianie dwumasy. Przy ruszaniu na wstecznym występują głośne stuki które po około 2 sekundach ustepują. Sprawę zostawiłem, gdyż w serwisie skrzyń stwierdzono enigmatycznie, że aby zdiagnozowac temat trzeba skrzynie rozebrać i koszt może wynieść od 3 do 8 tyś zł.
O tym problemie pisze aby dac pełny obraz tego co się dzieje ze skrzynią. Post o tym problemie był tutaj:

A pojawiła się nowa rzecz:

Przy ruszaniu (delikatnym) do przodu, lub tez przy jeździe w korku auto szarpie. Wystepują takie delikatne 1 lub dwa szarpnięcia. Kiedy w korku jadę puszczając tylko hamulec (nie dodając gazu) auto ruszta płynnie, bez szarpnięć. Jeśli natomiast dodam delikatnie gazu pojawia się szarpnięcia. Jeśli ruszam bardziej gwałtownie to tych szaprnieć nie wyczuwam (ale pewności nie ma). Są natomiast wyraźne przy delikatnym ruszaniu. Czy takie właściowości mogą być związane z dwumasą? Czy nie ma takiej możliwości i problem dotyczy samej skrzyni.

Pytanie 2. Czy opisane problemy mogą dotyczyć samej skrzyni czy np samej mechatroniki.

Ma ktoś sprawdzonego fachowca od skrzyń który podejdzie do tematu? Najlepiej śląsk, dolny ślask, opolszczyzna?
Cześć , możesz powiedzieć co było przyczyną takiej awarii , mam to samo .

Wysłane z mojego PCT-L29 przy użyciu Tapatalka
Dani
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2022-08-12, 21:59
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: daniel


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości