[Allroad C5] siedzi na brzuchu.

[Allroad C5] siedzi na brzuchu.

Postprzez plooscva » 2021-05-07, 20:43

Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum, zatem - witam wszystkich.
Mam kłopot z zawieszeniem pneumatycznym, który objawia się tym, że samochód nie chce się podnieść. Odczytałem błąd 01400 11-00 - poza zakresem regulacji (piszę z pamięci, ale na pewno te numery). Samochód działał, podnosił, opuszczał, nagle przestał. Tak po prostu.
Po skasowaniu tego błędu - miga pomarańczowa kontrolka, kompresor działa, osiąga temperaturę ok. 60 stopni, ciśnienie podnosi się do ok 3bary z groszem. Otwarte są w tym czasie zawory tylnego zawieszenia, przednie są zamknięte.
Kompresor pracuje ok minuty, potem wyłącza sie i zamykają się zawory tylnego zawieszenia. Pojawia się jednocześnie w/w błąd. NIe można przeprowadzić auto kalibracji. Mam ponadto błąd czujnika poziomowania lamp - zwarcie do plusa.
Jak do tej pory wymieniłem kompresor i prawy czujnik.
Co mogę jeszcze sprawdzic/naprawić?
Z góry dzięki za odpowiedź.
plooscva
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2021-05-07, 20:26
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003

Re: [Allroad C5] siedzi na brzuchu.

Postprzez wox6 » 2021-05-14, 06:13

Witam
Koniecznie posprawdzaj wszystkie połączenia we wtyczkach czujników bardzo prawdopodobne że w jakiejś wtyczce jest zielono,czyli śniedź. Może też być któryś z przewodów prowadzący do wtyczek utleniony,to są przewodziki bardzo cienkie więc mogło się tam coś zadziać. Przetrenowalem ten temat nie jednokrotnie w swoim aucie. Jeśli masz problem z poziomowaniem świateł to konieczne zajrzyj do lewego przodu, też ostatnio z tym walczyłem, pisałem na forum ale odpowiedzi nie dostałem i sam doszedłem do usterki. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w ustaleniu przyczyny. Daj znać jak poszło.


Wysłane z mojego TA-1012 przy użyciu Tapatalka
wox6
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2015-11-22, 20:09
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Rajmund

Re: [Allroad C5] siedzi na brzuchu.

Postprzez gigo » 2021-06-01, 17:48

Witam
Wg mojej wiedzy jeśli masz xenony i poziomowanie, to wymień ten czujnik uszkodzony, bo on odpowiada również za poziomowanie przedniego zawieszenia.
Jeśli będzie jakiś błąd z czujników to poziomowania zawieszenia nie zrobisz.
Pozdrawiam.
gigo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2020-03-07, 17:19
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Kazimierz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości