Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Postprzez Szatek » 2016-06-16, 00:35

Witam , wiem ze bylo pare podobnych watkow dotyczacych tych silnikow , jednak interesuje mnie cos troche innego.
Planuje kupno audi a6 2006-2007 rok i zastanawiam sie ktory z powyzszych silnikow wybrac.
Z tego co wyczytalam to pod wzgledem awaryjnosci 2.0 tfsi jest lepszy, jednak srodki ktorymi dysponuje starcza na auta z przebiegiem 150tys+. Biorac to pod uwage , nadal lepszy bedzie benzyniak ? Podobno diesle sa pod tym wzgledem bardziej wytrzymałe.
Prosze o Wasze opinie
Pozdrawiam ☺
Szatek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-06-16, 00:30
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Oliwia

Re: Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Postprzez Piotruś » 2016-06-16, 04:56

Moim zdaniem każdy z tych silników może Cię doprowadzić do finansowej ruiny i na krawędź przepaści psychicznej (nie zaglądam w portfel, komentuję jedynie budżet przeznaczony na nowe auto).
Skoro budżet jest napięty i nie ma ruchu na Audi z prawdziwym silnikiem po prostu kup inne auto, z tańszym serwisem i nie aż tak narażone na rozległe i kosztowne awarie.
Rozumiem, że moja wypowiedź jest dla Ciebie irytująca ale jeśli zrezygnujesz z impulsywnej odpowiedzi tylko chwilę się zastanowisz nad tym co Ci napisałem, raczej bez problemu zrozumiesz, że to najlepsza porada w nakreślonych przez Ciebie uwarunkowaniach.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Postprzez Szatek » 2016-06-16, 09:31

Dziekuje za odpowiedz. Apropos budżetu to zawsze jest napiety bo malo jest osob na swiecie ktore moga wydac nieogranoczona kwote pieniedzy na samochod. Ja moge przrznaczyc taka a nie inna sume i bez problemu moge za nia kupic audi a6 2007 rok. Mam w
Czym wybierac. To.nie jest suma na sile naciagana by móc kupic ten model.
Prosilam.o rade na temat tych dwoch silnikow, ale jesli ktorys z wiekszych jest taki niezawodny pod wzgledem napraw to wezme pod uwage rowniez.
Myslalam tez o 3.0 tdi ale z tego co widze to wystepuja w automacie a to mnie nie interesuje.
Jestem dosc silna psychicznie wiec doprowadzenie mnie na krawedz przepasci psychicznej nie jest takie latwe :]
Szatek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-06-16, 00:30
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Oliwia

Re: Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Postprzez Piotruś » 2016-06-19, 10:48

Szatek napisał(a):Myslalam tez o 3.0 tdi ale z tego co widze to wystepuja w automacie a to mnie nie interesuje. Jestem dosc silna psychicznie wiec doprowadzenie mnie na krawedz przepasci psychicznej nie jest takie latwe

Z manualem też są. Np. taki : http://olx.pl/oferta/audi-a6-allroad-3- ... 31cf484ce4 , ale "zwykłe" (nie Allroad) też są.
Odnośnie kosztów utrzymania, w powyższym modelu jeden amortyzator przedni to wydatek 4500 (zamienników brak). Oczywiście taka sama cena dotyczy "normalnego C6" z zawieszeniem pneumatycznym.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Silnik 2.0 tdi czy tfsi. Prosze o rade.

Postprzez elioneq » 2016-06-23, 12:10

Jeżeli masz ograniczony budżet to unikaj zawieszenia pneumatycznego, naprawdę..
Było:
-Audi A4 B5 1.8T quattro 180ps+chips
-Toyota Avensis 2.0 D-4D 1AD-FTV 126ps+chips

Jest:
-Opel Insignia 2.0 CDTI A 20 DTR
-Audi A6 C5 3.0 ASN 220ps
Avatar użytkownika
elioneq
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2016-05-22, 16:34
Lokalizacja: Brzeg
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Paweł


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości