Silniki VW Transporter T5 i Sharan II

Tutaj omawiamy sprawy dotyczące jednostek wysokoprężnych, nie przywiązanych konkretnie do danego modelu.

Re: Silniki VW Transporter T5 i Sharan II

Postprzez Piotruś » 2017-12-12, 22:21

pastaldo napisał(a):A zakładając pesymistyczny scenariusz że jednak skuszę się na ten 2.5TDI R5 to na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?Co powinno mi powiedzieć "bierz nogi za pas" ?

Tu masz wszystko w pigułce: http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Jak ... aid=61a63f
Tylko pospiesz się z lekturą bo 14 grudnia (czyli pojutrze) portal kończy działalność, a szkoda, bo mądrze prawią ...
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Silniki VW Transporter T5 i Sharan II

Postprzez pastaldo » 2017-12-12, 22:55

<lol> Uśmiałem się jak nigdy.

Obawiam sie że instynkt samozachowawczy w takich sytuacjach nie będzie zbyt pomocny chyba że diabelne stworzenie jakim jest 2.5TDI PD wyskoczy na mnie z za zakrętu lub spróbuje poparzyć albo wybuchnąć. A to pewnie będzie wilk w owczej skórze który będzie kusił: "weź mnie do domu, później zagryzę Ciebie i Twój budżet " :->

Zacząłem też się chwilę zastanawiać nad 3.2 VR6 ale poczytałem sobie w necie co ludzie przeżywają z tymi silnikami w A3 i sam nie wiem. Tylko że przy takim silniku i spalaniu to tylko w podtlenku LPG co na szczęście do chyba 2006r znosiły dobrze bo później były już FSI.

No chyba że faktycznie spróbować jakieś 1.9TDI grubsza rzeźba żeby go pociągnąć w okolice 170KM bo w tej budzie nie wyobrażam sobie 1.9TDI w standardowej mocy i tej budzie. Jakby chociarz wsadzili tam poczciwego AVFa którego bezpiecznie można dac na 170KM bez strachu a tu taka padaczka.
No tylko że te 1.9 to straszne golasy. Z resztą jak w A6 te z 2.5 były dużo lepiej wyposażone. Te z 2.0TDi w moim budrzecie to albo rozbitki albo goło i wesoło i lepiej chyba było by pójść wtedy w Trafica. Zajebisty samochód z tego Multivana tylko taki niewypał z silnikami.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość