Słabe ciśnienie oleju.

Słabe ciśnienie oleju.

Postprzez Stanley1970 » 2021-04-03, 08:10

Witam wszystkich. Jestem tutaj od niedawna ,więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś zrobię nie tak.
Szukam porady odnośnie mojej Audi z silnikiem 1.8 t AWT.
Otóż od pewnego czasu po przejechaniu około 100 km i nagrzaniu się silnika zapala się kontrolka ciśnienia oleju na fisie . Oczywiście silnik nadal pracuje normalnie nie słychać żadnych dziwnych odgłosów jedzie normalnie itp. Wymiana czujnika nic nie pomogła . Po zmierzeniu ciśnienia manometrem okazało się ,ze ciśnienie chyba ma za małe i po drugie ciśnienie na całym zakresie obrotów jest takie same nie wzrasta wraz z podnoszeniem obrotów nawet do 4 tys obrotów pozostaje takie same jak na wolnych obrotach . Manometr ani drgnie . Wartość tego ciśnienia to 1.3 bara na dobrze rozgrzanym silniku po przejechaniu około 100 km. Dodam ,że na krótszych trasach i zmniejszym silniku kontrolka się nie zapala . Jeśli przejdę np.50 km kontrolka nie świeci a pomiar ciśnienia manometrem pokazuje inne wartości . Na wolnych obrotach 2 bary a na 2 tys obrotów 3 bary. Wiec gdy silnik jest zimniejszy ciśnienie wzrasta ale tylko do 3 barów . To też chyba za mało . Na zupełnie zimnym silniku ciśnienie nie sprawdzane .Dodam tylko ,ze po nocy chwile po odpaleniu dwie trzy sekundy słychać czasami terkotanie łańcuszka rozrządu . Ale też nie zawsze. Zdarza się ,że odpali cichutko.
Pozatym auto jedzie super .Przejechałem z tą świecącą kontrolka juz ze 4 tys kilometrów. I nic się nie dzieje .Ale podejrzewam ,ze ciśnienie jednak takie nie może być i na dłuższą metę coś się w silniku stanie. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego po zwiększeniu obrotów ciśnienie wogóle nie wzrasta.
Proszę Was o cenne porady i sugestie od czego zacząć ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Stanley1970
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-04-03, 07:42
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Stanisław

Re: Słabe ciśnienie oleju.

Postprzez Stanley1970 » 2021-04-13, 11:53

To SZAMBO SYF KIŁA I MOGIŁA nie forum .
Tu nikt nie odpowiada . Nie udziela żadnych porad.
Żegnam .
Stanley1970
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2021-04-03, 07:42
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Stanisław

Re: Słabe ciśnienie oleju.

Postprzez rgpan88 » 2023-11-25, 06:05

Pompa oleju i panewki do sprawdzenia. Terkotanie to zawory zwrotne w glowicy do sprawdzenia.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
rgpan88
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2015-06-01, 13:23
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Rafii


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości