Słabe przyspieszenie

Słabe przyspieszenie

Postprzez Icesil » 2023-07-11, 22:06

Witam. Mam problem z moja a6 c6 3.0tdi bmk 2005r.
Auto reaguje normalnie na gaz wkreca sie na obroty.. Ale mam takie odczucie ze jak depne z kickdownem to raz zbiera sie (ale nie tak jak powinno) a raz mulowato ze cos sie zbiera ale.... No i potrafii pod gorke dojsc do 140km/h i wyzej idzie bardzo powoli.. A nawet nie mam pomyslu gdzie szukac..
Icesil
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2023-07-11, 22:00
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005

Re: Słabe przyspieszenie

Postprzez elrahello » 2023-11-11, 20:12

Witam, mam ten sam problem. Będę na dniach wymieniał intercoolery na jeden centralny. Podejrzewam minimalną nieszczelność lub zapchany IC (wąż lubi się łuszczyć do niego) Dam znać czy będzie jakaś poprawa.
elrahello
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2023-11-11, 20:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Sebastian

Re: Słabe przyspieszenie

Postprzez elrahello » 2023-11-20, 11:08

Wracam po wymianie. Zdecydowana poprawa jeżeli chodzi o dolny zakres obrotów, temperatura w dolocie w granicach 39 stopni.. spalanie się zwiększyło. Zostało poprawić mapę, ze względu na lepszą wydajność IC. Ze względu na warunki na drodze testy robiłem do 190kmh.
elrahello
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2023-11-11, 20:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Sebastian

Re: Słabe przyspieszenie

Postprzez tekstarion » 2023-11-20, 11:42

Witaj! Twoje doświadczenia z Audi A6 C6 3.0 TDI sugerują pewne problemy z wydajnością lub osiągami pojazdu. Istnieje kilka możliwych przyczyn takich problemów, które warto rozważyć:

Problemy z układem paliwowym: Problemy z paliwem lub układem wtryskowym mogą wpływać na wydajność silnika. Upewnij się, że układ paliwowy jest czysty, a filtry paliwa są wymieniane regularnie. Jeśli masz wątpliwości, możesz wykonać diagnozę układu paliwowego w serwisie lub przez zastosowanie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Problemy z układem dolotowym powietrza: Nieszczelności lub uszkodzenia w układzie dolotowym powietrza mogą wpływać na wydajność silnika. Sprawdź, czy nie ma wycieków powietrza między turbosprężarką a kolektorem ssącym.

Problemy z układem wydechowym: Uszkodzenia lub ograniczenia w układzie wydechowym, takie jak zatkane lub uszkodzone katalizatory, mogą wpływać na osiągi. Upewnij się, że układ wydechowy jest w dobrym stanie.

Awaria turbosprężarki: Jeśli turbosprężarka nie działa poprawnie, może to wpłynąć na osiągi pojazdu. Upewnij się, że turbosprężarka jest sprawna i nie ma wycieków oleju lub powietrza.

Błędy diagnostyczne: Czasami problemy z wydajnością silnika mogą być wynikiem błędów diagnostycznych lub problemów z elektroniką. Skorzystaj z narzędzi diagnostycznych lub odwiedź warsztat specjalizujący się w elektronice samochodowej, aby sprawdzić, czy nie ma błędów lub problemów z oprogramowaniem sterownika silnika.

Inne problemy mechaniczne: Inne problemy mechaniczne, takie jak zużyte tarcze sprzęgła lub skrzynia biegów, mogą również wpływać na wydajność pojazdu. Sprawdź stan tarcz sprzęgła oraz pracę skrzyni biegów.

Warto zacząć od podstawowej diagnozy, w której sprawdzisz układ paliwowy, układ dolotowy, układ wydechowy oraz stan turbosprężarki. Jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnych naprawach samochodów, najlepiej skonsultować się z doświadczonym mechanikiem lub serwisem specjalizującym się w Audi, którzy pomogą zdiagnozować i rozwiązać problem.



__________________________
https://www.polbg.com/
tekstarion
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2023-09-29, 14:41
Model: S6 C5
Nadwozie: Coupe
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSi CAJA 290KM
Napęd: xDrive
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Werona

Re: Słabe przyspieszenie

Postprzez gozdzik77 » 2023-11-22, 22:22

elrahello napisał(a):Witam, mam ten sam problem. Będę na dniach wymieniał intercoolery na jeden centralny. Podejrzewam minimalną nieszczelność lub zapchany IC (wąż lubi się łuszczyć do niego) Dam znać czy będzie jakaś poprawa.


Czy węże w twoim przypadku były porozwiarstwiane, złuszczone?
gozdzik77
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2018-10-01, 18:27
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Tomasz

Re: Słabe przyspieszenie

Postprzez elrahello » 2023-11-27, 19:30

Wąż od prawego IC (od strony kierowcy) był już lekko rozwarstwiony. Sam stan intercoolerów był tragiczny (380k km przebiegu) obydwa strasznie zabrudzone.
elrahello
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2023-11-11, 20:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Sebastian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron