Spalanie gazu 20l /100km ! Pomocy!!!!!!!

Spalanie gazu 20l /100km ! Pomocy!!!!!!!

Postprzez JeLonnn » 2018-09-26, 14:10

Witam,
Posiadam Audi a6 c5 2,4 v6 2000r. Sedan z instalacja lpg. Problem polega na tym ze na zatankowanym do pełna gazie tzn okolo 42 litry przejade tylko zaznaczam przy „spokojnej” jeździe: w trasie 260 km a w mieście 230km co jest jakimś nieporozumieniem!! Audi dałem do autoryzowanego serwisu Stag do przeglądu instalacji, wymiany filtrów, i regulacji gazu i niby gazownik wszystko zrobił, cos tam wyregulował, jednak poprawiło się tylko o tyle ze przejade wiecej okolo 20km...wiec prawie nic...
Nastepnie podejzewajac ze wina moze lezec gdzies po stronie sombdy czy swiec czy czegokolwiek podobnego dalem auto do mechanika ale okazuje się ze wszystko jest dobrze i podobno sondy i swiece są ok jak i reszta w dobrym stanie i nic nie wskazuje na tak duze spalanie. Teraz nie wiem czy znowu się cofnac do gazownika aby dalej szukal przyczyny bo gdzies musi byc problem gdyz moim znajomym te audi w gazie spala duzo „duzo” mniej gazu!
Ponizej sklad mojej instalacji gazowej:
-reduktor/parownik - KME
-zawór odcinający - OMB
-wielozawór - Tomasetto
-gazoszczelna obudowa - Bormech
-czujnik ciśnienia - Ps-04
-elektroniczna jednostka sterujaca (ECU) - Stag Qubox
-urzadzenie wtrysku gazu - AC W01
-filtr gazu - Czaja
-przewody - Parker
Juz nie wiem co zrobic moze ktos z was mial podobny problem i pomoze albo cos doradzi ??
Z gory dzieki za pomoc.
JeLonnn
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2018-07-02, 20:39
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 APZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: JeLonnn

Re: Spalanie gazu 20l /100km ! Pomocy!!!!!!!

Postprzez makarena » 2018-10-07, 23:26

Z reguły jeżeli elementy instaalcji są sprawne to wina jest po stronie regulacji instalacji lpg.
Z tym że chodzi o regulację na drodze a nie na warsztacie.
Regulację na tzw korekty paliwowe !!!
makarena
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-03-12, 21:42
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002

Re: Spalanie gazu 20l /100km ! Pomocy!!!!!!!

Postprzez byku22 » 2019-11-29, 07:01

witam jeśli chodzi o takie spalanie szukał bym odpowiedzi w reduktorze/parowniku znajomy miał podobnie w 2.4 i okazało się ze zwarcie poszło na membranę w parowniku/reduktorze i gaz uciekał bokiem i wtedy miał spalanie 18-26 przy spokojnej jeździe , bo jeśli robił krótkie dystansy to wtedy robił więcej kilometrów nawet o 50 bo nie było takiego ciśnienia non stop i nie wypychało gazu bokiem a po wymianie reduktora /parownika spalanie powróciło normalne (11-15)oczywiście jeszcze raz należny ustawić mapę gazu .
Pozdrawiam
byku22
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-11-29, 06:27
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.0 ALT 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: kamil


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości