Sprzęgło - pomocy!

Sprzęgło - pomocy!

Postprzez Lukasz24815 » 2015-06-05, 21:28

Witam! Jestem tu nowy, mam na imię Łukasz i mieszkam poza granicami kraju.

Wczoraj jechałem na stacje zatankować, jak ruszyłem z parkingu, chce zapinać już 2 bieg to nie moglem wybić jedynki, wcisnąłem sprzęgło a auto mimo to nie reagowało, musiałem je zdusić. Dzisiaj byłem obadać sprawę i wygląda to tak że na sucho biegi chodzą a gdy zapalę silnik to nie moge wrzucic zadnego biegu, dopiero jak pod pompuję z 20 razy to biegi zaczynają chodzić. Posiadam to auto 4 miesiące i nie miałem takich problemów. Płyn ze zbiorniczka nie uciekł, wszystko w normie. Przymierzam się do zakupu nowego sprzęgła lecz nie wiem które wybrać, trochę tego jest i chcę dobrać odpowiednie do mojego modelu.
Specyfikacja auta: a6 c5 2002 2.5TDI Quattro 132kw/180km AKE, skrzynia manualna 6-biegowa.

Co myślicie o tym, czy będzie wszystko pasowało do mojego modelu? http://allegro.pl/sprzeglo-luk-audi-a4- ... 66743.html
Co z dwumasem? Czy dwumas też wymienić? Dodam iż autem co jakiś czas trzęsło podczas spuszczania gazu gdy obroty dochodziły do koło 900-1000.

Możecie doradzić mi w wyborze odpowiedniego, w miarę taniego i dobrego sprzęgła? Czy może tutaj jest czegoś innego wina? Dodam iż że sprzęgło łapie od połowy. Prosiłbym o porady co i jak, może nie trzeba wymieniać sprzęgła a sam dwumas?

Jeżeli brakuje jakichkolwiek informacji proszę pisać :)

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Łukasz
Lukasz24815
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-06-05, 21:13
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Łukasz

Re: Sprzęgło - pomocy!

Postprzez Vikis » 2015-06-06, 05:29

Tak na szybko:
Zestaw jest jak najbardziej OK,ale jego wymiana raczej nic nie da.........
Bez wnikliwej diagnozy (przed kompem :> ) Uważam,że padł dwumas. Dociski i tarcze (podczas normalnej eksploatacji) są w tych jednostkach niezniszczalne.
Z drugiej jednak strony proponuję zbadać sprawę siłownika sprzęgła ew. przewodów pod kątem nieszczelnośći-być może tutaj tkwi przyczyna...
T To
D Dycht
I Idze
Avatar użytkownika
Vikis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2014-06-16, 18:09
Lokalizacja: Kaszuby
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Waldek

Re: Sprzęgło - pomocy!

Postprzez Lukasz24815 » 2015-06-06, 15:18

Witam!
Dziękuję za odpowiedź, w poniedziałek będę robił kontrolę i zobaczymy co w trawie piszczy.
Lukasz24815
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-06-05, 21:13
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Łukasz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości