średnica wężyków podciśnieniowych- jaka ?

średnica wężyków podciśnieniowych- jaka ?

Postprzez zaba84 » 2014-07-13, 11:54

Przy montażu turbiny zauważyłem że moje wężyki od podciśnienia są w kiepskim stanie, mianowicie kolanka gumowe są już popękane a rureczki metalowe pozaginane.
Chce wymienić wszystko na standardowe wężyki do podciśnienia ew. na silikonowe wężyki.

Czy średnica wew. wężyków ma jakieś znaczenie dla podciśnienia czy tylko jest uzależniona od króćców na które są nakładane?
Mierzyłem metalowe wężyki i po zew mają ok 4.8mm natomiast króciec nowej gruszki od sterowania klapkami w kolektorze dolotowym ma ok 4mm (może nie całe 4mm)i np stare kolanko gumowe nachodzi trochę luzno.

o jakiej śr. wężyk kupić. Jak kupie mniejszej śr to wiadomo na siłę go się nasunie na króćce ale czy śr wew ma znaczenie?

Mam nadzieje że nie namieszałem i wiadomo o co mi chodzi :lol:
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel

Re: średnica wężyków podciśnieniowych- jaka ?

Postprzez kowal51 » 2014-07-15, 08:20

zaba84 napisał(a):Czy średnica wew. wężyków ma jakieś znaczenie dla podciśnienia czy tylko jest uzależniona od króćców na które są nakładane?
zaba84, o ile dobrze pamiętam przynajmniej dla 1,9tdi PD raczej ma znaczenie..
zaba84 napisał(a):Chce wymienić wszystko na standardowe wężyki do podciśnienia ew. na silikonowe wężyki.

Rozumiem że "rurki" również ? Czy jest to dobre rozwiązanie nie byłbym tego pewien/ po prostu nie wiem..
Może przyda się na zasadzie "poglądowo" ..
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1

:arrow: CarProg2
:arrow: Wybierasz markę :)
:arrow: Audi A6/ Avant
:arrow: zaznaczasz rocznik 2006
:arrow: Grupa 1 silnik
:arrow: Szukaj : 2,0 tdi Instalacja podciśnienia, recyrkulacja spalin ( BRE, BRF,..)

W kwestii zakupu wężyków.. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest zakup w serwisie. Z "metra" nie są drogie a i pewność (co do odpowiedniej średnicy) większa.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: średnica wężyków podciśnieniowych- jaka ?

Postprzez zaba84 » 2014-07-15, 13:50

Tak te rureczki też chcę wymienić. Nie mam u siebie takich typowych srebrnych rureczek jak niektóre TDI. Mam takie czarne, bardziej jak tworzywo a nie metal,+ gumowe kolanka, do tego kiedyś ktoś już grzebał w tych podciśnieniach i są masakrycznie poplątane, nic nie da się ułożyć jak w originale ... :-|
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron