Stukanie w silniku 3.0 tdi

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez Piotruś » 2016-11-03, 05:57

Matko jedyna ... Toż to może być jakaś "straszna" pierdoła za kilka stówek a w ASO już wiedzą, że 15 tysi :-o :-o :-x
No ja pier..ole ... .

Za 15 koła, nawet w ASO. to się robi kompletny rozrząd na nowych ori częściach i jeszcze kasy zostaje, a nie jakiś "głupi" wyciek nawet gdyby trzeba było motor wyciągać ... .
Moim zdaniem od ASO uzyskałeś odpowiedź mocno asekuracyjną na wypadek rozszerzonego zakresu prac.

Na Twoim miejscu, jeśli sam nie posiadasz wystarczających warunków, spiąłbym pośladki, zacisnął zęby i zawziął się w sobie żeby najpierw konkretnie ustalić miejsce wycieku, które musi być dosyć oczywiste skoro leci aż tak obficie.
Nawet gdyby ta diagnoza miała Cię kosztować stówkę albo i dwie (bo być może trzeba umyć silnik i odkręcić kilka osłon czego zawalony robotą warsztat za darmo nie zrobi przy braku pewności, że oni będą prowadzili sprawę do końca) - to i tak warto.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez robert.wasik.33 » 2016-11-03, 06:14

To nie chodzi o te parę stowek które już wydałem na mycie silnika itp, chodzi o to że 2 mechaników którzy zaglądali tam po wymyciu nie zlokalizowalo wycieku a aso za same zlokalizowanie wycieku krzyczy w moim mieście 300 eur, po prostu ciężki dostep.nie jestem przesadnie oszczędny ale wdaje mi sie ze trochę duzo dlatego też spytałem Ciebie o zaufanego mechanika
robert.wasik.33
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2016-06-03, 03:12

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez Piotruś » 2016-11-03, 06:40

Czyli jak często bywa problemem nie jest awaria tylko niekompetencja mechaników. Bardzo przykre i żenujące.
Masz oczywiście rację, ze 300 EUR za samą diagnozę brzmi fatalnie.

Mam pomysł - kup choćby najtańszy endoskop za niecałe 20 EUR : http://allegro.pl/narzedzia-i-sprzet-wa ... 25&order=m
i będziesz mógł pooglądać sobie nie tylko wszystkie zakamarki w komorze silnika ale też w innych ciekawych miejscach :] :lol: ........ .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez taba » 2016-12-21, 20:42

mnie rownież dopadło grzechotanie. Diagnoza aso to napinacz lancucha rozrządu. Przebieg 120tys. Kurde co się dzieje teraz z tymi autami? Łancuchy ledwie 100tys wytrzymuja. Dobrze że mam gwarancje tylko niestety okazalo sie jest ona nie od audi tylko jakiegos patrnera i auta zastepczego nie dostane. Pytalem ich czy dadzą w ramach gwarancji mobilnosci skoro zakazuja dalszej jazdy to odpowiedzieli ze nie, ale jak jestem zainteresowany to w ramach tego ze serwisuje u nich auto to po bonusach dadza mi audi A4 na 10 dni za 900euro :)
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez Piotruś » 2016-12-22, 07:03

taba napisał(a):Diagnoza aso to napinacz lancucha rozrządu. Przebieg 120tys. Kurde co się dzieje teraz z tymi autami? Łancuchy ledwie 100tys wytrzymuja.

Niestety ale od pewnego czasu C7'mek (3.0TDi V6) z uszkodzonymi rozrządami przybywa lawinowo, analogicznie jak swego czasu zaczęło przybywać grzechoczących BMK i BPP w modelu C6 z lat 2004 - 2006. Zresztą wspominałem już o tym parokrotnie ... .
Dobra wiadomość jest taka, że AUDI w ramach "kulancji" wspiera te naprawy o ile auto było regularnie serwisowane przez ASO.
Taba, w sumie nie masz co się smucić, bo przy jednej okazji usuną Ci inną ewidentną wadę tego modelu, czyli potencjalne wycieki oleju.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez taba » 2016-12-22, 18:29

Jak podjechalem do nich z tym grzechotaniem to powiedzialem ze podejrzewam napinacz bo niedawno mialem praktycznie to samo z oplem a oni na to ze tam jest lancuch wiec nie mozliwe, tym bardziej przy tym przebiegu, ale skoro przybywa tych aut lawinowo to poprostu wciskaja mi kit i w naprawe ewidentnej wady wyciekow oleju za bardzo nie wierze bo pewnie wedlug nich takiego problemu nie ma.

Mam pytanie jesli sie okaze ze padl tylko napinacz to czy oni wymienia mi tylko napinacz z lancuchem czy kompletny rozrzad? bo wydaje mi sie ze chyba tak chca zrobic o ile po wyciagnieciu silnika nie okaze sie cos wiecej. Cos w tym stylu powiedzial ich szef. Pewnie z tego wzgledu ze to oni pokrywaja 70% ceny czesci a 30% i okolo 30 robotogodzin pokrywa ubezpieczyciel. Czy to przez to, ze sa winni wynikniecia problemu to nie wiem. Wazne ze ja nic nie place. Chociaz tego stresu i problemow na same swieta mam co nie miara no i niestety rozmowy odbywaja sie po niemiecku co dodatkowo wszystko utrudnia
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez taba » 2016-12-30, 16:15

Audi jeszcze nie gotowa. Wymienili tylko napinacz bo reszta według nich jest dobra, nawet łańcuch. oleju pewnie tez nie wymienili a z dodatkowych rzeczy to chyba tylko robili cos z tymi słynnymi wyciekami, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem wiec reszta się okaże podczas odbioru
taba
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-12-02, 18:23
Model: A6 C7
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CGQB 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez agdam » 2018-04-01, 14:37

Hej,podepne sie pod temat ,bo wlasnie taka usterke wyeleminowalem.
Przy starcie slychac bylo przez 1 moze 2 sekundy cos jak lancuszek,potem cos mielilo.
Wymiana:lancuszek-chyba napinacza i kolo zamachowe,uszczelki,sruby-wszystko nowe.
Wszystko w Audi -koszkt 5200 euro.
Zaplacilem 800 euro resze pokryla gwarancjia.
Avatar użytkownika
agdam
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2017-03-25, 18:16
Lokalizacja: Ascha /Strzelce Opolskie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CLAB 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Adam

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez chakmen » 2019-06-07, 09:55

Witam,
tak dla Waszej wiadomosci silniki audi 3.0tdi 272km są też objęte wymianą wszystkich 4 wałków rozrządu co u mnie mialo miejsce. Jest to niby cicha akcja serwisowa audi. Kto ma ten silnik to radzę do konca tego roku sprawdzic wasze silniki czy nie są tym programem objęte. Koszt poza programem 6000 euro. Przy okazji wymieniom u mnie wadliwy napinacz rozrządu. Auta z roku produkcji 03.2015 do 01.2017 mają tą akcje.
chakmen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-06-07, 09:48
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Martin

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez smoczek72 » 2019-06-08, 20:54

chakmen napisał(a):Witam,
tak dla Waszej wiadomosci silniki audi 3.0tdi 272km są też objęte wymianą wszystkich 4 wałków rozrządu co u mnie mialo miejsce. Jest to niby cicha akcja serwisowa audi. Kto ma ten silnik to radzę do konca tego roku sprawdzic wasze silniki czy nie są tym programem objęte. Koszt poza programem 6000 euro. Przy okazji wymieniom u mnie wadliwy napinacz rozrządu. Auta z roku produkcji 03.2015 do 01.2017 mają tą akcje.


Hejka, Hm, o co chodzi z tą akcją wymiany wałków rozrządu w A6 3.0 272km rok produkcji 07.2015, możesz rozwinąć wątek! Ja mam taki silnik, więc co? Powinienem zgłosić się na wymianę w ramach w/w akcji lub gwarancji?
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. :)
Avatar użytkownika
smoczek72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-10-21, 16:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 07.2015
Imię: Sławek

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez chakmen » 2019-06-08, 21:55

Tak powinieneś się udać do serwisu i sprawdzić czy jesteś objęty tą akcją serwisową. Audi sponsoruje tę wymianę (kulancja) w 90 % czemu nie 100% niemam pojęcia. Masz ten sam miesiąc produkcji co ja także raczej napewno też są u ciebie do wymiany. Niestety ktoś w Audi zamontował złe wałki rozrządu. Jak odpalisz auto to normalnie chodzi? Nie słyszysz stuków przez pierwsze 2 minuty? One są dość ciche. Te silniki na 100% są trefne CRT 000001 do 073951,
CZV 000001 do 003450 jeszcze trzy inne ale tamtych nieznam. Auto stoi w serwisie jak wruci to powiem wiecej.
chakmen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-06-07, 09:48
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Martin

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez chakmen » 2019-06-08, 22:04

Właśnie doczytałem że 218KM też to mają.
chakmen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-06-07, 09:48
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Martin

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez smoczek72 » 2019-06-09, 20:10

chakmen napisał(a):Tak powinieneś się udać do serwisu i sprawdzić czy jesteś objęty tą akcją serwisową. Audi sponsoruje tę wymianę (kulancja) w 90 % czemu nie 100% niemam pojęcia. Masz ten sam miesiąc produkcji co ja także raczej napewno też są u ciebie do wymiany. Niestety ktoś w Audi zamontował złe wałki rozrządu. Jak odpalisz auto to normalnie chodzi? Nie słyszysz stuków przez pierwsze 2 minuty? One są dość ciche. Te silniki na 100% są trefne CRT 000001 do 073951,
CZV 000001 do 003450 jeszcze trzy inne ale tamtych nieznam. Auto stoi w serwisie jak wruci to powiem wiecej.


Czy to jest jakaś oficjalna akcja serwisowa na którą trzeba się powołać, jeśli nie to jak to załatwić pójść i powiedzieć że słyszałem o takiej akcji, i może przy okazji tej akcji wymiany wałków może warto też wymienić łańcuchy jak i napinacze od razu,? ja mogę samochód oddać dopiero za miesiąc bo mam wtedy urlop, wcześniej nie da rady bo nie będę miał czym dojeżdżać do pracy. Masz jakiś link który możesz zapodać odnośnie tego problemu.
Byłem teraz w samochodzie ale oprócz klekotania zaworów i ogólnego szumu silnika to hm nie mogę wyodrębnić jakiś niepokojących stuków ani hałasów ale to tylko moje subiektywne zdanie może jest coś co mi się wydaje normalne a nim nie jest! Podjadę we wtorek do serwisu i dopytam się odnośnie tej akcji i tego problemu.
Aha jeszcze jedno pytanie, czy audi nie powinno wzywać właścicieli danych samochodów z wadliwymi wałkami rozrządu do serwisu celem wymiany takowych na prawidłowe, tak jak to robili np. z aktualizacją oprogramowania emisji spalin? Bo mi się wydaje że powinni.

Edit!!
Właśnie rozmawiałem z serwisem Audi w Krakowie, i mój model A6 na dzień dzisiejszy nie jest objęty akcją wymiany wałków rozrządu, ale poinformowali aby skontaktować się jeszcze raz w późniejszym terminie, być może że taka informacja pojawi się później, na razie mogę spać spokojnie chyba :shock: :shock:
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo. :)
Avatar użytkownika
smoczek72
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2018-10-21, 16:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 07.2015
Imię: Sławek

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez chakmen » 2019-06-10, 12:57

Niemieckie fora aż chuczą o tym zerknij tutaj jak znasz niemiecki https://www.motor-talk.de/forum/3-0-tdi ... 18085.html. Pozatym jest to jak już pisałem cicha akcja. Niesądzisz chyba że audi powie głośno że wsadzili złe wałki. Nie zdążyliby tyle wałków naprodukować w poprawionej wersji. Co podobno dopiero 2 miesiace temu właśnie takie wypuszczono tutaj w Niemczech. Ja poszedłem do audi i powiedziałem że występują u mnie Metaliczne stuki. Poczym Pan sprawdził w TPI i znalazł właśnie dwie akcje rozrząd i wałki. Ale musiałem mu dostarczyć dowód chociażby nagrać na dyktafon. I tak zrobiłem i już jak to dostarczyłem to auta nawet nie chciał mi oddać. Sprubuj mogę podesłać Tobie ten plik. U mnie wychodziło to raz na miesiac. Mam 87400km najechane dopiero.
chakmen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-06-07, 09:48
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Martin

Re: Stukanie w silniku 3.0 tdi

Postprzez chakmen » 2019-06-10, 12:59

Audi nie wzywa na takie ciche akcje. Ty musisz im to pokazać to ci zrobią. Ale trzeba się pospieszyć bo podobno kulancja tylko do konca tego roku jest 90% potem nie wiem co bedzie.
chakmen
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2019-06-07, 09:48
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CRTD 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Martin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości