stuki przy ruszaniu na półsprzęgle

stuki przy ruszaniu na półsprzęgle

Postprzez jaroqsy » 2019-05-07, 00:28

Witam,

Od niedawna jestem właścicielem A6 C7 z 2012 2.0 TDI 177KM, 86 tyś. mil., manual. Auto sprawdzone w ASO, wymieniony rozrząd (tj. pasek, pompa itd.) Full service- auto sprawne. Proszę mi powiedzieć co się dzieję z tym autem po kilkudziesięciu minutach jazdy tzn. kiedy silnik osiągnie swoją maksymalną temperaturę...No jest masakra, strasznie szarpie przy ruszaniu, najbardziej na półsprzęgle, słychać głośny stukot. Zaznaczam, że występuje to tylko podczas ruszania na rozgrzanym silniku. W późniejszej fazie, podczas zmiany biegów wszystko jest jak najbardziej płynne, nie ma szarpania ani hałasu. W momencie ruszania telepie aż całym autem. Sprzęgło do wymiany czy dwumas? Przeguby wewnętrzne odpadają, bo byłby stukot przy kolejnych zmianach biegów, poduszki? Proszę napiszcie co sądzicie, dzięki

Coś takiego
https://youtu.be/HuATPeLaxoM
jaroqsy
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-05-06, 23:53
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2011
Imię: Jarek

Re: stuki przy ruszaniu na półsprzęgle

Postprzez BOLO1234 » 2019-07-09, 09:14

Moim zdaniem masz dwumas do wymiany, jeśli słychać walenie jakby urwana poduszka pod skrzynią biegów lub poducha silnika,, i występuje o a ciepłym silniku i podczas ruszania to na 97% dwumas, nie opłaca się wymieniać samej dwumasy od razu wymień komplet.. zbyt dużo roboty z wymianą aby się bawić w wymianę samej dwumasy.. sprawa wygląda w a6 c7 o tyle lepiej że nie cza zdemontować filtra pdf gdyż skrzynia biegów się mieści aby ją wyciągnąć, u mnie padł dwumas na 149tyś km. Pozdrawiam.
BOLO1234
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2019-07-08, 12:00
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.00 CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2012


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości