Stuknięcie podczas hamowania podczas cofania

Stuknięcie podczas hamowania podczas cofania

Postprzez Tomasz 2991 » 2022-04-14, 23:21

Witam. Mam kłopot może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Kiedy cofam i nacisnę hamulec słyszę głośny dźwięk tak jakby metal uderzał w metal tzn ja to tak odbieram jakby coś wisiało na śrubie, ona się sporo odkręciła i przy cofaniu gdy hamuje to coś opada na dół śruby i powoduje głośny dźwięk uderzenia. Im szybciej jade do tyłu i im mocniej wcisnę hamulec tym jest głośniej czasem przy skręcaniu kół w miejscu też coś chrupnie. Kiedy wrzucę wsteczny, ruszę i zaraz zahamuje słyszę to uderzenie
ale kiedy jadę dalej do tyłu i znowu zahamuje już tego nie ma tylko gdy ruszę do przodu po czym znowu zacznę cofać i nacisne hamulec wtedy tak się dzieje. Mechanik twierdził ze zawieszenie do wymiany więc wymieniłem ale nic nie pomogło jak stukało tak stuka dalej dodam że krótko zanim to się zaczęło wymieniłem komplet tarcz i klocków . Na początku myślałem że gdzieś jakoś klocki mają luz i przy cofaniu jak hamuje cofają się i uderzają w coś powodując ten dźwięk ale to też nie to raczej wszystko siedzi sztywno tak samo w zawieszeniu. Spędza mi to sen z powiek. Mechanik rozkłada ręce mówi żeby sprawdzać i wymieniać po kolei w końcu znajdę usterkę... tylko jakim kosztem.... może miał ktoś z was podobny problem i udało sie go jakoś rozwiązać będę wdzięczny za pomoc.
Tomasz 2991
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2022-04-14, 22:36
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość