Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Postprzez Vipers33 » 2019-11-23, 17:45

Dziś się zarejestrowałem ale czytam wasze mądre pytania oraz odpowiedzi ( zwłaszcza Piotrusia :> ) od dłuższego czasu.
Więc do sedna.
Auto posiadam od tygodnia,pojechałem nim na działkę około 75 km w jedną stronę.Po powrocie do domu paliwa (według komputera)miałem jeszcze na 230 km,wskazanie około 1/3 zbiornika,pomyślałem że uzupełnię zbiornik na drugi dzień.Następnego dnia wyszedłem sobie "pobrykać" moim autkiem,wsiadam,odpalam a tu ekran powitalny uprzejmie mnie informuje abym zatankował i wskazuje sympatycznym żółtym kolorem dystrybutor a mniej sympatyczny czerwonym kolorem rezerwę :-o ,zdziwiony bo wczoraj było jeszcze na 230 km paliwa,ok pojechałem na stację,wyjąłem sikawkę i napoiłem do pełna.I co i d.....a nic się nie zmieniło w tej kwestii.Czytałem różne fora,że jakaś kostka elektryczna pod podłogą w bagażniku,której oczywiście nie mogłem znaleźć lub jakaś pod siedzeniem,którego nie umiem podnieść.Poprzedni właściciel po rozmowie powiedział,że ze 2 x mu się to przytrafiło i wróciło do normy.Jestem trochę przerażony,bo jezdzić i nie "wiedzieć"ile jeszcze ma się paliwa to trochę słabe.
Bardzo Was proszę o pomoc,gdzie ta kostka znajduje się w bagażniku,co mam zrobić aby to zadziałało.Dzwoniłem do serwisu Audi i chyba znają tą przypadłość bo od razu usłyszałem,że koszt naprawy tej usterki 1000 zł.Ok mogę zrobić i zapłacić,ale jeżeli jest szansa naprawić to samemu,to po co.
Avatar użytkownika
Vipers33
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-11-23, 17:17
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Grzegorz

Re: Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Postprzez nygus069 » 2019-11-24, 20:31

Miałem to samo ,w większości przypadków winne są zaśniedziałe styki kostki do czujnika poziomu paliwa. Demontaż tylnej kanapy polega na mocnym szarpnięciu od strony przednich foteli bardzo mocno do góry,owa wtyczka czujnika znajduje się po prawej stronie. Jest to gdzieś dobrze opisane plus fotki na innym forum .
nygus069
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2014-12-14, 19:55
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2011
Imię: Tomasz

Re: Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Postprzez Vipers33 » 2019-11-25, 18:39

Udało mi się "wyszarpać"siedzisko i znalazłem tą kostkę pod metalową osłoną,popsikałem preparatem do zaśniedziałych/zardzewiałych złączy i nadal nic,jest jak było,ale patrząc na te złącza to one jak nowe wyglądają.A gdzie znajduje się ta druga kostka w bagażniku (pod podłogą),ponoć ona robi najczęstszego psikusa a nie ta pod tylnym siedziskiem,czytałem że ta w bagażniku jest połączona z tą pod siedziskiem ale nie mogę jej zlokalizować.
Avatar użytkownika
Vipers33
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-11-23, 17:17
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Grzegorz

Re: Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Postprzez nygus069 » 2019-11-25, 20:08

Jest pod wykładziną w bagażniku ,jest opisane na forum audi a6 klub .pl jak sprawdzić te czujniki .
nygus069
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2014-12-14, 19:55
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2011
Imię: Tomasz

Re: Świeci rezerwa przy pełnym zbiorniku.

Postprzez Vipers33 » 2019-11-25, 21:21

Znalazłem ten "właz" do drugiego czujnika w bagażniku(zaraz za oparciem tylnej kanapy),ale to robota nie dla mnie,ponieważ tam trzeba ciąć nożem elektrycznym tą blachę osłaniającą dostęp do pływaka w zbiorniku paliwa :-o Chyba jestem skazany na serwis :-/
Avatar użytkownika
Vipers33
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-11-23, 17:17
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Grzegorz


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości