Szarpanie silnikiem na rozgrzanym silniku.

Szarpanie silnikiem na rozgrzanym silniku.

Postprzez thefreshmaker » 2020-02-10, 17:33

Witam, sporo szukałem i czytałem na ten temat, ale mam wrażenie, że mój problem jest nieco inny.
Posiadam instalację gazową STAG.

Problem polega na tym, że na silniku zimnym po odpaleniu pracuje równo bez problemów. Po rozgrzaniu do temperatury załączenia LPG ( 45* z tego co pamiętam) silnik nadal pracuje równo na LPG. Po rozgrzaniu do pełnej temperatury silnik zaczyna wibrować dość mocno (aż trzęsie karoserią) ale po przełączeniu na benzynę wszystko wraca do normy.

Po dłużej trasie (mocne rozgrzanie) na LPG falują obroty i silnik pracuje dużo bardziej nierówno.
Po przełączeniu na benzyne wszystko ustępuje.

Gazownik powiedział, że mogę mieć jakieś nieszczelnosci w układzie dolotowym bo czasy wtrysku różnią się od siebie, a przy obciążeniu różnice przekraczają 1ms.

I teraz pytanie do kogoś kto rozumie te objawy. Czy to układ zapłonowy i wymienić kable ze świecami? Czy to moze być brudna przepustnica? Czy może jest faktycznie jakaś nieszczelność ale to by raczej na zimnym też telepało silnikiem myślę.

Pozdrawiam!
thefreshmaker
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-02-10, 17:25
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Adam

Re: Szarpanie silnikiem na rozgrzanym silniku.

Postprzez thefreshmaker » 2020-02-11, 22:54

Problem rozwiązany. Wymiana świec, które były mocno zanagarowane. Po wymianie obroty się ustabilizowały, silnik pracuje równo rozgrzany czy zimny i mam wrażenie, że moc jest większa i równiej przyspiesza :D .
Świece założyłem NGK BKR6EKUB. Stare były DENSO i pomiędzy elektrodą, a masą porobiły się, aż takie stalagmity :D przerwa zmniejszyła się przez to lekko ponad o połowę.
thefreshmaker
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-02-10, 17:25
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Adam


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości