Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Damiancki » 2015-11-26, 22:04

Panowie, chciałbym podnieść rozsądnie moc w moim Allroad 2.5Tdi BCZ. Polećcie warsztat lub osobę, oczywiście z hamownią dla aut z napędem na obie osie ;-) . Najlepiej w promieniu do 200 km od Lublina.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-11-28, 09:59

Jeżeli już musisz to nie żałuj km'ów tylko zasuwaj do GoodHope.



Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Piotruś » 2015-11-28, 10:01

Z zasłyszanych opinii (choć zawsze można to zweryfikować) wiem, że GoodHope jest na tyle mądry żeby nie dotykać się silnika V6 2,5 TDi .
I chwała mu za to (jeśli to prawda).
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Damiancki » 2015-11-28, 10:18

Piotruś napisał(a):Z zasłyszanych opinii (choć zawsze można to zweryfikować) wiem, że GoodHope jest na tyle mądry żeby nie dotykać się silnika V6 2,5 TDi .
I chwała mu za to (jeśli to prawda).


A mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli. Nie szukam ekstremalnego podniesienia mocy tylko to co można dodać bez ryzyka pamiętając o prawidłowej eksploatacji auta z turbo. Miałem poprawioną mapę w 1,9 Tdi i bardzo sobie chwaliłem ta zmianę. Czy 2,5V6 Tdi BCZ ma coś co dyskwalifikuje go do takich delikatnych modyfikacji?

A czy ktoś podzieli się opinią o GODULA Moto Sport ?
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Damiancki » 2015-11-28, 10:30

Dobra, już wiem o co chodzi. Rozmawiałem z GoodHope i w moim przypadku problemem jest pompa, a dokładniej blokada programowa w pompie wtryskowej założona przez Boscha. Podciągnąć moc można, ale max do około 185KM. Ciekawe, czy tylko mapą różni się BCZ od BAU ?
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Piotruś » 2015-11-28, 10:50

Damiancki, wiem że odpowiadanie pytaniem na pytanie nie jest eleganckie ale w drodze wyjątku powiedz mi proszę KTO z tych wszystkich polskich druciarzy, ups przepraszam najmocniej, chciałem napisać chiptunerów, zna "granice mocy bez ryzyka" :?: :?:
Napisać/zmodyfikować "dobry" program to jedno (właśnie dlatego byłeś zadowolony w swoim 1,9 z wyników), ale granica wytrzymałości i trwałości dodatkowo obciążanych podzespołów to już całkiem coś innego.
Znajdź mi jednego takiego druciarza (sorry, quasitunera) w całej Polsce, który dysponuje fabryczną dokumentacja wskazującą zakres i GRANICĘ możliwych "poprawek". Tylko jednego, plisss, a odszczekam wszystko niepochlebne co o nich dotąd napisałem ... .

Bo w mojej ocenie, często wspartej widokiem skopconych turbin, dziurawych tłoków, wytopionych DPF'ów i innych tym podobnych przypadków - zawsze w bandycko zmodzonych, a praktycznie nigdy w seryjnych egzemplarzach, wychodzi na to, że wszelkie zmiany są robione na chybił-trafił, a cel jest tylko jeden - wyrzeźbić jelenia, który zgodził się zamienić własne 4 kółka w poligon doświadczalny zadufanego w sobie wielkiego maga.
Przykłady, i to nie jeden, również na naszym Forum ... .
Wiadomo, są lepsi (np. GoodHope) i gorsi ale jak już pisałem - pokaż mi proszę JEDNEGO, który robi to w zgodzie i W OPARCIU o dokumentację producenta wyznaczającą ramy oraz zakres możliwych "poprawek" ... .

Co do samego BCZ, najlepszego V6 2,5TDi wszechczasów, największym ograniczeniem jest "zblokowana" pompa wtryskowa i "uproszczony" sterownik ECU.
Pompę można rozblokować ale na szczęście nie słyszałem jeszcze żeby choć jeden drucik od cudownych przyrostów mocy opanował tą sztukę :] .
Tyle w temacie. Masz świetne auto i MOIM ZDANIEM nie powinieneś go psuć na własne życzenie ale to zrozumiałe i oczywiste, że decyzja jest tylko Twoja.

Jak chce Ci się prawdziwego tuningu pojedź do Sportmile (czy jakoś tak podobnie, blisko masz). Tam dostaniesz cały nowy układ dolotowy, nowe tłoki i korby, co z wałem korbowym nie wiem. Wypłacisz za to kilkanaście lub znacznie więcej tysi ale to będzie PRAWDZIWA modyfikacja, a nie zabawa w kotka i myszkę z podwórkowym drucikiem żerującym na podstawowych emocjach każdego faceta ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Damiancki » 2015-11-28, 11:01

Spoko, Piotruś chyba nie przeczytałeś mojego poprzedniego posta. Nic na siłę nie zamierzam robić :] . Ale ja z tych dociekliwych, i jeśli czegoś robić się nie powinno ok, ale zawsze staram się dowiedzieć dlaczego. Ja naprawdę lubię moje auto, zapewniam cię że u mnie krzywda mu się nie stanie <luzik> .
Dzięki za info , pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Piotruś » 2015-11-29, 11:15

Damiancki napisał(a):Spoko, Piotruś chyba nie przeczytałeś mojego poprzedniego posta.

Pisałem swojego, wiec Twojego nie czytałem ;-) . Ale jak widzisz moja opinia w dużym stopniu jest zbieżna z tym czego dowiedziałeś się w GH.

Damiancki napisał(a): Nic na siłę nie zamierzam robić .

Słusznie. Byłoby bardzo szkoda popsuć/zdrutować aż tak fajne auto ... .

Damiancki napisał(a):Ale ja z tych dociekliwych, i jeśli czegoś robić się nie powinno ok, ale zawsze staram się dowiedzieć dlaczego.

Słusznie. Zresztą właśnie tak odebrałem Twoje zainteresowanie tuningiem (sorry, miało być : "tuningiem").

Damiancki napisał(a):Ja naprawdę lubię moje auto, zapewniam cię że u mnie krzywda mu się nie stanie

AMENT :]
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Szukam hamowni i fachowca od podnoszenia mocy

Postprzez Don_Masters » 2015-12-08, 02:14

Już się przestraszyłem, bo wcześniej oglądałem twoje zacne wozidło, ale po doczytaniu do końca tematu się uspokoiłem :)
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości