Szukam zestawu głośników w systemie BOSE!!!

Regulamin działu
19. W działach Kupię oraz Help Line nie obowiązują limity postów do zamieszczenia ogłoszenia.
Ogłoszenie musi zawierać opis poszukiwanej części, samochodu lub usługi oraz formę kontaktu z ogłoszeniodawcą.

Postprzez Mad_MAX » 2013-08-12, 20:00

No zdecydowanie te co będą w zestawie :) Różnica kolosalna :)

Do tych głośników nie potrzeba wzmacniacza , tylko radio musi mieć prawdziwą moc znamionową , że zaczęły grać , jeśli radio będzie kiepskie ze słabym wzmacniaczem , to żeby z nich wycisnąć moc , potrzebny będzie wzmacniacz :)

BOSE w takim wypadku to jak sprzęt do malucha :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez tinek33 » 2013-08-13, 17:37

Mad_MAX napisał(a):Mogę ci zdecydowanie polecić U-Dimension El Comp6 lub PB S6-C


Jestem zdecydowany na zakup któryś z tych głośników, powiedzcie które zdecydowanie lepsze, wzmacniacza na razie nie będę kupował, radio mam Clariona więc wzmacniacz ma dość dobry.
Czekam na szybką poradę :)

Ps:. A może polecicie jakiś zestaw na przednie i tylne drzwi tak do 600 zl ?
Znacie jakąś dobra firmę która mogłaby mi założyć te głośniki?
Przebieg 334000
Avatar użytkownika
tinek33
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2013-08-05, 21:04
Lokalizacja: Niepołomice
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Marcin

Postprzez Mad_MAX » 2013-08-13, 21:17

El Comp 6 , w takich pieniądzach to klasa sama dla siebie :)

Co do montażu , to dajże chłopie spokój z jakimś zakładem :) Dokup dystanse z MDFu i zamontujemy na spocie , czy w wolnej chwili , bo to chwila będzie :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez tinek33 » 2013-08-13, 21:23

Mad_MAX napisał(a):Dokup dystanse z MDFu i zamontujemy na spocie , czy w wolnej chwili , bo to chwila będzie

Problem polega na tym że chce kupić to jutro i jutro wyjeżdżam na urlop po pracy więc na najbliższy spocie już mnie nie będzie, będę dopiero w pierwszy poniedziałek września.
Przebieg 334000
Avatar użytkownika
tinek33
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2013-08-05, 21:04
Lokalizacja: Niepołomice
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Marcin

Postprzez Mad_MAX » 2013-08-13, 21:35

To podjedź do CARADO na Zakopiańskiej to mój znajomy , powiedz , że ci Iwo polecił z A6 Klubu :)

W zasadzie to oni mają chyba w dobrej cenie te głośniki , jak i dystanse , więc mógłbyś mieć u nich komplet :)

Zadzwonie do niego rano , to ci dam znać co i jak :) Zostaw mi na PW telefon do siebie :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez Krzysztof1967 » 2013-08-14, 13:06

Mad_MAX napisał(a):El Comp 6 , w takich pieniądzach to klasa sama dla siebie :)

Co do montażu , to dajże chłopie spokój z jakimś zakładem :) Dokup dystanse z MDFu i zamontujemy na spocie , czy w wolnej chwili , bo to chwila będzie :)


Sorry Mad_MAX lecz podstawą żeby to jakoś zagrało jest wytłumienie drzwi matami bitumicznymi, nie sądzisz ?
Obrazek
Pozdrawiam Krzysiek
Panta rhei
Avatar użytkownika
Krzysztof1967
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2013-06-23, 14:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Model: Transporter T5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AXC 86KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Krzysztof

Postprzez Krzysztof1967 » 2013-08-14, 19:03

adamze27 Na pewno większa kasa i większy nakład pracy, lecz dopiero wtedy są słyszalne efekty. Moim skromnym zdaniem bezsensem jest wymiana głośników bez zrobienia wytłumienia drzwi. ;-)
Obrazek
Pozdrawiam Krzysiek
Panta rhei
Avatar użytkownika
Krzysztof1967
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2013-06-23, 14:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Model: Transporter T5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AXC 86KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Krzysztof

Postprzez Gość » 2013-08-14, 20:26

Zgadza się. Tylko jeśli autor tematu będzie szczęśliwszy wydając kasę na nowe głośniki, lecz nie usłyszy różnicy (chyba że usłyszy mając na uwadze wydane pieniądze), to po co takie półśrodki ? Ja już wiele razy przekonałem się że jeśli coś robić, to ROBIĆ, a nie wywalać kasy bez sensu. ;-)
Gość
 

Postprzez tinek33 » 2013-08-16, 14:12

Dlatego założyłem ten temat żebyście mi pomogli wiedzą, mając ok 600 zł chcę coś założyć co nie będzie trzeszczeć tyko grało więc polećcie mi coś co mógłbym założyć do swojego auta z czego byłbym zadowolony :)
Przebieg 334000
Avatar użytkownika
tinek33
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2013-08-05, 21:04
Lokalizacja: Niepołomice
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Marcin

Postprzez Krzysztof1967 » 2013-08-16, 14:21

tinek33 napisał(a):Dlatego założyłem ten temat żebyście mi pomogli wiedzą, mając ok 600 zł chcę coś założyć co nie będzie trzeszczeć tyko grało więc polećcie mi coś co mógłbym założyć do swojego auta z czego byłbym zadowolony :)

Pierwszą i podstawową rzeczą jest wytłumienie drzwi. Nie wiem co masz obecnie zamontowane, lecz daję głowę że po wytłumieniu drzwi to "coś" zagra lepiej. Naprawdę nie ma sensu wywalanie kasy na zakup głośników, bez zrobienia tego jak Bóg przykazał. ;-)
Obrazek
Pozdrawiam Krzysiek
Panta rhei
Avatar użytkownika
Krzysztof1967
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2013-06-23, 14:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Model: Transporter T5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AXC 86KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Krzysztof

Postprzez Koenig » 2013-08-16, 14:36

Krzysztof1967 napisał(a):nie ma sensu wywalanie kasy na zakup głośników

Zgadza się. Trzeba jeszcze pomyśleć o wzmacniaczu, dopiero wtedy o głośnikach.
Czyli nie da się tego zrobić "na już", przed urlopem.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Postprzez Mad_MAX » 2013-08-16, 20:24

Jaaaaaaaaaaaasneeeeeeeeeeee :)

To jak już tak lecimy to , żeby WSZYSTKO miało ręce i nogi to wykonujemy co następuje (przypomnę , że kolega CHCIAŁ wydać 600zł):

* wymiana CAŁEGO okablowania , bo oryginalne Audi , to jak chiński badziew
* wytłumienie całości!! drzwi , wewnątrz i zewnątrz
* wytłumienie grodzi silnika
* wytłumienie silnika
* wytłumienie bagażnika
* wytłumienie podsufitki
* montaż dystansów
* zakup głośników

i dodatkowo , bo inaczej będzie lipa jak to napisaliście

* wymiana radia , bo soryyyy ale ten Clarion to niestety dolna dolna półka i może grać ale z Blaupunktami :)
* więc jak już inwestujemy w radio to trzeba zainwestować w wzmiacniacz pod głośniki , bo tak czy siak radio nie wydoli przy jakichkolwiek dobrych (nawet tych wymienionych przeze mnie) głośnikach.

No to w sumie tyle na temat pół-środków hehehehe :)

Nie lubię takiego podejścia , ponieważ , wiem w 90% , że większości nie stać na takie zabawy , a teoria to jedno , a praktyka to drugie.

Nie twierdzę , że różnica będzie kosmiczna , bo taka na pewno nie będzie , ponieważ jakieś podstawy muszą być spełnione i jak dla mnie to montaż dystansów z mdfu i do tego wymiana radia (ale to nie koniecznie).

W resztę oczywiście można się bawić i sukcesywnie wykonywać , ale nie , że to jakaś świętość , nikt tutaj nie jest audiofilem car-audio , bo jak by tak było to na audio trzeby by było wydać z 10.000zł albo lepiej , żeby to miało naprawdę ręce i nogi.

To tylko moje zdanie oczywiście i każdy może myśleć inaczej :)

Idąc dalej tokiem myślenia , że skoro już coś robić to robić porządnie , to zdecydowanie trzeba by było po wszystkich przygotowaniach (wytłumienie , okablowanie itp.) zainwestować w porządne głośniki i w porządny wzmacniacz do nich , a to według mojej opinii najmniej ok. 2000-3000zł (porządne głośniki to ok. 600-1000zł za parę + wzmiacniacz ok. 800-1200zł).

Kolejna kwestia to radio , z porządnym przetwornikiem i na wysokim poziomie , a jak każdy się orientuje nawet w używanych to wydatek najmniej ok. 600zł

Do tego montaż okablowania ok. 500-1000zł

Następnie wytłumienie ok. 1000-2000zł

Nooo i sobie podliczcie za ile zrobimy coś "porządnego" i bez pół-środków.

Robimy tyle na ile nas stać i już. Skoro kolega ma 600zł do wydania to proponujemy coś w tym przedziale , żeby był zadowolony , a wydaje mi się , że z tych głośników będzie zadowolony.

Jak sobie uzbiera kolejne pieniądze to zrobi kolejne modyfikacje , np. wytłumienie drzwi. W tym czasie głośniki się nie pogorszą i tak dalej i tak dalej.
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez Gość » 2013-08-17, 08:24

Głośniki mam fabryczne audi i nie są to BOSEE.
Ivo dzięki za zrozumienie, zaczynam od 600zl ale w przyszłości tak jak napisałeś mam zamiar zainwestować więcej (od czegoś trzeba zacząć), zresztą wydaję mi się że jak już będę mia te głośniki, bez wytłumiania itd na pewno będą grać lepiej niż te moje aktualne.
Zresztą znając życie przy zakładaniu tych głośników w firmie gdzie je kupie, na pewno mi coś jeszcze zaproponują np kabe lub minimalne wytłumienie czy coś w tym stylu, więc mogę się zamknąć w kwocie 1000 zł ale podstawą moich finansów stawiam sobie na 600 zł :mrgreen:

Ps:. gdybym miał ok 3000 zł na sprzęt grający to prawdopodobnie nie zakładał bym tego tematu :-P
Gość
 

Postprzez Mad_MAX » 2013-08-17, 10:32

Jak najbardziej jestem zgodny z Krzysztofem , że żeby to miało ręce i nogi i zaczęło naprawdę dobrze grać to trzeba porobić kilka modyfikacji :)

Ale tak jak napisałem , głośniki nie zepsują się od braku wygłuszenia , a i efekt też na pewno będzie słyszalny :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Poprzednia strona

Powrót do Kupię - inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości