Tiptronic przeciąga biegi przy 100 stopnicha

Tiptronic przeciąga biegi przy 100 stopnicha

Postprzez Jugo » 2019-10-14, 18:23

Witam kolegów - władców pierścieni, mam pytanie dotyczące mojej A6 C5 2.5 TDI Tiptronic.
Dzisiejszego dnia po postaniu w korkach podniosła mi się temperatura oleju do 100 stopni, ale nie jest to nic nienormalnego przy takiej jeździe a właściwie toczeniu się. Przedwczoraj założyłem dolną osłonę silnika i skrzyni biegów więc podejrzewam że to jest sprawca podniesienia się temperatury, bo wcześniej bez tej osłony nawet przy większych temperaturach niż dziś nie było problemów ( brak wystarczającego przepływu powietrza). Problem natomiast jest taki: po osiągnięciu 100 stopni oleju w tiptronic zaczyna przeciągać 2 lub 3 bieg.
Cała skrzynia była naprawiana jakiś miesiąc temu po tym jak puścił uszczelniacz i wyleciał cały olej ( wymieniony konwerter, olej, uszczelniacze i w sumie pół skrzyni za co zapłaciłem 4500zł ).

Moje pytanie brzmi czy jest to normalny objaw tiptronica że przy 100 stopniach przeciąga biegi żeby wymusić większy przepływ oleju przez chłodnicę a za tym idzie wystudzić go?
Czy nie powinien się załączyć wentylator na chłodnicy jak olej osiąga 100 stopni?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Jugo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-10-14, 18:04
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Piotr

Re: Tiptronic przeciąga biegi przy 100 stopnicha

Postprzez zibi06 » 2019-10-15, 13:28

Jugo napisał(a): Problem natomiast jest taki: po osiągnięciu 100 stopni oleju w tiptronic zaczyna przeciągać 2 lub 3 bieg.

Rozumiem, że sprawdzałeś temperaturę oleju w skrzyni w blokach pomiarowych (programem diagnostycznym) ?
Czy może źle zrozumiałem i chodzi o temp oleju silnika wskazywaną na tablicy przyrządów ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Tiptronic przeciąga biegi przy 100 stopnicha

Postprzez Jugo » 2019-10-15, 17:59

zibi06 napisał(a):Rozumiem, że sprawdzałeś temperaturę oleju w skrzyni w blokach pomiarowych (programem diagnostycznym) ?
Czy może źle zrozumiałem i chodzi o temp oleju silnika wskazywaną na tablicy przyrządów ?


Tak temperaturę sprawdzałem VCDS'em i dobija do 99-100 na liczniku po lewej stronie też 100 stopni

Zauważyłem niewielki wyciek w okolicach konwertera, w czwartek oddam auto do serwisu gdzie robili mi skrzynie żeby to poprawili na gwarancji
Jugo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-10-14, 18:04
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości