Touran zle odpala

Tutaj omawiamy sprawy dotyczące jednostek wysokoprężnych, nie przywiązanych konkretnie do danego modelu.

Touran zle odpala

Postprzez Przemcio » 2013-12-08, 16:18

Kolega ma problem z touranem, jak Auto postoi chwilkę cięzko go odpalić, jakby łapał, ale nie zapali.

Dopiero po 30s kręcenia odpala, nie ważne czy Ciepły czy zimny zawsze ta sama historia ;)

Przeleciałem po wężach od zbiornika do filtra i wszystko jest szczelne, po nocy paliwo sie nie cofa z filtra

wyciągnąłem PD-ki i ku mojemu zdziwieniu :| podkładni które powinny być pod wtryskiem (takie grubsze) zostały wsadzone po dwie normalne <lol> górne oringi wklejone do PDka na silikon <rotfl> we wszystkich 4 wtryskach <rotfl>

Katastrofa

Nie wiem na ile miarodajne są logi PDków na nie dogrzanym silniku ale nappisze

(auta nie mogłem w pełni zagotować bo strasznie dymi i śmierdzi) temperatura oscylowała w granicach 70st


Więc

dwie szt grubo ponad -2,50 w góre
jeden w plusie 2,99 w ogóle nie reagował

a jeden praktycznie wzorowy

I jeszcze jedno mnie trapi przy podglądaniu wartości mierzonych przy dodawaniu gazu ( odrobine) wartości cofały sie bliżej zeru :-o

Szczerze PDków nigdy nie dotykałem więc nie wiem jakie powinno być ich zachowanie

a dopdam

myk z G62 nic nie daje :|
Bardzo proszę was o pomoc w jego imieniu
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez Piotruś » 2013-12-09, 00:51

Przemcio, myślę, że najbardziej pomożesz swojemu koledze zaczynając od prawidłowego osadzenia pompowtrysków w gniazdach głowicy - korzystając z dedykowanych "zestawów naprawzych" zawierających podkładki, uszczelnienia i "trzpienie" (te od strony wałka rozrzadu).
Naturalnie końcowym etapem wymiany zestawów naprawczych jest staranna regulacja "luzu" PD względem krzywek wałka rozrządu.
Jeżeli podejmiesz się tej roboty - chętnie napiszę Ci jak regulować PD - zadanie jest dziecinne proste.

Większym zagrożeniem jest stan gniazd PD w głowicy, bo skoro pracowały z jakimiś dziwnymi podkładkami - mogą być wyrobione i mogą pojawić się problemy z uzyskaniem szczelności, ale to już Ty musisz określić szanse powodzenia i stopień ewentualnego "wyrobienia" tych miejsc.

Diagnostykę (szczelnych i prawidłowo wyregulowanych) PD'ków ładnie opisał Zibi06 w tym temacie:
diagnozowanie-pompowtryskiwaczy-przy-pomocy-vag-vcds-t1223.html ;-) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Przemcio » 2013-12-09, 06:48

Piotruś, Dziś pojade do ASO po wszystkie uszczelki i zobacze co sie bedzie działo, najgorsze jest to że nie mam opcji rozgrzania auta, chyba ze sie przejade i znów dekiel na doł :)
Piotruś napisał(a):Naturalnie końcowym etapem wymiany zestawów naprawczych jest staranna regulacja "luzu" PD względem krzywek wałka rozrządu.
Jeżeli podejmiesz się tej roboty - chętnie napiszę Ci jak regulować PD - zadanie jest dziecinne proste.
Bardzo Cię proszę o instrukcję w Polskim języku :mrgreen:

[ Dodano: 2013-12-11, 20:13 ]
EDIT :
Piotruś, kupiłem zestwy naprawcze do PD'ków, zastosowałem sie do linków zibi06, i oczywiście odpala od dotchnięcia :mrgreen:

Piotruś napisał(a):chętnie napiszę Ci jak regulować PD - zadanie jest dziecinne proste.
he he he ławiejsze niż napisałeś :) Pozdrawiam :mrgreen:
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez Piotruś » 2013-12-14, 17:39

Przemcio napisał(a):Piotruś, kupiłem zestwy naprawcze do PD'ków, zastosowałem sie do linków zibi06, i oczywiście odpala od dotchnięcia

Całe szczęście, ze już po wszystkim.
Sorry za długą zwłokę Przemcio, ale nie dałem rady wyrobić się wcześniej z odpowiedzią.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Przemcio » 2013-12-15, 09:44

Piotruś napisał(a):
Przemcio napisał(a):Piotruś, kupiłem zestwy naprawcze do PD'ków, zastosowałem sie do linków zibi06, i oczywiście odpala od dotchnięcia

Całe szczęście, ze już po wszystkim.
Sorry za długą zwłokę Przemcio, ale nie dałem rady wyrobić się wcześniej z odpowiedzią.
Nic nie szkodzi już temat zamknięty, najważniejsze że sie udało <rotfl>
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012


Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość