Tryb awaryjny

Tryb awaryjny

Postprzez Kamilddz » 2015-01-24, 11:44

Witam, jestem tu nowy. Kupiłem 2tygodnie temu Audi A6 2006r 3.0tdi 225km. Mam problem iż jak auto jest zimne dziwnie pali, tak jakby przez chwilę wchodził na obroty ok 1100 i po 2-5sek jest ok. Świece wymienione na nowe i akurat też. Druga sprawa to gdy się jeździ spokojnie wszystko jest ok, a gdy się gwałtownie zacznie przyspieszać, jechać bardzo agresywnie auto wpada w tryb awaryjny. Niby komputer pokazuje przepustnice oraz regulator dawkowania paliwa. Mechanik powiedział mi że było coś grzebane z mapą auta i żeby zacząć od wgrania podstawowej mapy. Może miał ktoś taki problem? Proszę o pomoc
Kamilddz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-01-24, 11:38
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2006
Imię: Kamil

Re: Tryb awaryjny

Postprzez Piotruś » 2015-01-24, 12:02

Kamilddz napisał(a):Mechanik powiedział mi że było coś grzebane z mapą auta i żeby zacząć od wgrania podstawowej mapy.

Mechanik ma rację. Powinieneś wrócić do serii żeby ustalić faktyczną kondycję techniczną silnika, a przede wszystkim osprzętu. Na tej bazie usunąć niesprawności i niedomagania, a dopiero potem możesz myśleć o EWENTUALNYM chipie, ale to pod wieloma warunkami ... .

Przepustnica pewno będzie się nadawała tylko do wymiany, a z regulacją ciśnienia paliwa to już grubsza sprawa. Niestety ... .
Poczytaj, bo trochę konkretów już o tym napisaliśmy.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Tryb awaryjny

Postprzez Thommas » 2016-03-21, 14:52

U mnie to zdarzyło się tylko raz i okazało się, że zepsuł się czujnik ciśnienia spalin - wymieniłem w zeszłym roku i od tamtej pory nie mam żadnych problemów.
Thommas
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2016-03-17, 16:25
Lokalizacja: Wa-wa
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości