Tuleje wahacza

Tuleje wahacza

Postprzez kuli89 » 2015-12-05, 17:28

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie tulei wahacza przedniego. Dodam, że mieszkam w Norwegii. Tydzień temu miałem tutaj przegląd i wyszło, że muszę wymienić tuleje wahacza. Problem jest w tym, że nie jest sprecyzowane gdzie ona się znajduje. Jest napisane, że jest to wewnętrzna, przednia, lewa.

Pozdrawiam
kuli89
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-12-05, 17:22
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Bartek

Re: Tuleje wahacza

Postprzez Piotruś » 2015-12-05, 18:58

Skoro "przednia" to po mojemu chodzi o wahacz prosty (główny), ale kij wie czy diagnosta nie miał na myśli całego zwieszenia przedniego, a wybita tuleja jest w wahaczu prowadzącym (tzw. banan). Ja myślę, że powinieneś zostawić problem mechanikowi, który będzie dokonywał naprawy. Samodzielnie tulei i tak nie "przeprasujesz", chyba, że planujesz wymianę kompletnego wahacza.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Tuleje wahacza

Postprzez samuray » 2016-03-17, 16:36

Akurat przerabialem ten temat.

U mnie sworznie (czyli od zewnątrz) tych wahaczy dolnych były dobre (dolny przedni i dolny tylni), natomiast guma w tulejach (czyli od wewnątrz) wyrobiona i to jest łatwo sprawdzić, o ile można wejść pod samochód. Ta tuleja w bananie (dolny tylni) jest łatwa w diagnozie, bo jeżeli jest zawilgocona w środku, tzn. że jest do wymiany. W środku tej tulei i gumy jest bowiem olej. Natomiast tuleja z przedniego banana jest normalna i sprawdzamy czy nie jest popękana.
Tuleja w wahaczu przednim siedzi dość normalnie i prasą zrobioną z mocnej śruby ją wyprasowałem i wprasowałem nową.
Natomiast w wahaczu tylnim nie mogłem sobie poradzić i musiałem cały wahacz zawieść na prasę 20 ton, zarówno w przypadku prawej jak i lewej strony.

Na allegro można kupić prasę śrubową w kształcie litery C od około 200zł, ja jej nie miałem, ale przy następnej akcji kupię.
Jak mamy taką prasę ręczną to po prostu robimy wszystko bez zdejmowania wahaczy, co jest jednak dużym ułatieniem.
samuray
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2015-08-11, 10:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Bartek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość