Ubytek płynu chłodniczego A6 C6

Ubytek płynu chłodniczego A6 C6

Postprzez anshear » 2017-10-24, 20:34

witam,
mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego, co prawda samochód już oddany na przegląd do mechanika ale może przed wyrokiem się czegoś dowiem.

Problem jest następujący, jakieś trzy miesiące temu zaczął znikać płyn chłodniczy początkowo po przejechaniu 500km musiałem uzupełniać około 1l, miesiąc temu na trasie 500km, znikało już około 3l, ostanie dwa tygodnie to całkowity zjazd po równi pochyłej, 20-40km i uzupełniamy +/- 3litry.

Do tego od pewnego czasu samochód ma problem z odpaleniem, analogicznie (w bardzo podobnym czasie) jak z płynem około 3 miesiące temu po raz pierwszy pojawił się problem, a teraz przed prawie każdym (czasem odpali od razu) odpaleniem muszę próbować po 5,10 a czasem ze 30razy, bez względu na to czy samochód jest zimny, ciepły i czy stał dzień czy 5minut. Odkąd pojawił się bardzo duży ubytek samochód przez pierwsze kilka minut mocno dymi na biało z rur wydechowych.

Nie wiem czy te problemy się łączą i czy ktoś wie co to może być. Samochód nie ma wycieku a przynajmniej nie da się go zauważyć (wstępna opinia mechanika).

Ma ktoś z Was jakiś pomysł?
anshear
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-10-24, 20:19
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Paweł

Re: Ubytek płynu chłodniczego A6 C6

Postprzez Piotruś » 2017-10-24, 22:56

Moim zdaniem możliwości jest tak dużo, że uprawianie wróżbiarstwa na odległość nie ma żadnego sensu.
W przypadku BMK można podejrzewać zarówno sam silnik, jak i chłodnicę spalin EGR oraz nagrzewnice kabiny.
Problemy rozruchowe jak i dymienie na biało naturalnie mogą się łączyć z ubytkiem płynu ale też wcale nie muszą.

Byłoby bardzo miło gdybyś po otrzymaniu końcowej oceny mechanika opisał co dokładnie zostało ustalone i na jaką metodę naprawy się zdecydujesz (nowe części, wymiana jakiegoś podzespołu i tak dalej ...) .
Osobiście trzymam kciuki żeby bolało jak najmniej .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości