Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez binkool » 2015-09-28, 17:22

Auto wróciło od mechanika. Nowy komplet rozrządu na dobrych częściach, przy okazji paski i dwie nowe rolki. W sumie 1400zł nie moje. Okazało się, że stara pompa nieco ciekła. Mechanicy uzupełnili mi poziom płynu był idealnie między MAX i MIN. Maska w dół i pojechałem do domu. Pod domem (około 20 km trasy) otworzyłem maskę i okazało się, że sporo płynu zostało wyrzucone ze zbiorniczka. Wszystko pod zbiorniczkiem w płynie a poziom opadł poniżej MIN. Wróciłem do warsztatu. Otworzyli zbiorniczek i poziom płynu się podniósł do normy. Kazali mi się przejechać. Poziom nieco opadł, po powrocie do mechanika gdy otworzyli zbiorniczek a płyn się podniósł. Info na pożegnanie" Mam obserwować". Czy takie wahania poziomu to normalny objaw?
binkool
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2015-09-17, 12:20
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michał

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez Piotruś » 2015-09-28, 18:33

Nie. Nie jest to normalne. Obawiam się, że wynik badania zawartości "spalin" w układzie chłodzenia nie był zgodny z prawdą.
Cieknąca pompa i tak nadawała się do bezwzględnej wymikany ale dlaczego mechanicy kontynuwali montaż skoro nie stwierdzili żadnego istotnego uszkodzenia "na wirniku" to już lepiej żebym powstrzymał się od dalszego komentowania. Masakra z takimi fachowcami ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez binkool » 2015-09-28, 19:41

Powoli się godzę z koniecznością wymiany uszczelki. Za konieczność kolejnego rozbierania przodu auta warsztat nic mi nie policzy. Jedynie robociznę przy głowicy i taile. Tyle dobrze.
Jednak cały czas gnębi mnie jedna rzecz... Na początku, gdy zakupiłem auto i zauważyłem usterkę objawy były dużo łagodniejsze. Ubywało płynu, po prostu. Po wymianie korka, zbiorniczka i termostatu, płyn zaczął się zachowywać bardzo "agresywnie". Pierwszy raz wyrzuciło go na tyle, że na FISie pojawił się komunikat ( pisałem o tym), znaczny spadek poziomu, wyrzut płynu po odkręceniu. Dzisiejsza wymiana rozrządu nie zmieniła sytuacji zupełnie. Zastanawiam się czy nie wrócić do oryginalnego zbiorniczka wyrównawczego. Jakoś nie ufam temu zamiennikowi. Zwłaszcza, że pierwszy korek od zakupionego zestawu reklamowałem zaraz po zakupie. Miałem wrażenie, że nie trzyma szczelnie, nie robił charakterystycznego "klik" i obawiałem się samoistnego odkręcenia. Obecnie mam nowy zamiennik ale taki sam.
Czy sam zbiorniczek może mieć tak diametralny wpływ na ciśnienie w układzie? No bo zwykły słoik to to nie jest ;p
binkool
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2015-09-17, 12:20
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michał

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez Piotruś » 2015-09-28, 20:18

Zbiorniczek nie bardzo ale korek tak.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez egoonn » 2015-09-29, 10:50

nie wiem czy pomoge ale pamietam u mnie w TT przypadek kiedy plyn ciagle uciekal i go wywalało właśnie góra i po wymianie zbiornika wody , korek zostal stary to wszystko było pózniej ok
ps. niech zrobia dobrze sprawdzenie na zawartosc spalin bo jak dobrze wykonana robota to wiadomo na ponad90% czy uszczelka czy nie , nie ma sensu rozbierac :>
ANIMAL
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez binkool » 2015-09-29, 21:53

Test na zawartość "spalin" wyszedł negatywnie, innych objawów uszkodzenia uszczelki brak. Zresztą tak jak pisałem wcześniej. Stąd ten wątek ;) Dlatego nie spieszy mi się z robieniem tej uszczelki. Wolę jeszcze na spokojnie poobserwować zwłaszcza, że teraz mam pewność, że pompa działa. Postanowiłem sprawdzać płyn codziennie rano przed ruszeniem do pracy, nie otwierać zbiorniczka, nie uzupełniać płynu itd. Od wczoraj poziom jest co prawda poniżej minimum ale nic dzisiaj nie "wyrzucił". Jeśli tak będzie przez kilka dni płyn uzupełnię do odpowiedniego poziomu. Może faktycznie układ po zalaniu na nowo płynem się odpowietrzał. Zobaczymy...
binkool
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2015-09-17, 12:20
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michał

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez binkool » 2015-11-06, 22:05

Wracam po dłuższym czasie. Trochę to trwało ale ostatecznie uszczelka pod głowicą wymieniona. Właściwie przy okazji remont góry, sporo nowych części i sporo wydanych pieniędzy. Dalej to samo.
binkool
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2015-09-17, 12:20
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michał

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez binkool » 2015-11-29, 15:13

Wymiana silnika rozwiązała problem wyrzucanego płynu. Temat zamknięty.
binkool
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2015-09-17, 12:20
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michał

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez sokal1981 » 2016-07-24, 07:44

Witam nie czytalem wszystkiego odnosnie wycieku. ja podczas zmiany rozrządu silnik 2.5 tdi zaobserwowalem wyciek (mala kaluza pod samochodem)
okazalo sie ze trzeba bylo wymienic oringa na rurce ktora wchodzi do bloku silnika a sluzy chyba do wypuszczania calego plynu chlodniczego koszt oringa ok 1 zl
od dwoch miesiecy stan plynu w zbiorniczku bez zmian.
podczas gdy auto mialo zalozone wszystkie oslony tego wycieku widac nie bylo
sokal1981
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-05-14, 20:32
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Konrad

Re: Ubywa płynu, brak wycieków, nie uszczelka

Postprzez maly23m1 » 2017-02-24, 18:13

Witam wszystkich, podepne sie pod temat.
Mam Audi A6 C5, 4,2 Quattro
od kad mam auto, ubywa mi plynu, wymienilem pompe bo ciekla i i korek bo byl uszkodzony, wyciek mniejszy ale nadal jest, brak widocznych wyciekow.
Od jakiegos czasu temperatura jest na ok. 93 stopnie, moze ktos mi podpowiedziec co to moze byc???
Pozdrawiam.
maly23m1
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-02-16, 21:09
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.2 BCY 450KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości