Ubywa płynu przez zbiornik-przyczyna

Ubywa płynu przez zbiornik-przyczyna

Postprzez radeckis » 2020-07-21, 14:00

Witam.
Od zakupu auta borykam się z problemem ubywającego płynu, samochód odstawiłem do warsztatu w celu diagnozy. Usłyszałem że spalony jest wiatrak klimy i auto się przegrzewa przez co wywala płyn korkiem. Brak innych wycieków. Z tego co widzę to wiatrak klimy nieszczególnie chłodzi samą chłodnice chyba że się mylę, a główną rolę pełni ten na wiskozie. Doczytałem że nie ma szans na zatrzymanie sprawnej wiskozy jak osiągnie temperaturę 90 stopni, potwierdzam, więc ten element wykluczam. Termostat wykluczyłem poprzez sprawdzanie węży ręką, dolny po krótkim dystansie zimny lub ledwo ciepły. Po ok 10km po mieście podobna temperatura jak górny wąż. wykonałem 3 testy w różnych miejscach na obecność spalin w układzie wszystkie wyniki negatywne, wykluczam uszczelkę. Odpowietrzyłem układ bo założyłem że może to być kwestia zapowietrzenia, nic nie dało a układ znów się zapowietrzył. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, ewentualnie gdzie szukać przyczyny. Dodam że oleju nie przybywa a w obu cieczach brak majonezu. Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie bo nie sposób wymienić pół silnika. Jedynie czujnik 4 pinowy czeka na podmianę bo wskaźnik nie pokazuje prawdziwej temperatury.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
radeckis
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2020-07-02, 20:25
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Szymon

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron