Uciekająca benzyna

Uciekająca benzyna

Postprzez LukasWal » 2019-07-18, 14:20

Witam. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie wypowiadam się na forach ponieważ nie było mi to potrzebne. Wszelkie potrzebne informacje udało się znaleść i rozwiązać problem. Teraz jest trochę inaczej. Kupiłem od Bałora audi, cóż podstawowe wymiany, zawieszenie rozrządy hamulce itp. Mój problem dotyczy „ uciekającej” benzyny, zaczęło się to tak. Od tygodnia czułem w kabinie zapach benzyny( jazda na gazie i na benzynie). Szukałem, szperałem, nic nie cieknie. Następnie około 2 dni temu zauważyłem ze z bagażnika z prawej strony boczka pachnie bardziej, ale tam nic nie ma ? A dzisiaj tak samo lecz benzyna na wskaźniku baku spadała w tak strasznym tępie, ze z 1/4 baku dolaniu za 80 zł i zrobieniu około 120 km na GAZIE nie mam benzyny w baku. Postawiłem samochód na kobylkach. Wchodzę pod spod zero wycieków. Wącham komorę silnika nic. Nic nie cieknie ! Panowie pomóżcie.
LukasWal
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-07-18, 14:03
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Łukasz

Re: Uciekająca benzyna

Postprzez rgpan88 » 2019-07-18, 14:53

Często cieknie z regulatora cisnienia paliwa z listwy wtrysku. Wężykiem od podciśnienia tam jest paliwo śmierdzi i pali dużo, zalewa. Ew wężyk od odpowietrzania baku.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
rgpan88
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2015-06-01, 13:23
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Rafii

Re: Uciekająca benzyna

Postprzez LukasWal » 2019-07-19, 09:01

sprawdziłem wszystko brak oznak wycieku ani zapachu benzyny. Evap tez bez wycieków, sprawdzę jeszcze okolice wlewu paliwa. Może tam cos Ciekawego jest.


Znalazłem chyba problem podczas sprawdzenia szczelności evapu ( sprężarka na 0.8 bar) zauważyłem ze przy baku nie przy nadkolu przednim, ubytek ciśnienia. Wlew paliwa szczelny, gdzieś przy baku syczy. Cos Ciekawego tam się znajduje ?
LukasWal
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-07-18, 14:03
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Łukasz

Re: Uciekająca benzyna

Postprzez LukasWal » 2019-07-19, 12:57

Nie uwierzycie. Wskaźnik się popsuł !? Przepychałem sprężarka evap odwiesił się pływak. Mam więcej niż połowa baku... ale zapach został wiec szukam dalej.
LukasWal
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2019-07-18, 14:03
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Łukasz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość